x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Online Vize

M. Karaer 25/11/19, 14:21
Merhabalar kolay gelsin. Rusya St. Petersburg'a seyehat etmek istiyorum ama başvuruyu online olarak yapacağıma dair bir yerden bilgi aldım. Rusya online vize formuna nereden ulaşacağım? Şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

 Merhaba sayın ziyaretçimiz, Rusya elektronik vize diğer bir adıyla Rusya online vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla yürütebilirsiniz. Rusya online vize için konsolosluk harcı bulunmamaktadır, yalnızca 200 TL olan hizmet bedelini ödemeniz yeterli olacaktır. Rusya online vize başvurularında aşağıdaki işlemleri sizin adınıza yapmaktayız. Sizin evrakları ikamet bölgenize en yakın ofisimize iletmeniz vizenizi almamız için yeterli olacaktır. Rusya elektronik/online vize ile yalnızca aşağıdaki bölgelere giriş yapılabilir. Moskova ve diğer şehirler için kesinlikle standart turist vizesi alınmalıdır. Elektronik vize ile aşağıdaki şehirler haricinde başka şehirlere giriş yapılamaz.

 • PRIMORSKY KRAI
 • SAKHALIN OBLAST
 • KAMCHATKA KRAI
 • AMUR REGION
 • KHABAROVSK KRAI
 • CHUKOTKA AUTONOMOUS OKRUG
 • REPUBLIC OF BURYATIA
 • ZABAYKALSKY KRAI
 • KALININGRAD OBLAST
 • SAINT PETERSBURG AND LENINGRAD OBLAST

Rusya elektronik vize aşağıdaki hudut kapılarında geçerlidir ve yukarıdaki bölgelerde maksimum 8 güne kadar kalış hakkı tanır.

 • ‘’Pulkovo’’ Hava Hudut Kapısı;
 • ‘’Vısotsk’’, ‘Bolshoy Port Sankt Peterburg’ (Deniz Garı / Morskoy vokzal), ‘Passajirskiy Port Sankt Peterburg’ Deniz Hudut Kapıları; 
 • ‘’Ivangorod’’, ‘’Torfyanovka’’, ‘Brusniçnoe’’, ‘’Svetogorsk’’ Kara Hudut Kapıları
 • ‘İvangorod’ Yaya Hudut Kapısı. 

Başvurusunu şahsen gerçekleştirmek isteyenler için aşağıdaki adımları takip ederek Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı sitesi üzerinden online başvuru yapabilirler. 

Rusya vizesi online vize başvuru formu, Rusya diplomatik misyonun kendi resmi internet sitesinden online olarak doldurarak işlem yapılabilir. Rusya vizesi online vize başvuru formu İngiltere, Amerika, Birleşik Devletleri, Kanada ve Gürcistan’da yaşayan bireylerin başvuru formları 5, diğer ülkede yaşayan bireylerin başvuru formları 2 sayfa olarak sunulmaktadır. Sizlerden doldurulması istenilen Rusya vize online başvuru formu doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Rusya elektronik/ online vize başvurusundaki form doldururken girdiğiniz bilgiler tamamen sizlere ait olup güncel kişisel bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Formunuzu İngilizce olarak doldurup, dikkatli bir şekilde anlaşır olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Online Rusya vize başvuru dilekçesini doldururken Ülkenizdeki yani Türkiye’deki Rusya Konsolosluğun hangi Rusya Büyükelçiliğini temsil eden belgenizde bu Konsolosluğunu belirtmeyi unutmayın. Eğer hangi bölgedeki Rusya temsilciliğine belgenizde belirtecekseniz (Ankara Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu, Trabzon Rusya Başkonsolosluğu, Antalya Rusya Başkonsolosluğu) yani başvuru esnasında temsil edecek Konsolosluğu seçmezseniz işlemleriniz incelemeye alınmayacağını belirtmek isteriz. Belirtilen formatta taranmış olan bilgilerinizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.

İlk adım olarak yerleşim yaptığınız ülke ve başvuruda formunda dolduracağınız dili seçiyorsunuz. Anlatılan metninin altındaki “bilgileri okudum” alanını işaretleme yaparak ilerliyorsunuz.  Bu işlem ardından Rusya vizesi başvurusunu işleme almak için bilgi metninin altına yer alan iki adet seçenekten birini tercih ederek işlemlerinizi devam ettiriyorsunuz.

İlk defa Rusya online vize başvurusunda bulunan kişiler için “complete new apllication” buton seçeneğini, daha önce Rusya online vize başvurusunda kaydı açılmış olan kişiler ise “open previously complated application form” seçeneğini kabul ettikten sonra başvuru tamamlanma aşamasına gelir. Kendinize kayıt için bir şifre belirledikten sonra işlemlerinize kişisel bilgilerinizi girerek devam etmeniz gerekmektedir. 

Rusya online vize 2 günde 200 TL hizmet bedeliyle temin etmek için +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES