x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Moskova Vizesi

C. Aksu 09/10/19, 16:05
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 4 senedir devlet memuruyum. Yeşil pasaport sahibiyim. Karım ve çocuğum ile beraber sömestr tatilinde Moskova’ya kardeşimin yanına gitmek istiyorum benim pasaportumdan karım ve çocuğumda yararlanabilir mi? Yararlanamıyor ise onlar için Moskova vizesi nasıl alabilirim? Moskova vizesinin şartları nelerdir? Acenteniz ile bu konu ile ilgili nasıl iletişime geçebilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

moskova vizesi

Merhaba; Moskova vizesi işlemlerine başlamadan önce neden Moskova’ya seyahat etmek istediğinizi ve kaç gün seyahat edeceğinizi kararlaştırmanız gerekmektedir. Moskova vize talep formunda belirteceğiniz ülkeye giriş çıkış sayısının vize ücretinin de değişikliğe yol açacağını belirtmek isterim. Moskova ülkesi için seyahatte bulunacak kişiler tek girişli, iki girişli ve çok girişli vize çeşitlerine başvuruda bulunabilirler. Moskova’ ya vize başvurusunu gerçekleştirmek istediğiniz zaman uygulamanız gereken kurallar bulunmaktadır. Bunlar; Moskova/Rusya vizesi talep formunu doldurmak, sizden istenilen evrakları tamamlayarak kargo yoluyla ofisimize göndermek, sizin göndermiş olduğunuz evrakları inceleyerek sizlere geri dönüş sağlanır ve böylelikle rusya vize randevunuz alınmış olur. Sonuç olarak işlemleriniz tamamlandığında pasaportunuzu size göndermiş oluruz. Diğer sormuş olduğunuz Yeşil Pasaport hakkında bilgi vermek isterim. Yeşil pasaport, bordo pasaporttan farklı olarak sahibine Rusya'ya vizesiz giriş hakkı tanır.

Yeşil pasaport sahiplerinin, eşi ve çocukları da yeşil pasaport hakkında faydalanma hakkına sahiptir.Fakat yeşil pasaport sahiplerinin eşlerin de herhangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte çocukta ne yazık ki belirli yaş sınırları vardır.Yeşil pasaport sahibinin 18 yaşından küçük olan çocukları, 18 yaşına kadar bu hakkından faydalanır. Ancak çocuklar 18 yaşından büyük ise bu haktan faydalanmak için belirli şartlara bağlıdır. Ama temel bir şart vardır: 25 yaşından büyük çocuklar, anne veya babasının üzerinden yeşil pasaporttan faydalanma hakkına sahip değildir. Bizler ile iletişime geçmek istiyorsanız sizlere en yakın şubemizi ziyaret edebilir ve EAGVS sayfamızdaki iletişim bilgileri aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.  Moskova vizesi almak için acentemiz ile işbirliğinde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz sorulara cevap bulmak için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bilgi ve başvuru için telefon numaramız +90 (212) 963 36 21'dur.

Saygılarımızla,

Evrim

V. Yılmaz 21/10/19, 16:23

Ben Japonyadayım buradan Moskova oradan türkiye gitmek istiyorum vize işlemlerini nasıl yaparım teşekkürler

V. Yılmaz 21/10/19, 16:24

Merhabalar, Rusya vize başvurunuz için pasaportunuzun aslını vize başvurunuz için 4 iş günü veya ekspress olarak 1 iş günü olarak Türkiye'ye göndermeniz gerekmektedir. Moskova vizesi konsolosluktan pasaporta aslına basılan bir vize oldugu için aslının gelmesi gerekmektedir. Ancak Japonya'da oturum hakkınız varsa oradaki Rusya Konsolosluğu için görüşebilirsiniz.Türkiye'den vize başvurusu yapabilmeniz için hazırlayıp tarafımıza göndermeniz gereken evrakları ve ücret bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES