x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Fiyatları

M. Koz 15/11/19, 13:09
Selam, Rusya vizesi nasıl alınıyor? Rusya davetiye belgesi olmadan vize alabilir miyim, Bursa'da yaşıyorum. Rusya vize fiyatları nedir? Cevabınızı bekliyorum
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Gökhan Bey, Rusya vizesi son değişiklerin ardından yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir vizedir. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Rusya Vizesi almaktan muaf kılınmıştır. Rusya vize fiyatları sizlerin seyahat durumuna bağlı olarak değişmesi ile birlikte o dönemdeki vize ücret ve prosedürlerine ayrıca giriş sayınıza ve kalış sürenize bağlı olarak değişiklik gösterir. Rusya turist vizesinde gerekli olan belge ve evrakların tamamını vize servisimizin Rusya departmanını arayarak detaylı ve güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan hazırlıklarınızın ve form doldurma işleminizin tamamında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. 

Turistik vizede Rusya hotel voucher belgesinin evraklar arasına eklenmesi zorunludur. Rusya eğitim vizesinde kişi Rusya Federasyonu Federal Göç şubesinden  davetiye almak durumundadır ya da Dışişleri Bakanlığı tarafından sizlere öğrenci belgesi verilmesi için karar çıkarmış olması gerekmektedir. Vize merkezimiz ilgili merkezler ile iletişim sağlayarak gerekli olan davetiyenizi almanızda sizlere yardımcı olacaklardır. Rusya konsolosluğu başvuru yapan kişiden gerekli görüldüğünde mülakat isteyebilir veya fazladan belge talebinde bulunabilir. Vize başvurunuzda ise şahsen bulunmanız gerekmez. Vize servisimiz Rusya vize başvurunuzu sizler için gerçekleştirir. Ödemeniz gerekli olan vize başvuru ücretiniz ise seyahat durumunuz, giriş çıkış durumunuz ve kalış süreniz kapsamında farklılık yaşar. Rusya turistik vize ücreti konsolosluk harcı, yetkili başvuru merkezi ücreti, voucher belgesi bedeli ve vize servisimiz hizmet bedeli toplamda 160 USD'dir. Belirtilen ücreti 15 günlük tek girişli Rusya vize ücretidir. Rusya vize fiyatları detaylı listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. 

Rusya vize ücretleri ve Rusya eğitim vizesi ücreti hakkında daha fazla bilgiye bizlerle iletişim kurarak ulaşabilir vize başvurunuz için kaliteli ve güvenli bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

M. Baydar 04/12/19, 12:29

Selam, bahar döneminde 1 aylık Rusya dil okuluna gitmek istiyorum bu nedenle vize alacağım. Güncel Rusya vize fiyatları nedir?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/12/19, 12:29

Merhaba, Rusya vizesi son değişiklerin ardından yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir vizedir. Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Rusya Vizesi almaktan muaftır. Rusya vize fiyatları seyahat sürenize ve seyahat sayısına bağlı olarak değişmektedir. 

Rusya vize fiyatları 2020 yılı listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz. 

Rusya eğitim vizesi başvurusunda kişinin pasaportuna bağlı olarak vize alması gerekebilir. Rusya öğrenci vizesinde gerekli olan belge ve evrakların tamamını vize servisimizin Rusya departmanını arayarak detaylı ve güncel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan hazırlıklarınızın ve form doldurma işleminizin tamamında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Rusya eğitim vizesi başvurusunda bulunan kişiler sağlık raporu ve sağlık sigortası belgesini istenilen evrak ve belgelere de eklemek durumundadır. Rusya eğitim vizesinde kişi Rusya Federasyonu Federal Göç şubesinden davetiye almak durumundadır ya da Dışişleri Bakanlığı tarafından sizlere öğrenci belgesi verilmesi için karar çıkarmış olması gerekmektedir. Vize merkezimiz ilgili merkezler ile iletişim sağlayarak gerekli olan davetiyenizi almanızda sizlere yardımcı olacaklardır.

