x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Multi Vize İşlemleri

A. B. 18/11/19, 10:41
Merhaba, İstanbul'da kozmetik sektöründe imalat yapıyorum. İş ilişkilerimi geliştirmek Rusyaya gitmek istiyorum. Rusya Ticari vizesini en uzun süreli şekilde nasıl alabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Öncelikle Rusya Ticari vize Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bireylerin alması zorunlu olduğu bir vizedir. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) ve Hizmet (gri) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Rusya vizelerin den muaf kılınmışlardır. Rusya Ticari vizenizi almak için öncelikle gerekli evraklar ve belgeler hazırlamalısınız ayrıca Rusya vize başvuruları online vize başvuru formu doldurmanız ile başvurulan bir vizedir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrak ve belgeler sizlerin seyahat nedenine, pasaportuna ve kalış süresine bağlı olarak değişim gösterebilir. Vize başvurunuz için istenilen tüm evrak ve belgeleri vize servisimiz aracılığı ile öğrenebilir online başvuru formunuzu doldurma aşamanızda uzman ekip arkadaşlarımızdan yardım edebilirsiniz. Rusya çok girişli vize çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  • 3 aylık 1 girişli  Vize Başvuru 
  • 3 aylık 1 girişli  Vize Başvuru 
  • 3 aylık 2 girişli  Vize Başvuru 
  • 3 aylık 2 girişli  Vize Başvuru 
  • 1 Yıllık Multi Vize Başvuru 
  • 1 Yıllık Multi Vize Başvuru 

Rusya Ticari vize başvurularında ayrıca Ticari gidiş sebebinize uygun bir davetiye talep edilmektedir. Ancak istenilen davetiyenin çıkış süresi neredeyse 40 günü bulacağından seyahat zamanınızı bu süreye göre ayarlamanız daha iyi olacaktır. Uzun süreli ve birçok giriş çıkış yapılan vize ise Rusya multi vizedir. Rusya Multi vizesi tüm vize türlerine verilmez ancak Ticari seyahatlerde alınabilir bir vizedir. 1 yıllık veya daha uzun süreli Rusya Multi vize başvurunuz için  Rusya Çalışma vizesi, Rusya Eğitim Vizesi, Rusya Ticari vizesi veya Evlilik dolayısıyla alınan vize türlerinden birinde verilmektedir. Rusya Ticari vize başvurunuz ve çok girişli vizeniz için daha fazla bilgiye, gerekli evrak ve belgelere, doldurmanız gerekli olan forma ise vize servisimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuzda şahsen bulunmak zorunda değilsiniz, Vize başvurunuzu sizler için biz gerçekleştirelim telefon numaralarımızdan ya da Web adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilir dilediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

V. Akkurt 04/01/20, 11:42

Ben Soçi'ye gitmek istiyorum 1 yıllık Rusya multi vize almak istiyorum kız arkadaşımın yanında olacağım ve bize nasıl alacağım bilgilendirir misiniz

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/01/20, 11:44

Merhaba Vedat Bey, talep etmiş olduğunuz 1 yıllık Rusya multi vize işlemleri için öncelikle davetiye temin edilmesi gerekmektedir. Rusya’ya vize başvurusu yaptığınızda eğer geçerli onaylı barkodlu veya orijinal davetiyeniz olmadığı sürece maksimum alabileceğiniz vize 30 günlük tek girişli veya iki girişli olacaktır. Uzun süreli ve çok girişli vizeleriniz için mutlaka Rusya Federasyonu Dışişleri bakanlığından onaylı (MFA) elektronik barkodlu (mail olarak gelebilir) veya orijinal sarı davetiyeniz (kargo yoluyla aslının gelmesi gerekiyor) almanız gerekmektedir.

Rusya aile, arkadaş vizelerinde private/ özel vize dediğimiz vizeden alınmaktadır. Rusya private/ özel vize standart üç aylık tek veya iki girişli olarak verilmektedir. Kız arkadaşınız sizin için bu davetiye başvurusunda bulunabilir bu davetiyeler genellikle 15 iş günü veya 20 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak sizler muhakkak 1 yıllık multi vize almak istiyorsanız, eğer varsa Rusya’da ticari ilişkilerinizin olduğu firmalarla iletişime geçtiğinizde sizin adınıza Rusya vizesi davetiye alması gerekir. Federasyonu Dışişleri bakanlığından onaylı (MFA) elektronik barkodlu davetiye çıkartabilirler. Rusya uzun süreli vize işlemleri için mutlaka davetiye alınması şarttır diğer türlü kısa süreli 15/30 günlük vize alınabilir. Rusya uzun süreli vize başvurularında Rusya vizesinde vizenizin süresine göre değil vizenizin giriş sayısına göre ücret değişmektedir. Vizeleriniz tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak üç seçeneklidir. Sizin gelen davetiyenize göre Rusya vize ücretiniz belirlenmektedir. Rusya vizeniz için hangi türde olduğuna bakılmazsınız sizin şahsen konsolosluklara gelmeniz zorunlu değildir. Konsolosluğun inisiyatifinde olarak nadirde olsa görüşmeye çağırabilir ancak genelde başvuru için kişilerin gelmesi zorunlu değildir. Davetiyenizin giriş sayısı neyse ödeyeceğiniz ücret buna bağlı olarak değişmektedir. Rusya uzun süreli vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evraklar ve giriş sayısına göre bağlı olarak güncel fiyat bilgisi detayları için Euroasia temsilcileriniz ile iletişime geçip gerekli dökümanları mailinize gönderebiliriz.

Saygılarımızla,

Serpil Kasap

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES