x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Kanada Ticari Vize Başvurusunda Hazırlanması Gereken Evraklar

Kanada Ticari Vize İçin En Çok Sorulan Sorular

Kanada ticari vize kaç günde çıkar?

Başvuru yapıldıktan sonra bekleme süresi uzun olduğundan konsolosluğun verdiği bilgi ‘’başvurunuz sıraya alınmıştır 1 ay ve üzeri bekleme süreniz olabilir ‘’ diye bilgi verilmiştir. Ticari vize için duruma göre şekillenebilir hızlı cevap alabilirsiniz.

Amerika vizesi olan kişiler Kanada'ya girebilir mi?

Hayır giremez, Kanada vize başvurusunda bulunmalı ve vize almalıdır.

Kanada ticari vize nasıl alabilirim?

Kanada’da anlaştığınız bir şirketten ya da ticari davetiye alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ticari davetiye nasıl alabilirim?

Anlaştığınız şirketten aldığınız kabul yazısı ya da davet mektubu ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

ArriveCan uygulaması nasıl yüklenebilir?

Kanada havalimanlarında ArriveCAN uygulamasına aşı kartlarının uçuştan 72 saat önce online yüklenmesi ve sonrasında verilen makbuzun çıktısının sunulması gerekmektedir. Yapılan her aşı dozu ayrı ayrı yüklenmelidir. Ayrıca Kanada sınır gümrüğünden geçerken ArriveCan makbuzu ile birlikte güncel 2 fotoğrafınızı da sunmanız gerekir. Mobil uygulamasını ücretsiz olarak Canada.ca sitesinden indirebilirsiniz. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dilleri mevcuttur (cihazınızın kullandığı dile göre görüntülenir) Daha sonra yapacağınız farklı bir tarihteki seyahatiniz için iletişim ve seyahat belgesi bilgilerinizi kaydeder.

Başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler.

Uçuşunuza 72 saat kala ArriveCan uygulamasını telefonunuza indirip, aşı kartlarınızı yüklemeli, gümrükten geçerken ArriveCan uygulamasından aldığınız makbuzu göstermelisiniz. Aynı zamanda 2 adet biyometrik fotoğrafınız yanınızda olmalıdır.

Vize başvurusu sonuçlanmadan otel-uçak biletleri alınmalı mı?

Kanada da eğer kalacağınız yer belli ise otel rezervasyonu ve adres belirtmeniz gerekir. Fakat uçak bileti alma gibi bir zorunluluk yoktur. Hatta bizler vizeniz sonuçlandıktan sonra uçak bileti almanızı öneririz.

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz,

Kanada ticari vizeKanada ticari vize evraklarına dair kapsamlı bilgiler bulunmaktadır. Kanada Konsolosluklarının bölge ayrımı bulunmadığı için evraklarınızı ikamet bölgenize en yakın ofisimize ulaştırmanız halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. 

Kanada vize başvurularınız için başvuru sırasında şahsen bulunarak 31.07.2018 tarihinde uygulamaya konulan parmak izi prosedürünü tamamlamanız gerekmektedir . Kanada ticari vize evraklarınızı posta yoluyla Euroasia GVS ulaştırarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Dilerseniz Kanada ticari vize başvuruları için hazırlamanız gereken evrakların bilgisini bir bilgilendirme e-maili olarak talep edebilir veya soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com e-mail adresimize mail olarak bildirebilirsiniz.

8 ila 21 takvim günü aralığında sonuçlanan Kanada ticari vize başvuru işlemlerinize dair sorular için yetkilerimizi çekinmeden arayabilirsiniz.

Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.

Euroasia Global Visa Services’in&İstanbul, Bursa, Edirne, İzmir, Antalya, Ankara ve Gaziantep gibi illerinde bulunan çalışma ofislerine ziyaret ederek Kanada ticari vize başvurunuzu başlatabilirsiniz. Ziyaret için imkânı veya zamanı olmayanlar için çağrı merkezlerimiz sizlere kesintisiz hizmet vermektedir. Çağrı Merkezimizi arayarak vize başvurunuz için gereken Kanada Ticari Vize 2023 evraklarını öğrenebilir, dilerseniz help@eagvs.com e-mail adresimize yazarak gereken evrakların listesini isteyebilirsiniz.

Türkiye’nin her bölgesinden size en yakın Euroasia GVS çalışma ofislerimize vize başvuru evraklarınızı gönderebilirsiniz. Kanada'da parmak izi beyanı zorunluluğu yoktur. Bu nedenle başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza işlemlerinizi yürütmekteyiz.

Kanada vize başvurusu için vereceğiniz bütün evraklarınız mevcut halinizi yansıtmalı ve son aylara ait güncel tarihli olmalıdır. Eksik, hatalı ve güncel olmayan evraklar ile yapılan başvuruların kabul edilmediğini unutmayınız.  

İzmir, Antalya, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul, Ankara ve Tekirdağ illeri dışında ikamet ediyorsanız, çağrı merkezimizden Kanada vize işlemleriniz için hangi ofisimize başvurmanız gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

kanada vize işlemleri

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1) Standart Evraklar

 • Pasaport

Kanada vize işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuz son on yıl içesinde alınmış olmalı, bilgiler okunamayacak derecede deforme olmuş veya yırtılmış olmamalıdır. Talep ettiğiniz vize süresinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği devam etmeli ve en az iki sayfası boş olmalıdır. Pasaportunuzun üzerindeki fotoğrafınız kimliğinizin tanınmasına el verecek şekilde ifadeniz net ve yüzünüz açık olmalıdır.

Evlilik veya boşanma nedeniyle soyadı değişikliğiniz olmuşsa, pasaportunuz yeni durumunuza göre yenilenmelidir.

 • Kimlik Fotokopisi

Nüfus müdürlüğü resmi onaylı, şahsi kimlik bilgilerinizi ihtiva eden kimlik kartınızın ön ve arka olmak üzeri her iki yüzünün fotokopisini başvuru dosyasına koymalısınız.

 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, tüm aile fertlerinin kimlik ve adres bilgilerini ayrıntılı olarak gösteren resmi bir belgedir. Nüfus müdürlüklerinden alınan belgenin yetkili makam tarafından ıslak imzalı ve mühürlü olmasına dikkat ediniz.

 • Kanada ticari vize başvuru formu

Kanada ticari vize başvuru koşullarını oluşturduktan sonra Kanada Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden online olarak ticari vize başvurusu yapılabilir. İngilizce veya Fransızca olarak eksiksiz olarak doldurulması gereken formda şahsi kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili diğer bilgiler yer almaktadır.

Kanada ticari vize başvuru bilgi formu 

 • Biometrik Fotoğraf

Biometrik kriterlere uygun, mevcut halinizi yansıtacak şekilde çok eski olmayan (tercihen en fazla altı aylık), rötuşsuz, 35x45 mm ölçülerinde 2 adet fotoğraf dosyaya konmalıdır. Arka fonu beyaz olacak şekilde çektirilecek fotoğraflarda yüz ifadesi net olarak görülebilmelidir.

 • Banka Hesap Dökümü

Kanada ticari vize başvuru yapmadan önce banka hesabınızın son üç ayı kapsayacak işlem hareketlerinin dökümünü, banka yetkilisi tarafından ıslak imza ile imzalanmış ve kaşelenmiş olarak almalısınız. Dökümünü aldığınız banka hesabınızda en az 5.000 TL bakiyenin olmasına dikkat ediniz.

Banka tarafından bilgilendirme maksatlı verilen ATM hesap fişlerinin kurumlar nezdinde resmi bağlayıcılığı olmadığı için hesap hareketleri dökümü yerine geçmediğini bilmenizi isteriz.

 • Ulaşım Rezervasyonları

Kanada’ya ticari amaçla yapacağınız seyahatinizde kullanacağınız ulaşım aracı ile ilgili ön rezervasyon belgelerini vize başvuru dosyasına koymalısınız.

 • Konaklama Rezervasyonları

Seyahatiniz boyunca kalacağınız yerlerin adınıza kayıt yapılmış rezervasyon belgeleri, vize başvuru dosyasında yer almalıdır. Birden fazla başvuru varsa eğer her başvuru adına ayrı rezervasyon kaydı yapılmalıdır. Rezervasyon belgelerinde her başvuru sahibinin kimlik bilgileri yazılı olmalıdır (adı, soyadı, yaşı gibi).

 • Finansal yeterliliği destekleyici ek belgeler

Gayrimenkul varlıklarınızın tapu fotokopilerini, eğer var ise kira gelirlerini, araç ruhsat fotokopileri ile ek hesap dökümlerini resmi belgelerle sunabilirsiniz.

kanada ticari vize işlemleri

2) Mesleksel Durumunuz Uygun Evraklar

- Çalışanlar İçin;

 • Ticari Davetiye

Kanada firması tarafından gönderilen davet mektubunda, davet eden firmanın ismi ve adresi, davet edilen kişinin açık kimlik bilgisi, çalıştığı firma adı ve firmadaki görevi açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kâğıdı ile yazılan davet mektubunda, seyahatin amacı ve süresi, seyahat masraflarının karşılanıp karşılanmayacağının açıklığı kavuşturulması gerekir.

 • İşveren Yazısı

Çalıştığınız firma tarafından hazırlanacak olan işveren yazısında firmadaki göreviniz ve istenilen vize süresi ayrıntılı şekilde belirtilmelidir. Firma antetli kâğıdına yazılması gereken işveren yazısı, seyahatinizin amacını ve süresini bildirmeli, seyahat masraflarınızı karşılayacağını teminat altına almalıdır

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Çalıştığınız firmaya başvurarak sizin adınıza SGK müdürlüğüne verilen işe giriş bildirge belgesinin fotokopisini alabilirsiniz.

 • SGK Hizmet Dökümü

SGK çalışma birimlerine dilekçe ile müracaat ederek çalışma hayatınıza ait sigorta hizmet dökümlerini alabilirsiniz.

 • Maaş Bordroları

Çalıştığınız firmanın muhasebe servisine başvurarak son 3 aya ait maaş bordrolarını imzalı ve kaşeli olarak istemelisiniz.

 • İş Sözleşmesi

Çalıştığınız firmada SGK kaydınız yoksa, firma ile aranızda iş akdi sözleşmesi imzalayıp noterden onaylatarak elde ettiğiniz belgeyi sunabilirsiniz.

 • Banka Dökümü

Çalıştığınız firmanın son 3 aya ait banka hesap dökümü sunulabilir. 

 • Ek Gelir Belgeleri

Var olan gayrimenkullerinizin tapu fotokopileri, kira gelirleri, araç ruhsat fotokopileri gibi diğer gelirler olabilir.   

-İşverenler İçin;

 • Ticari Davetiye

Kanada firması tarafından gönderilen davet mektubunda, davet eden firmanın ismi ve adresi, davet edilen kişinin açık kimlik bilgisi, çalıştığı firma adı ve firmadaki görevi açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kâğıdı ile yazılan davet mektubunda seyahatin amacı ve süresi, seyahat masraflarının karşılanıp karşılanmayacağının açıklığı kavuşturulması gerekir.

 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti

Adınıza kayıtlı firmanız için bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasından firma faaliyet belgesi alabilirsiniz. Firmanıza ait ticaret odası sicil kayıtlarını gösteren belge güncel olmalıdır(tercihen son 6 aylık dönem).

 • Ticaret Sicil Gazetesi

Vize başvurusu yapan kişinin, firmanın sahibi ya da kurucu ortağı olduğu bilgisi ve firma unvanının yer aldığı ticari sicil gazetesinin fotokopisi verilmelidir.

 • Güncel Vergi Levhası

Firmanın son yıla ait güncel vergi levhası fotokopi olarak ibraz edilebilir.

 • Banka Dökümü

Firmanın banka hesap cüzdanı ile hesap işlem hareketlerinin son 3 aylık dökümleri, imzalı ve kaşeli olarak bankadan temin edilerek başvuru dosyasına eklenmelidir.

 • Ek Gelir Belgeleri

Varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri gibi mülkiyet ve ek gelir belgeleri fotokopileri sunulabilir.

-Serbest Meslek Sahipleri İçin;

Kanada firması tarafından gönderilen davet mektubunda, davet eden firmanın ismi ve adresi, davet edilen kişinin açık kimlik bilgisi, çalıştığı firma adı ve firmadaki görevi açıkça yazılı olmalıdır. Firma antetli kâğıdı ile yazılan davet mektubunda seyahatin amacı ve süresi, seyahat masraflarının karşılanıp karşılanmayacağının açıklığı kavuşturulması gerekir

 • Şirket Dilekçesi

Çalıştığınız firma tarafından hazırlanacak olan işveren yazısında firmadaki göreviniz ve istenilen vize süresi ayrıntılı şekilde belirtilmelidir. Firma başlıklı kâğıdına yazılması gereken işveren yazısı, seyahatinizin amacını ve süresini bildirmeli, seyahat masraflarınızı karşılayacağını teminat altına almalıdır

 • Banka Dökümü

Banka hesabınızın son üç aya ait hesap işlem hareketleri dökümü ile banka hesap cüzdanınızın fotokopisini dosyanıza ilave edebilirsiniz.

 • Oda Kayıt Belgesi

Kayıtlı olduğunuz meslek odasından Oda Kayıt Belgesi almalısınız.

 • Güncel Vergi Levhası

Son yıla ait güncel vergi levhanızı fotokopi olarak ibraz edebilirsiniz.

 • Ek Gelir Belgeleri

Varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri gibi mülkiyet ve ek gelir belgeleri fotokopileri sunulabilir.

UYARILAR

 • Vize başvuruları sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 10-15 gündür. Bu süre kesin olmayıp resmi tatillere ve iş yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Euroasia GVS departmanı olarak vize danışmanlık hizmeti verdiğimiz kişilere Kanada vize başvurularını en az 1 ay öncesinden yapmalarını öneriyoruz. Bu şekilde vize başvuru zaman aralığını geniş tutarak ön görülemeyen aksaklıklarında önüne geçmiş olursunuz.
 • Kanada vize başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz e-mail adresinizi aktif olarak kullanıyor olmalısınız. 

Kanada ticari vize işlemleriniz için başvuru evraklarınızı yetkililerimize ve ofislerimize herhangi bir randevu almadan ulaştırabilirsiniz. 2023 yılı Kanada vize ücreti, başvuru evrakları ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgileri destek hattımıza bağlanarak alabilirsiniz. 

kanada ticari vize

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kanada Ticari Vize
K. B. 06/05/20, 13:33 Cevabı Görüntüle
Merhaba iyi günler, Kanada ticari vize başvurusu yapmak istiyorum ben şirket sahibiyim Kanada’ya bir iş görüşmesi için gideceğim Kanada’daki iş ortağımız bir davetiye gönderdi. Bundan sonra neler yapmam gerekli vize ne kadar süreli veriliyor bir de kaç günde çıkıyor bir de bu vize başvurusu için dilekçe de yazmam gerekiyormuş nasıl yazmalıyım işlemlerimi yapmak için yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Kanada Ticari Vize Gerekli Evraklar
K. G. 05/05/20, 14:22 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben uluslararası ticaret yapan özel bir şirkette dış ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmaktayım. Kanada’da şirketimizi temsilen bir fuara katılacağım. Fuar biletimi aldım bunun dışında hazırlayacağım Kanada ticari vize gerekli evraklar nelerdir? Vize başvurusu yaparken ne kadar sürede sonuçlanıyor. Sık sık yurtdışına seyahat ettiğim için iş planlamamı ona göre yapmam gerekiyor. Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
Kanada Vize Başvurusu
H. T. 05/05/20, 12:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba iyi günler Kanada Vize Başvurusu hakkında bilgi almak istiyorum. Ben bir şirketin ortağıyım daha önce de Kanada vizesi başvurusunda bulundum. Yeniden başvuru yapmak istiyorum çok yoğun olduğum için işlemlerimi kendim yapamayacağım sizden destek almak istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar diliyorum.
Kanada Vize Randevu
H. Bakır 11/12/18, 11:39 Cevabı Görüntüle
İyi günler Kanada’ya bir iş görüşmesi için vize başvurusunda bulunmam gerekmektedir. Ben şirket sahibiyim 2 çalışanımla birlikte seyahat edeceğiz. Araştırmalar yaptım birçok yerde bilgilendirmeler var fakat daha önceki yıllara ait bilgiler de var bu yüzden tam olarak nereden Kanada vize randevu başvurusu yapacağımı bulamadım. Bir de ben Bursa’da ikamet ediyorum vize randevu alınca başvuruya gideceğim yer nerede olacak Bursa’dan başvuru yapabilir miyim? Acil olarak bilgilendirilmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';