Rusya Konsolosluğu başvuru yapan kişiden gerekli görüldüğünde mülakat isteyebilir veya fazladan belge talebinde bulunabilir. Vize başvurunuzda ise şahsen bulunmanız gerekmez. Vize servisimiz Rusya vize başvurunuzu sizler için gerçekleştirir. Ödemeniz gerekli olan vize başvuru ücretiniz ise seyahat durumunuz, giriş çıkış durumunuz ve kalış süreniz kapsamında farklılık yaşar. 3 Aylık Rusya Eğitim Vizesi - Tek Giriş- 160$ 3 Aylık Rusya Eğitim Vizesi - Tek Giriş-250$ 3 Aylık Rusya Eğitim Vizesi - Çok Giriş-220$ 3 Aylık Rusya Eğitim Vizesi - Çok Giriş-360$ 1 Yıllık Rusya Eğitim Vizesi- Multi-360$ 1 Yıllık Rusya Eğitim Vizesi- Multi-620$ Rusya vize ücretleri ve Rusya eğitim vizesi ücreti hakkında daha fazla bilgiye bizlerle iletişim kurarak ulaşabilir vize başvurunuz için kaliteli ve güvenli bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

G. Göktaş 12/12/19, 11:08

Merhaba, Rus vatandaşı ile evliyim. Rusya vize almak istiyorum bunun için hangi belgeleri nereden alması gerekir. Rusya vize fiyatları nedir, teşekkür ederim

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 12/12/19, 11:10

Merhabalar, Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin Rusya seyahatlerinden önce vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Rusya ziyaret vizeleri için hazırlanamanız gereken evrakları tarafınıza mail olarak ileteceğiz. Rusya ziyaret vizeleri için öncelikle eşinizin sizin için Rusya'dan Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı elektronik davetiye çıkartması gerekmektedir. Elektronik davetiye olduğu için bu davetiye mail olarak size gelebilir aslının gelmesi gerekmiyor ancak Rusya ziyaret vizeleri için sarı orijinal davetiye olması durumunda davetiyenin aslının gelmesi gerekmektedir. Rusya vizelerinde ziyaretli 90 günlük vizeler olduğunda ücret Rusya vize süresine göre değil giriş sayısına göre değişmektedir.

Rusya vize fiyatları tek giriş, iki giriş ve çoklu giriş olarak üç farklı harç türü vardır. Rusya vize ücretleri sabit giriş sayısına göre değişiyor farklı olarak ekspress vize başvurularında konsolosluk iki katı ücret talep etmektedir. normal başvuru sonuçlanma süresi vize uzunluğu ve süresine göre farketmeksizin 4/5 iş gününde sonuclanmaktadır, ekspress vize başvuruları 1/2 iş gününde sonuçlanır. gelen davetiyenizi öncelikle gelince Euroasia temsilcinizi mail atabilirsiniz davetiyeli başvurularda davetiyenin başvurudan önce tarafımızca inceleyip kontrol sağlanmaktadır. Davetiyenizin telex sayfasını sizin adınıza konsolosluktan temin edip dosyanızı başvuruya hazır hale getiriyoruz. evraklarınızı bize ulaştırdıgınızda herhangi bir eksiğiniz yoksa ilk iş günü işleme alıyoruz normal vize başvurusu yaptıgımızda 4 iş gününde vizenizi alıyoruz. Bu başvurular dışında eğer davetiye alamıyorsanız eşiniz Türkiye'de sizinle birlikte kalıyor ise Rusya vizeniz için eşinizin ile birlikte Euroasia temsilcilerimiz sizinde uygunlugunuza göre randevu oluşturup randevu günü eşinizin ve sizinde katılımınızla başvuru yapıyoruz. bu başvuru için davetiye zorunluluğunuz yoktur eşinizin Rusca bir dilekçe yazması başvuru için yeterlidir. 90 günlük tek girişli veya iki girişli başvuru yapabilirsiniz sonuçlanma süresi yine 4/5 iş günüdür. sonuçlanması durumunda Euroasia temsilcileri pasaportlarınızı teslim alıp sizelere iade edecektir. Rusya eş üzerinden davetiyeli veya davetiyesiz dilekçe ile başvuru için detaylı bilgi için bize +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Euroasia GVS İstanbul,

Serpil Kasap

B. Turgut 25/12/19, 16:21

 Ben en az 6 ay Rusya’da kalıp oranın dilini öğrenmek istiyorum, aynı anda hem Rusçamı hem de İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Uzun zamandır da Rusça öğrenmeye çalışıyorum. 6 ay kadar Rusya’da kalabilmem için hangi vize türünde başvuru yapmam gerekir? Rusya vize fiyatları hakkında da bilgi verir misiniz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/12/19, 16:22

Merhaba Boran Bey, Rusya için yolculuk nedenine uygun birden fazla vize türü bulunmaktadır. Sizler dil öğrenmek için 6 ay kalmak istediğinizi belirtmişsiniz. Bunun için uzun süreli vize başvurularında bulunmanız gereklidir. 2020 yılı Rusya'da dil eğitimi hakkında ayrıntılı bilgiyi ilgili bağlantıyı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Rusya vize fiyatları her vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Öğrenci vize başvurusunda bulunan yolcuların hazırlaması gereken evraklar arasında dikkat etmesi gereken bir nokta vardır ki o da davetiye. Rusya Federasyonu Federal Göç tarafından hazırlanmış ve onaylanmış orjinal davetiye sunulması gereklidir. Diğer belgeler ise; Pasaport, Rusya vizesi talep formu, Biyometrik fotoğraf olarak belirlenmiştir. Boran bey vize başvurusunu yapmak için yetkili çalışanlarımız ile iletişime geçerek belgeler hakkında daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederim. Çünkü belgeler doğrultusunda başvurunuz değerlendiriliyor. Herhangi bir hata sonucu başvurunuz reddedilebilir. Öğrenci vize süreniz, öğrenim göreceğiniz süre referans alınarak belirlenecektir. Ama Rusya Federasyonu tarafından bazı durumlar kabul görüldüğünde bu süre 1 yıllık çok girişli vize verilebilmektedir. Öğrenim göreceğiniz dil okulundan veya üniversiteden davet mektubu almanız gerekecektir. Rusya öğrenci vizesi başvuru işlemleri için ikamet bölgenize en yakın EAGVS ofisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Evrim

K. Mehmet Alimoğlu 26/12/19, 11:27

Merhaba. Rusya’da yaşayan kuzenimi ziyaret etmek istiyorum. Rusya vize ücreti için sizlerden güncel vize ücretinin tarifesi öğrenmek istiyorum. Aile ziyareti vizesinin ücretinin tutarı tam olarak ne kadardır? Şimdiden teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/12/19, 11:28

Merhaba Kenan Mehmet Bey,

EAGVS ailesi olarak siz değerli seyahat severlerimize Rusya vize ücreti tutarları hakkındaki gerekli bilgileri sizlere sunuyoruz.

Öncelikle Rusya Aile ziyaretiniz için adınıza davetiye çıkarılması gerektiğini belirtmek isteriz. Bu konuda EAGVS ailesi olarak sizlere yardım sağlayabiliriz. Rusya Aile ziyareti vizesi için belirlenen ücretler farklılık göstermektedir. Acele bir şekilde vize isterseniz Express vizesi ile işlem yapmanız gerekmektedir. Bu da belirlenen vize ücretinde değişikliğe neden olmaktadır. Aile ziyareti için Rusya vize ücreti tutarları şöyledir:

3 aylık süre zarfında yapılacak olan 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücretinin tutarı: 170 USD

3 aylık süre zarfında yapılacak olan 1 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücretinin Ekspres tutarı : 270 USD

3 aylık süre zarfında yapılacak olan 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücretinin tutarı: 220 USD

3 aylık süre zarfında yapılacak olan 2 girişli Vize Başvuru İşlemi Ücretinin Ekspres tutarı: 370 USD EAGVS vize merkezi olarak sizleri kolaylıkla Rusya vize sahibi yapabiliriz.

Bu bilgileri dikkate alarak Rusya vize başvurusunda bulanabilirsiniz. Aile ziyareti vizesi için davetiye alınmasının gerekli olduğunu tekrardan belirtir, bu davetiyeyi sahip olmanız için gereken yardımı sağlarız. Bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatıp, her türlü yardımı yapabileceğimizi belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES