x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Başvuru Ücreti

B. Eser 09/10/19, 14:58
Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istediğim birkaç husus var. Kuzenimin düğünü için 4 günlüğüne turistik vize ile Rusya’ya kısa dönemlik bir seyahat de bulunmak istiyorum ve bunun için vize başvurusu yapmak istiyorum. Turistik vize şartları nelerdir, hangi evraklar gerekmektedir ve Rusya vize başvuru ücreti ne kadardır? Sorularımı cevaplarsanız çok memnun kalırım iyi günler diliyorum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Kısa süreli yapmak istediğiniz seyahatler için Rusya turistik vize başvurusundan bulunabilirsiniz. Rusya vize başvuru ücreti 160 USD'dir. Turistik vize başvurusunda bulunan kişilere talep ettiği gün kadar vize verilmektedir. Örneğin başvuruda bulunan kişi 4 günlük bir seyahat de bulunmak istiyor ise turistik vize 4 günlüğüne verilmektedir. Turistik vize talep edilen tarih ile başlamak da ve bitmektedir. Vize yetkilileri başvuru da bulunan kişilerin otelde konaklama rezervasyonlarını dikkate alır ve vizeyi rezervasyon tarihleri kadar verir. Başvuruda bulunan kişilerin vize başlangıç tarihinden sonra tekrar seyahat etmeyi planlıyor ise seyahatini uzatarak vize kullanım sürelerini aksatmadan kontrol etmelidir.

Turistik vize başvurunuz için gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar; Pasaport(Rusya seyahatiniz sonrası en az  6 ay geçerli olması gereken pasaportunuzun vize işlenebilmesi için boş sayfalarının olması gerekmektedir). Bunun yanında fotoğraf, renkli taranmış kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, başvuru formu eksiksiz bir şekilde tamamlanması gereken evraklar arasında yer almaktadır. Yeşil ve Gri pasaport sahipleri de  Siyah pasaport sahipleri gibi vizeden muaf olmaktadır. Bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları ise vize almak zorundadır.

Bordo yani Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin Rusya’ya yapacakları turistik seyahatler için Rusya Turistik vize başvurusu yapmalıdır.Rusya vize başvurularında ödenmesi gerekli olan Konsolosluk harç tutarı, vize kategorisine, vize türüne, giriş sayısına ve başvuruda bulunan kişinin vatandaşlığına göre farklılık göstermektedir. Rusya vize başvuru ücreti olarak belirtilen miktar; Konsolosluk vize harcı, başvuru merkezi servis ücreti ve bizlerin sizler için yapmış olduğu danışmanlık bedelimizi kapsamaktadır. Rusya vize başvuru ücretini nakit, kredi kartı, banka havalesi ile ödeyebilirsiniz. Rusya vizesi reddedildiği anda vize ücretleri sizlere geri iade edilmektedir. Rusya vize ücretine tüm işlem masrafları dahildir.

Rusya Vize Servisi İstanbul

Evrim,

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES