x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Gerekli Belgeler

M. Demir 15/10/19, 10:08
Selamlar, 4 ay sonra Moskova'ya bir iş seyahati için otel rezervasyonu yaptırdım ve bilet aldım. Rusya vizesi gerekli belgeleri açıklarsanız çok memnun kalırım. Daha önce Rusya’ya gitmedim vize şartlarını bilmiyorum. Kullanmakta olduğum pasaport türüne uygun bir vize başvurusu mu yapmam lazım ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Türkiye ve Rusya arasındaki prosedürlerde bulunan maddeler dahilinde Türkiye Vatandaşları Rusya’ya vize başvurusu yapmaya tabi kılınmıştır. Böylelikle Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Rusya'ya seyahat edebilmeleri için Rusya Vize Başvurusu yapmaları gerekmektedir. Fakat geçerli Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 gün süresince Rusya topraklarına vizesiz olarak giriş ve çıkış yapma hakkına sahiptirler. Rusya için düzenlemiş olduğunuz seyahat için sadece vize başvurusunda bulunmak yeterli değildir, Başvurunuz için sizlerden temin etmenizi istediğimiz  eksiksiz ve hatasız olarak tamamlamanız gereken belgeler bulunmaktadır.

Rusya vizesi gerekli belgeler hakkında güncel olarak bilgilendirmede bulunmak isterim. Öncelikle, hazırlamanız gereken evraklar vize türü ve vize süresi gibi konularda değişime uğrayabilir. Pasaport (Pasaportunuz Rusya Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır, pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir, pasaportunuza Rusya Vizesinin yapıştırılması için en az 2 tane boş vize sayfası bulunmalıdır). Bir adet fotoğraf  (fotoğrafın ark fonu beyaz olmalı ve fotoğraf 6 aydan eski olmamalıdır ve 35*45 ölçülerine ölçülerinde). Sizler için belirttiğimiz bu evrakları istenildiği gibi hatasız bir şekilde tamamladığınız zaman belgelerinizi şahsen bulunduğunuz konuma yakın olan şubemize giderek bizlere teslim edebilir ya da bir diğer seçenek olarak kargo aracılığı ile yetkili çalışanlarımıza ulaştırabilirsiniz. Belgelerinizi herhangi bir aksaklık olmadan teslim aldığımız anda zaman kaybı olmadan danışmanlarımız belgelerinizi günlük olarak kontrol altında tutarlar. Bu yapılan kontrolün ardından herhangi olumsuz bir durumla karşılaşıldığı zaman sizlere anında bilgilendirmede bulunulacaktır. 

Saygılarımızla,

Evrim

İ. Yılmaz 22/10/19, 10:00

Selam.rusyaya vize almak istiyorum. Rusya vizesi için gerekli evrakları ogrenebilir miyim? Evraklar herhangi bir dilde hazirlanabilir mi. Yoksa Ruscami olmasi gerekiyor.konaklama voucheri yerine beni evinde misafir edecek kisi davetiye gonderse olurmu.birde sirketiniz konsolosluk tarafindan yetkilimi yoksa sadece yetkili firmaya aracilik mi yapiyorsunuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 22/10/19, 10:02

Merhabalar, Rusya'ya seyahatinizden önce vize türünüzü belirlenmesi gerekmektedir. öncelikle evraklarınız tarafımızdan rusça olarak hazırlanmaktadır. Rusya turistik vizeleriniz için Rusça Voucher belgesi alınması gerekmektedir. kurumumuz bunu sizin başvurunuz için temin etmektedir. Rusya'da size davetiye gönderebilecek bir yakınınız varsa vouhcer belgesi olmadan başvuru yapabilirsiniz. ancak bu davetiye de Rusya Dışişleri Bakanlıgından onaylı elektronik davetiyedir.

Davetiyenin gelmesi biraz uzun sürebiliyor eğer kısa süreli bir seyahat düşünüyorsanız Rusya turistik vize alabilirsiniz voucher belgesinde yazar otelde kalmanız zorunlu değildir. Şirketimiz Rusya Başkonsolosluğunun resmi başvuru merkezinde akredite olmuş bir acentadır sizin gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu işleme alıyoruz ortalama sonuclanma süresi 4 iş günü sonunda vizenizi teslim alıp sizlere iade ediyoruz. detaylı bilgi sahibi olmak için ikamet bölgenize en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

İ. Dervişoğlu 04/12/19, 12:18

Merhaba, Aktarmalı uçuşum için Rusya transit vize almam gerekiyor. Başta hazırlamam gereken Rusya vizesi için gerekli belgeler neler acaba?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/12/19, 12:19

Merhaba İbrahim Bey, Rusya vizesi 1 Eylül 2019 tarihinden bu yana Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da almak durumunda olduğu bir vize olup Hususi (yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesinden muaftır. Rusya vizesi gerekli belgeler ise seyahat amacınıza göre farklılık gösterebilir. Kalış süreniz, varış yeriniz ve seyahat amacınıza uygun kategoriden vize başvuru yapmalısınız. Rusya turistik vize Rusya Konsolosluğunun ilgilendiği bir vize olup 4-7 gün içinde çıkabilmektedir ancak konsoloslukların yoğunluk durumu ve tatil günleri belirtilen sürede değişime neden olabilmektedir. Dilerseniz Vize servisimiz evraklarınızın kont rolünü sağlayarak yetkili birime iletebilir.

Tam ve Eksiksiz olarak doldurulmuş vize başvuru formu En az 6 ay geçerliliği olan pasaport 2 adet 35x45mm ölçülü arka fonu beyaz olan güncel biometrik fotoğraf Rusya giriş çıkışlarında geçilecek ülkeler için alınmış ayrı vizeler olması ve pasaporta işlenmesi. Uçak ile seyahat edilecekse uçak bileti kalkış ve varış saatleri önemlidir.  Rusya turistik vize için gerekli evraklar sayfamızda belirtilmiştir. Ek olarak Rusya Federasyonu Sınırları içerisinde yapılacak olan yabancı vatandaşların seyahatlerinde ayrıca vize almaya gerek duyulmaz. Rusya vize başvurunuz için daha fazla bilgiye web sayfamızdan ulaşabilir, evraklarınızı kargo ile göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Rusya vize başvurularında şahsen gelmenize gerek yoktur, sizin adınıza başvuru gerçekleştirmekte ve işlem sonuçlandığında pasaportunuzu teslim almaktayız. Teslim alınan pasaport belirtmiş olduğunuz adresinize iletilir. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES