x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Türkmen Vatandaşları İçin Rusya Vizesi

T. Muhayeva 22/11/19, 16:09
Türkmenistan vatandaşıyım ama Ankara'da ikamet ediyor kısa dönemlik yani 10 günlük Rusya turist vizesi almak istiyorum. Türkmenistan vatandaşları İçin Rusya vizesi nasıl alınır, hangi evraklar getirmem lazım
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Türkmen vatandaşları için Rusya vizesi turistik vize için talep edilen evraklara ek olarak Türkiye ikamet izni sunularak alınabilmektedir. Yabancı vatandaşların yapacağı Rusya vize başvurularının değerlendirme süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuru değerlendirme süresi ortalama olarak 5-7 iş günüdür. Türkmenistan vatandaşları için Rusya vizesi başvurusunda beyan edilme zorunluluğu bulunan Rusya vizesi hotel voucher belgesi kurumumuzca temin edilmektedir.  Pasaport, iki adet 35x45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf, Rusya vizesi bilgi formu, Türkmenistan vatandaşları için ikamet izinlerinin aslı sunulmalıdır. 

Başvurunuzu Rusya vizesi Ankara başvuru merkezine iletebilir ve Rusya vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

türkmen vatandaşları için rusya vizesi

 

A. Rahimova 09/12/19, 12:35

Türkmenim angarsk şehrine 1 haftalıgına gitmek istiyorum bir arkadasımı ziyaret etmek için yapmam gereken şeyler neler, Türkiye'de çalışan Türkmen vatandaşları için Rusya vizesi nasıl alınıyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/12/19, 12:39

Merhaba Sayın Rahimova, Türkmen vatandaşları için Rusya vizesi ancak en az 6 ay geçerliliği bulunan Türkiye oturum izniniz ve/veya çalışma izniniz var ise alınabilir.Oturum izni veya çalışma izninin aslı başvuruda ibraz edilmelidir. Rusya'ya arkadaş ziyareti için gidecekseniz ek olarak Dışişleri Bakanlığı onaylı elektronik davetiyenin de tarafınıza iletilmesi gerekir. Dilerseniz turistik vize başvurusunda da bulunabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bize +90 (212) 963 36 21 numaralı merkez ofis hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cihan 20/12/19, 15:12

Kolay gelsin, merhabalar. Rusya vizesini için sizlerden bilgi almak istiyorum. Eşim Türkmenistan vatandaşı, ben Rusya'ya iş amaçlı geldim. Rusya çalışma iznim var. Bu sürede eşimin de tatil amaçlı bir hafta yanıma gelmesini istiyorum. Türkmen vatandaşları için Rusya vizesi nasıl alınır? Ne yapılması gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 20/12/19, 15:12

Merhaba Bilge Hanım, Rusya vizesi almak isteyen yabancı uyruklu kişiler için gereken bilgileri sizlere sunacağız. Türkmenistan vatandaşı olan, Türkmenistan'da ya Türkiye’de ikamet eden her Türkmenistan vatandaşının Rusya seyahatleri için Türkiye ikamet izni ve/veya Türkiye çalışma iznini sunarak vize alabilirler. Türkmenistan uyruklu her birey Rusya’ya yapmak istedikleri seyahatin gerçekleştirilmesi için seyahat etme nedeninizi göre belge hazırlamanız gerekmektedir. Yapacağınız bu seyahatin türüne göre farklılık gösteren işlemler mevcuttur.

Sizin sorunuza gelirsek şunu açıklığa kavuşturmak isteriz. Sizler Türkmenistan uyruklu eşinizi yanınıza çağırmak istiyorsanız bunun için davetiye çıkarmanız gerekmektedir. Rusya Göç Servisi’ne başvuru yaparak aldığınız onaylı davetiye ile birlikte gerekli yere bu belgeyi iletmeniz durumunda Türkmenistan vatandaşı olan her yakınınız yanınıza çağırabilirsiniz. Rusya Göç idare yanında bu davetiyeyi Rus Dışişleri Bakanlığından da temin edebilirsiniz. Türkmenistan uyruklu her vatandaşın Rusya seyahati için vize almaları gerekli görülen bir durumdur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına tanınan haklardan Türkmenistan vatandaşları yaralanmamaktadır.

Saygılarımızla,

Evrim

K. R. 17/01/22, 15:18

Merhaba ben Moskova gidmek istiyorum kandm Türkmenistan vatandaşım neler yapmalıyım lütfen bilgi versenz çok teşekkür ederim

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/01/22, 11:05

Merhabalar Hanımefendi / beyefendi,

Öncelikle hangi amaçla Rusya’ya seyahat etmek istediğiniz detayına göre doğru bir başvuru şekli ile sizlere yardımcı olabiliriz. Sizler için en önemli detay Türkiye’de oturum kartınızın olup olmadığıdır, olmaması durumunda maalesef ki herhangi bir vize başvurusu yapılamamaktadır. Var ise de seyahatinizin dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerli bir oturum kartı sahibi olmalısınızdır.Bunun ardından gerekli evraklarla tarafınıza başvuru sürecinde yardımcı olabiliriz.

Başvuru sürecinde bizzat gelmeniz gerekmemektedir ancak Rusya konsolosluğu yabancı uyruklu kişileri mülakata yüksek ihtimalle çağırmaktadır. Bu mülakat seyahat amacınızı ve birkaç ufak detayı sizlere sorarak bilgi almak amaçlı geçmektedir.

Süreç hakkında daha detaylı bilgi almak ve süreç hakkında danışmanlık almak için bizlere 0212 963 30 04 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Emre ATAGÜL
Vize Uzmanı
0538 020 11 87

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES