x
 • Romanya E-VISA

  Romanya E-VISA

  Romanya vizesi başvurularınızı ROMANYA E-VISA portalı aracılığı ile de yapmanız mümkündür. Detaylı bilgi için bizi arayınız...

  Devamı
 • Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya'ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vize başvurunuzu en hızlı şekilde yapmak, vize ücreti ve gerekli evraklar konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

  Devamı
 • Transit Vize

  Transit Vize

  Balkanlar'a, Belarus'a ve Moldova'ya yapacağınız seyahatleri Romanya aktarmalı olarak gerçekleştirecekseniz transit vizeye ihtiyacınız olacaktır. Romanya transit vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

  Devamı
 • Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus vize başvuruları, vize sonuçlanma süresi, vize ücreti ve gerekli evraklar için tıklayınız...

  Devamı

Romanya e-vizesi alacaklara !

1) Romanya vize başvurularınızda tüm e-vize süreci yetkililerimiz tarafından yürütülecektir. Romanya vize başvurularınızda yapmanız gereken sadece randevu günü konsoloslukta hazır bulunmak olacaktır.

2) Romanya vizesi için tavsiye edilen en erken başvuru yapma tarihi: 90, en geç ise 45 gün önce olarak belirlenmiştir. Romanya vize başvuru randevularınızın onayı, Romanya Konsolosluğunun yoğunluğu ve Romanya vize başvurularınızın değerlendirme süresi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu 90 gün önceden gerçekleştirmeye özen gösteriniz.

3) Belarus, Ukrayna, Bulgaristan, Moldova’ya Romanya üzerinden yapacağınız karayolu transit geçişlerinizde detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

Önemli !

Alınacak olan Romanya vizesi Schengen vizesi değildir. Geçerli Romanya vizeleri ile istisnai durumlar dışında Schengen alanlarına giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Romanya vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi randevudan sonra 5-10 iş günüdür. Yapılan randevu talebi sonrası konsolosluğun cevap süreci 1-4 haftayı bulabilmektedir.

Romanya vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Her başvurularda başvuru sahibi bizzat gelmesi gerekmektedir. Daha önceden alından Romanya vizesi bu durumu değiştirmemektedir.

Başvuru için otel ve uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Romanya vizesi sayfamıza hoş geldiniz. 

Schengen vizesi kategorisine girmeyen ancak geçerli multi giriş, çıkışlı Schengen vizesi sahiplerine vizesini kullanmış olma şartı ile izin verilmektedir. Aldığınız vize tek girişli ise bu hakkınızı da Romanya‘da kullanmanız durumunda giriş ve çıkış yaptığınız zaman vizenizi kullanmış sayılacaksınız.

Romanya Schengen vizesi işlem kapsamında olmadığı için Romanya Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekecektir.

Romanya, Bordo Pasaport sahibi kişilere vize işlemlerini şart koşmaktadır. Romanya ziyaretinde bulunacak kişiler Romanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen prosedürlerin tümünü tamamladıkları takdirde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Romanya vize uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazımızla Romanya vize şartları, Romanya vizesi kaç günde çıkar, Romanya vize fiyatları gibi genel bilgileri edinebilirsiniz. Vize işlemleri kişisel özelliklere göre değişiklik gösterebileceğinden seyahat amacınızı, planınızı ve ziyaret sürenizi belirledikten sonra evraklarınız ve diğer başvuru prosedürü için danışmanlarımızdan süreç hakkında bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Romanya vizesi sayfamızda sizin için derlediğimiz bilgiler genel vize şartlarını kapsamaktadır. Romanya Büyükelçiliği kişisel durumunuza göre ek evrak talep edebilir ve sizi mülakata çağırabilir.

Romanya vizesi için başvurunuzu vizen kapında uygulamamızdan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz evinizden ya da ofisinizden ayrılmadan uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilir, vizeniz güvenle alınarak pasaportunuz sizi yormadan adresinize ulaştırılır. Size en yakın şubemiz ya da merkez ofisimizden uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Romanya Vize İşlemleri

Romanya vize işlemleri Büyükelçilik himayelerinde çalışan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla tamamlanmaktadır. 
Romanya vizesi online olarak temin edilerek doldurulacak formun talebiyle başlar ve evraklarınızın bu form ile birlikte sisteme girişi ile devam eder. Süreç basit ve kolay görünse de evraklarınızda ya da işleminizin herhangi bir adımında yapacağınız hata ret almanıza neden olabilmektedir.

Romanya konsolosluğu vize merkezlerine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz, sürenizi belirlemeniz gerekir. Seyahat amacına göre Romanya vize kategorileri de farklılık göstermektedir.

Romanya Vizesi Kategorileri

 • Havaalanı transit vizesi (A tipi )
 • Transit vize (B tipi)
 • Kısa süreli vize (C Tipi)
 • Turist Vizesi (C/TU)
 • Ziyaret Vizesi (C/VV)
 • Ticari Vizesi (C/A )  
 • Nakliye Vizesi (C/TR)
 • Spor faaliyetleri (C/SP)
 • Kültürel, kısa süreli tıbbi tedavi bilimsel, insani ya da diğer faaliyetler vizesi (C/ZA)
 • D Tipi Vize 
 • Romanya E-Vize

Yukarıda belirtilen vize kategorilerinden seyahatinize uyumlu olan vize türünde  başvurunuzu yapabilirsiniz. Mesleki, Kişisel ve mali evraklarınızla birlikte sisteme gireceğiniz dosya Konsolosluk vize yetkilileri tarafından incelenecektir. Sunduğunuz dosyada yer alan beyan ve ibrazların doğruluğu kontrol edilerek söz konusu şartlara uygunluğunuz halinde vizeniz olumlu sonuç alacaktır. 

Vize başvurunuzun teyit edilemez evraklar, eksik beyan gibi sebeplerle ret almaması için profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Romanya Vize işlemleri için danışmanlarımızı arayarak iş birliğimizi başlatabilirsiniz. Vize almak ciddi iştir, işlemlerinizi riske atmayın.

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu kısa süreli vize işlemleri Büyükelçilik onayıyla gerçekleşmektedir. 
Online temin edilecek form eksiksiz doldurulmalı ve vize kategorinize uyumlu, süreniz ve kişisel özelliklerinizi karşılayan evrak listeniz talep edilen normlarda teslim edilmelidir.

Romanya oturum vizeleri ise sadece Romanya İçişleri Bakanlığı Romanya Göçmen Bürosu’nun onayı kapsamındadır.

Romanya vize randevu şartı uygulamaktadır. Online formunuzun doldurulmasını takiben tarafınıza otomatik olarak bir randevu oluşturulur. Randevu gününü seçme şansınız yoktur.

Euroasia GVS ülke uzmanlarımızı arayarak başvuru, randevu ve evraklarınıza dair kişisel özelliklerinize uygun olan yasal düzene uygun işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye ve Romanya Devleti arasında yapılan anlaşma gereği; Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Türkiye'de Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Konsolosluğu aracılığıyla ve bölge düzenlemesine göre yürütülmektedir.

EAGVS Şube ve merkez ofislerimize ulaşarak ya da müşteri hizmetleri veya canlı destek servisimizden bizlere ulaşarak vizen kapında uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Vizen kapında uygulaması bulunduğunuz yerden ayrılmadan; evinizde ya da ofisinizde başvuru imkanı sunar. Bu sayede hem zamandan hem de yaşanabilecek olumsuzluklarda korunarak asgari riskle başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. 

Romanya vize başvurusu ile ilgili her türlü sorun, soru ve işbirliği için lütfen tıklayınız. Romanya vize uzmanlarımız kişisel evrak listeniz, vize ücret hesaplamanız ve vize ret mektuplarınız dahil her türlü vize sorunuzu cevaplayacaklardır.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya Vize Evrakları

Romanya vize evrakları başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali özelliklerini kapsayan nitelikte talep edilmektedir. Bu sebeple evraklarınız şahsınıza özel olarak hazırlanarak sisteme girilmelidir. Aşağıda bilginize sunduğumuz Romanya vize başvuru evrakları genel bazda talep edilen belgelerdir.
Kişisel özelliklerinize, ziyaret sebebinize ve ziyaret sürenize uygun liste için lütfen danışmanlarımıza ulaşınız.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

 • Romanya Vizesi Başvuru Formu – Form Büyükelçilik resmi yönlendirmesiyle online olarak temin edilerek  doldurulmaktadır. Formunuz eksiksiz olmalı ve diğer evraklarla teyit edilebilir beyanlar içermelidir. Örnek form için tıklayınız.
 • İngilizce vize talep dilekçesi – Seyahat sebebinizi içeren, seyahat sürenizi belirten dilekçeniz seyahat planınızı da içermelidir. Danışmanlarımız size dilekçe yazımı konusunda yardımcı olacaklardır. Örnek Ticari Vize Talep Dilekçesi ve Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız. 
 • Pasaport - Vize bitişinizden sonra azami 6 ay geçerli ve Romanya Vizesi  için en az 2 boş sayfası bulunan pasaportunuz kimliğinizle aynı bilgileri içermelidir.
 • Biometrik fotoğraf – 2 Adet belirtilen özelliklerde fotoğrafınız dosyanıza eklenmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Banka hesap dökümü – Adınıza açılmış banka hesabınızın son 3 aylık giriş çıkışı Romanya vizesi evrakları dosyanıza eklenmeli ve belge banka yetkilisi tarafından kaşelenerek imzalanmalıdır. Yetkilinin imza sirküleri de talep edilecektir.
 • Gelir belgeleri – Maaşınız (son 3 aya ait maaş bordrosu), kira gelirleriniz gibi gelirinizi onayan evraklar faaliyet alanına göre tasnif edilerek dosyanıza eklenmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği – Aile bağlarınızı ve ikamet kaydınızı da içeren evrakınız Romanya vize belgeleri arasında bulunmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi – Pasaport bilgilerinizle aynı bilgileri taşıyan kimlik fotokopiniz dosyanızda bulunmalıdır.
 • Seyahat Rezervasyonları – Uçuş ve konaklama rezervasyon belgelerinizi tarihler belirgin olacak şekilde dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Uluslararası seyahat özelliklerini kapsayan poliçeniz dosyanızda bulunmalıdır. Romanya vize danışmanlık hizmetimiz kapsamında uygun şartları taşıyan poliçe tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Romanya vize ücreti dekontu- Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde söz konusu kategoriyi ve seyahat süresi üzerinden hesaplanmış ücretin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.

Romanya Vizesi Mesleki Evraklar

Şirket Evrakları – Tamamı güncel tarihli olmak kaydıyla; Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri, İş veren ise 4B Hizmet Dökümü çalışan ise 4A Hizmet dökümü dosyaya eklenmelidir.

Romanya Vizesi Başvurusunda bulunacak kişi Emekli ise

 • Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi
 • Emekli olunmuş kurumdan alınan yazı

Memur ise

 • Çalışılan kurumdan alınan görev ve izin Belgesi 
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi 
 • Orijinal Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzalı)

Öğrenci ise

 • Eğitim alınan kurumdan alınan öğrenci belgesi (Orijinal, güncel)
 • Başvuru sahibi 18 yaş altında ise ailesi tarafından noterden onaylatılmış izin belgesi orijinal olarak Romanya Vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Çiftçi ise
Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Ziraat Odasından alınmış sicil kaydı, gelir elde edilen bir toprak var ise o toprağa ya da ürüne dair belgeler Romanya vizesi gerekli evraklar içinde olmalıdır.

Romanya Vizesi Ret

Romanya vize ücreti 2024

Romanya vize başvuru formu ile birlikte verilen evraklarla talep edilen harç ödemesi Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde listelenmiştir. Euro bazında ödeme alınır ve ortalama kısa süreli bir vize için 80 Euro harç ödemesi yapılmaktadır.

Romanya vizesi idari ücretlendirme başlığı altında alınan harç ücretleri Büyükelçilik tarafından her yılbaşında kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Lakin vize süreniz, kategoriniz ya da varsa sizi ayırt eden özel bir durumunuz ücretlendirmede farklılık yaratacaktır. 

Özelliklerinize uygun harç hesaplaması ve ödeyeceğiniz diğer ücretlerin tam listesi için Romanya Vizesi uzmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.
Romanya vizesi ücreti devredilemez, şahsa özel olarak işleme alınır. Ayrıca başvurudan vaz geçmeniz ya da olası bir ret durumunda iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzun gerekli özen ve dikkatle yapılması çok önemlidir.

Romanya vize danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurularınızda zaman kaybı yaşamaz, gereksiz risk almazsınız. Vize işlemleri uluslararası kanunlar bazında düzenlenir ve belli kriterler sizin dikkatinizden kaçsa dahi vize merkezindeki yetkililerden kaçmayacaktır. 

Romanya vize şartlarını tam anlamıyla taşıdığınızı düşünseniz dahi sisteme kaydedilen dosya bu güveni vermiyorsa vize alımınızı gerçekleştiremezsiniz.
Romanya vize başvurularınız için vizen kapında uygulamasının avantajlarını kullanarak eksiksiz dosya teslim ederek, her türlü olasılığa hakim bir ekiple vizenizi güvenle alabileceksiniz. Vize ciddi iştir risk almayın.

Romanya vize ücreti 2024 tarifesine dair ek bilgi, başvuru evraklarınızın listesi ve diğer konular için danışmanlarımıza ulaşmanız yeterli.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya vizesi çıkma süresi ortalama 5 ila 10 iş günüdür. Bu süre vize şartlarının tamamını taşıyan doğru bir dosya ile başvuru yapıldı ise mümkün olacaktır.
Romanya ülke uzmanlarımız asgari 15 gün önceden sisteme dosyanızın girişinin yapılmasını tavsiye ederler. Türkiye ve Romanya resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik değişiklikler başvuru işlem sürecini uzatabilecektir.

Ayrıca başvurunuz eğer yanlış evrak ile yapılış ise olası ret ya da alternatif evrak isteği sürecinizin daha da uzamasına sebep olacaktır. 

Romanya vizesinin onay alması Romanya topraklarına giriş garantisini vermez. Ülkeye girişinizde sınır polisleri ayrı bir inceleme yapacaktır.
Romanya’ya kendi özel araçlarınızla seyahat edecekseniz “Rovignette” adı verilen elektronik otoyol geçiş kartlarını sınır kapılarında alarak araçlarınızın ön camlarına takmanızı öneririz.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize reddi karşınıza çıkabilecek bir olasılıktır. Vize reddi aldığınızda tarafınıza teslim edilen belgede ret konunuz net olarak belirtilecektir.
Vize ret evrakınızı danışmanlarımızla paylaşarak sorununuzu çözebilir vakit kaybetmeden yeni başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize reddi genel olarak evrakların eksik, yanlış ya da güncel olmaması nedeniyle karşımıza çıkmaktadır. Bu konuların dışında elbette önceki seyahatlerinizde kurallara uyumunuz da önemlidir.

Vize reddi alındığında ödediğiniz ücretler iade olmayacak, zaman kaybedildiği için evraklarınız güncelliğini yitirecek ve tüm sürece baştan başlamanız gerekecektir. Tüm bu risklerin asgari düzeyde olması için profesyonel yardım almanız başvurunuzun süreci için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Romanya vize başvuru evrakları nelerdir?, Romanya vizesi ne kadar?, Romanya vizesi kaç günde çıkar? Gibi tüm sorularınız için bizlere ulaşabilir. Ret mektubunuzu bizimle paylaşabilir ve çözüm sürecini danışmanlığımızla tamamlayabilirsiniz.

Keyifli seyahatler...

Romanya Vizesi Bilgi

 

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Romanya Vizesi Bursa
T.K 10/06/20, 15:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi Bursa ilinden alınabiliyor diye duydum doğru mu? Ben Romanya’ya turistik bir seyahat yapmak istiyorum. Üniversiteden yeni mezun oldum. Şu an için bir iş yerinde falan aktif bir şekilde çalışmıyorum. Ama edindiğim bilgilere göre kendi çalışma evraklarımı sunamazsam bile bana sponsor olacak bir ebeveynimin evraklarını sunarak vize başvurusu yapabiliyormuşuz. Doğru mu? Romanya Konsolosluğunun Bursa’da bir temsilcisi var mı gerçekten? Buradan işlemlerimizi yapabiliyor muyuz? Bana sponsor olacak ebeveynimden ne gibi evraklar talep etmem gerekiyor? Ayrıca benim ne gibi evraklar sunmam gerekiyor? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok memnun olurum.
Romanya Vizesi İstanbul
E.Ş 10/06/20, 15:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi İstanbul ilinden alınabilecek bir vize mi? Romanya’ya sürekli ticari seyahatlerde bulunuyoruz ama daha önce ki vizelerimizi, şirket ofisimiz Ankara’da olduğu için sürekli Ankara Romanya Büyükelçiliği üzerinden yapıyorduk. Şimdi ilk defa bu işlemleri İstanbul’dan yapmak durumundayız. Ankara’dayken işlemleri orada bulunan bir Özel Danışmanlık Firması aracılığıyla yapıyorduk. Burada işlemlerimizi sağlıklı yürütmek açısından firma arayışındayız. Sizler yardımcı olabiliyor musun? Bazı çalışanlarımız ( Başvurularını yapacağımız ) İstanbul’da ikamet etmemektedir. Bu bir sorun teşkil eder mi? Konu hakkında genel bilgileri, geri dönüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.
Romanya Vizesi Balıkesir
A.L. 10/06/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi Balıkesir ilinden başvuru yapılabiliyor mu? Romanya’ya seneler önce yerleşmiş teyzem kızını ziyaret amaçlı gideceğim. Oradan bana bir davetiye geldi ama gelen davetiye resmi makamlardan alınan mühürlü falan bir davetiye değil. Teyzem kızının kendi el yazısıyla yazdığı, imzalayıp yolladığı bir davetiye mektubu. Bunu kabul ediyorlar mı? Yoksa illa resmi makamlardan mı alınmış olması gerekiyor. Davetiye dışında ne gibi evraklar temin edilmesi gerekiyor? Ben şu an için Balıkesir’de kendime ait bir tavuk çiftliğini işletiyorum. Çalışma durumumla ilgili ne gibi evraklar sunmam gerekiyor? Seyahat edebilmek için illa sigortalı çalışan veya emekli vs mi olamk gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Romanya Vizesi Ankara
M.S. 10/06/20, 14:23 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi Ankara ilinden alınabiliyor mu? Senelerdir Ankara’da ikamet ediyorum ve Ankara’da bir firmada faal olarak çalışıyorum. Buradan, İstanbul’a gitmeden vize başvurusunda bulunabiliyor muyum? Romanya hükümetinin İstanbul ve Ankara’da temsilcileri var sanırım. Ben de edindiğim bilgilere göre buradan vize başvurusunda bulunabiliyormuşum. Doğru mu? Romanya’ya kız arkadaşımı ziyaret için gideceğim. Kız arkadaşım üniversite eğitimini tamamlamak için Romanya’ya gitmişti, üniversiteyi bitirdikten sonra da tekrar Türkiye’ye dönmenin mantıksız olduğunu düşündü ve buraya gelmedi. Üniversiteyi bitirdikten sonra orada bir şirkete girdi ve şu an faal olarak orada çalışmakta. Benim onu ziyaret edebilmem için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Ayrıca onun orada ( Romanya’da ) yapması gereken işlemler var mı? Konu hakkında yardımlarınızı rica eder iyi günler dilerim.
Romanya Aile Ziyareti Vizesi
D.Ö. 09/06/20, 15:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Aile Ziyareti Vizesi almak istiyoruz ama vizeyi ne şekilde alacağımızı bilmiyoruz. Romanya’ya araçla gideceğiz ve araç İçinde sigorta vs bir şeyler yapılması gerekiyormuş sanırım. Araç konusunu halledildikten sonra diğer işlemler konusunda nasıl ilerleyeceğiz. Her birimiz için ayrı ayrı dosya mı hazırlanması gerekiyor? Aile de çalışan ( Her ay sigortaları düzenli yatan ) bireyler olduğu gibi, sigortası olmayan ( annem ) kişilerde mevcut. Sigortası olmayan kişiler için ne gibi bir yol izlenmesi gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? İvedi dönüşlerini bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.
Romanya Ziyaret Vizesi
Ş.İ. 09/06/20, 15:38 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Ziyaret Vizesi almak istiyorum. Kız arkadaşım Romanya’da ikamet ediyor ve aynı zamanda 2012 yılından beri Romanya vatandaşlığına geçmiş durumda, hayatını orda sürdürmektedir. Uzun zamandır birlikteliğimiz devam ediyor. Kendisini kısa süreliğine ziyaret etmek istiyorum. Ne gibi işlemler yapmam gerekiyor? Şu an hali hazırda Türkiye’de bir firmada sigortalı çalışan olarak iş hayatımı sürdürmekteyim. Maaş bordrom asgari ücretin üstünde. Konsolosluk maaş bordrolarını falan da talep ediyormuş sanırım. Ayrıca banka hesaplarımda da yeteri kadar birikmiş param var. Gerekli belgeler ve süreç hakkında genel bir bilgi verme şansınız var mı? Daha önce hiçbir yabancı ülkeye gitmedim ve işin açığı prosedürün ne şekilde ilerlediğini bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Romanya Ticari Vize Gerekli Evraklar
A.E. 08/06/20, 15:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Ticari Vize Gerekli Evraklar nelerdir? Biz daha önce firma çalışanlarımızı defalarca yolladık ama bu sefer yollayacağımız kişi firmamızda sigortalı olarak çalışmamaktadır Dışardan danışmanlığımızı yapan bir beyefendidir. Bu durumda bizim adımıza Romanya’ya seyahat edebilir mi? Şöyle ki biz kendisi için şirketle ilgili sadece dilekçeler vs sunabiliriz. Danışmanlığımızı yapan beyefendi sigortalı çalışanımız veya şirket sahibimiz olmadığı için şirketle çok resmi anlamda bir bağı gözükmemektedir. Ama dediğimiz gibi gerekli tüm dilekçeleri ve diğer davetiye ve benzeri evrakları temin edebiliriz. Konu hakkında ne tür bir yol izlememiz gerekiyor. Yardımlarınızı rica ediyoruz.
Romanya Ticari Vize
Ö.T 08/06/20, 15:30 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Ticari Vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyoruz. Şöyle ki; Sigortalı bir çalışanımız Romanya’ya bir ay önce yolladığımız bir makinanın kurulumu hakkında karşı firmayı ( Romanya’daki firmayı) bilgilendirmek, orada ki çalışanlar bir sunum yapmak üzere Romanya’ya gidecek. Bu bizim yurtdışında yaptığımız ilk iş ve bu işi iyi bir şekilde yaparsak, sonraki zamanlarda yapacağımız işlerin teminatı olacak. Olaya bu şekilde baktığımız için işi sıkı tutmak istiyoruz. Konu hakkında yardımlarını talep ediyoruz. Romanya’ya seyahat edecek çalışanımız için ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Karşı firmadan bir davetiye falan talep etmemiz gerekiyormuş sanırım. Bu davetiyenin aslının mı bize ulaşması gerekiyor yoksa mail üzerinden taratılarak yollanması yetiyor mu? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok memnun olurum.
Romanya Turistik Vize Ücreti
Ş.K. 08/06/20, 15:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Turistik Vize Ücreti nereye yatırılıyor? Biz bugün vize başvurusu yapmak için Konsolosluğa gittik ama bizi kapıdan bile içeri almadılar. Konsolosluğun oraya gittik ama Konsolosluk güvenlik görevlisi bizi kapıdan çevirdi. Vize başvurusu için Konsolosluğa gitmeden önce yapılması gereken bir sürü işlem varmış sanırım. Öncesinde online form doldurulması, evrak taratılması, doldurulan formun konsolosluğun onayına gönderilmesi vs bir sürü işlem varmış. Bize randevu nereden verilecek peki? Yani diyelim ki biz formları doldurduk yolladık, sonrasında ne olacak? Kısacası biz ne şekilde yol kat edeceğimizi anlamadık. Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Romanya Turist Vizesi
S.M. 08/06/20, 14:59 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Turist Vizesi için ne yapmam gerekiyor? Özel bir hastanede hemşire olarak çalışıyorum. Yaklaşık üç senedir aynı özel hastanede çalışıyorum. Dediğim gibi çalıştığım hastane bir kamu hastanesi değil. Özel bir hastane. Çalıştığım hastanenin kamu hastanesi olmaması sorun teşkil eder mi? Kamu hastanelerinde çalışan bireylere kredi çok daha kolay veriliyor muş sanırım. Doğru mu? Romanya’ya giderken eşimle seyahat etmeyi düşünüyoruz. Ben aynı zamanda, eşim şu an çalışmadığı için ona da sponsor olmak istiyorum. Hem kendim hem de onun için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim. Teşekkürler şimdiden.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';