x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Kanada Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz,

Kanada turistik vize başvurularınız için hazırlamanız gereken standart evraklarınız, kimlik bilgilerinizi ve seyahat amacınızı destekleyici evraklardan oluşmaktadır. Sayfamızın devamında 2023 yılı Kanada Turistik Vize standart evrak listesini ve mesleksel durumunuza göre farklılaşan ayrıntılı evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlamadan önce evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olmayı unutmayınız ve evraklarınızı açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayınız. İyi yolculuklar dileriz.

Kanada turistik vizesine başvuran öğrenci ve ev hanımlarının seyahat masraflarını karşılayacak kişi ya da kurumlara ait finansal belgelerinin de hazırlanarak konsolosluğa sunulması gerekmektedir.

Değerli ziyaretçimiz Euroasia GVS departmanı yetkililerimize seyahat amacınız ile mesleki ve sosyal statü bilginizi aktararak, mesleksel durumunuzu gösteren hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kanada vize başvurusu için vereceğiniz bütün evraklarınız son aylara ait güncel tarihli olmalı ve mevcut halinizi yansıtmalıdır. Eksik, hatalı ve güncel olmayan evraklar ile yapılan başvuruların kabul edilmediğini unutmayınız. 

Ek hizmetlerimiz: Kanada’ya yapacağınız kültürel/turistik seyahatlerinizde vize işlemlerinizin yanı sıra, yapacağınız ulaşım ve konaklama hususunda sizler adına rezervasyon yaparak belgelerinizi vize başvuru dosyanıza ilave etmekteyiz.

Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.

Kimlik bilgilerinizi gösteren evraklar ile diğer şahsi belgelerinizi, mesleki (çalışan, emekli, firma sahibi) veya sosyal statünüzü (ev hanımı, 18 yaş altı, öğrenci) yansıtan evrakları sizlere en yakın ofisimize kargo ya da kurye ile gönderebilirsiniz.

Türkiye'nin neresinde ikamet ederseniz edin Kanada vize başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla tamamlyabilirsiniz. Kanada vize başvurularında, 31.07.2018 tarihi itibariyla parmak izi uygulaması geçerlilik kazanmıştır. Evraklarınızı ofisimize kargo/kurye veya şahsen iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız.

kanada turist vizesi

Kanada Turistik Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

1) Standart Evraklar

 • Pasaport

Pasaportunuz son on yıl içesinde alınmış olmalı, en az iki sayfası boş olmalı ve talep ettiğiniz vize süresinden sonra en az 6 ay daha geçerlilik süresi devam etmelidir. Pasaportunuz yırtık olmamalı bütünlüğü bozulacak şekilde deformasyona uğramış olmamalıdır. Pasaportunuzdaki biyometrik fotoğrafınız kimliğinizin tanınmasına imkân verecek şekilde güncel olmalıdır.

Sonradan evlilik veya boşanma gerçekleşmiş ise soyadı değişikliğinin pasaporta yansıtılarak güncellenmesi gerekir. Geçerlilik süresi bitmiş olan eski pasaportların vize başvuru sırasında dosyaya ilave edebilirsiniz.

 • Kanada vize başvuru formu

Kanada vize başvuru formu, vize başvuru dosyasının en temel evrakıdır. Konsolosluk bu form üzerinden vize talep eden kişinin kimlik bilgilerini ve seyahat amacını, beyan edilen bilgiler üzerinden değerlendirmeye almaktadır. Konsolosluğun vize kararı verme aşamasında çok önemli etkisi olduğu için başvuru formuna, vize başvurusu yapan kişinin kimlik bilgileri, güncel veriler ışığında eksiksiz olarak kayıt edilmesi gerekir.

 • Biometrik Fotoğraf

Yüz ifadesi net, 35x45 mm ebadında, arka fonu beyaz, biometrik ölçülere uygun ve son güncel halinizi yansıtan 2 adet fotoğraf vize başvuru dosyasına konmalıdır.

 • Banka Hesap Dökümü

Kanada Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak kişilerin daha önceden kendi adlarına açılmış bir banka hesapları olmalıdır. Vize başvurusu yaparken içinde en az 5.000 TL hesap bakiyelerinin olduğu banka hesaplarının, geriye doğru 3 aylık hesap ekstrelerini, banka yetkilisi tarafından imzalanmış/kaşelenmiş resmi evrak olarak alıp vize başvuru dosyasına koymaları gerekir. Banka bankamatiklerinden alınan ATM hesap fişi herhangi bir resmi bağlayıcılığı olmadığı için kabul edilmemektedir. Ailecek başvuru yapılacaksa, başvuru yapan her bir aile bireyi için aynı miktar para hesapta bulunmalıdır.

 • Ulaşım Rezervasyonları

Vize başvuru dosyasına seyahatinizde kullanacağınız ulaşım vasıtaları ile ilgili, gidiş ve dönüş tarihlerinin belirtildiği ön rezervasyon belgelerini kaymanız gereklidir. 

 • Konaklama Rezervasyonları

Vize başvurusu yapan kişi adına düzenlenmiş, seyahati süresince konaklama yapacağı otel/hotel ön rezervasyon belgelerinin olması başvurunuzun işleme alınması için önemli bir husustur. Konsolosluk vize görevlileri bu konuda titizlik göstermektedirler. Ailecek yapılan başvurularda tüm aile fertlerinin ad ve soyadlarının yazıldığı, her biri için ayrı otel rezervasyonu yapılması gerekir. 

 • Finansal Yeterliliği Destekleyici Ek Belgeler

Gayrimenkul kaynaklarınızı (Tapu), araç ruhsatı, kira gelirleri ve ek hesap dökümlerini imzalı/kaşeli resmi belge şeklinde vermelisiniz.

2) Mesleksel Duruma Göre Değişiklik Gösteren Evraklar

- Çalışanlar İçin

 • Banka Hesap Dökümü

Banka hesabınızın son 3 aya ait hesap hareketleri ile banka hesap cüzdanı banka yetkilisi tarafından imzalanmış/kaşelenmiş resmi evrak olarak verilmelidir.

 • İngilizce İşveren Yazısı

Çalıştığınız firma tarafından verilecek yazıda, çalışma ve iş pozisyonunuza dair bilgiler ile seyahat tarihleri boyunca izinli olduğunuz belirtilmelidir. Alacağınız yazı mümkünse firmanın logosunun bulunduğu kâğıda yazılmalı firma yetkilisi tarafından ıslak imza/kaşe yapılmalıdır.

 • SGK Barkodlu Hizmet Dökümü

E-devlet üzerinden ya da SGK hizmet birimlerinden alabileceğiniz sigorta hizmet dökümü tüm çalışma hayatınızı detaylı olarak göstermelidir. Vize başvurusu yapan kişi emekli olmasına rağmen başka bir yerde halen çalışıyorsa SGK destek primi dokümanlarını destekleyici belge olarak dosyaya koyabilir.

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Firmada işe başladığınız tarihte çalıştığınız firma tarafından SGK müdürlüğüne verilen işe giriş bildirge belgesinin fotokopisini temin etmelisiniz.

 • Maaş Bordroları

Çalıştığınız firmadan alacağınız son üç aya ait maaş bordrolarınız firma yetkilisi tarafından ıslak imza ile imzalanmış ve kaşelenmiş olmalıdır.

 • İş Sözleşmesi

SGK’lı çalışan değilseniz çalıştığınız firma ile imzaladığınız noter onaylı iş sözleşmesini sunmalısınız.

- İşverenler İçin;

 • Banka Hesap Dökümü

Sahibi olduğu firmanın son üç aya ait şahsi-firma banka hesap cüzdanı veya dökümü banka yetkilisi tarafından ıslak imza ile imzalanmalı ve kaşelenmelidir. 

 • Faaliyet Belgesi/ Ticaret Odası Sicil Kaydı Sureti

İl Ticaret Odasından alabileceğiniz, firmanızın yaptığı işi tescilleyen faaliyet belgesi güncel tarihli olmalıdır.

 • Ticari Sicil Gazetesi

Firma unvanının ve müracaat sahibinin kurucu ya da ortak olduğu bilgisi yer alan ticari sicil gazete sureti ibraz edilmelidir.

 • Güncel Vergi Levhası

Firmanızın son yıla ait güncel vergi levhası fotokopisi sunulmalıdır.

- Öğrenciler ve 18 yaş altındakiler İçin

 • Muvafakatname aslı ve fotokopisi

Kanada vizesi için başvuran 18 yaşından küçük başvuru sahipleri anne ve babanın ortak imzasının olduğu noter onaylı muvafakatname alması gerekir.18 yaşından küçükler için doldurulacak Kanada vize başvuru formuna anne ve baba da imza atmalıdır. Eğer eşler boşanmış ise var olan velayet kararı dosyaya eklenmelidir.

 • Nüfus Kayıt Örneği Aslı

Kanada vizesine başvuran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Nüfus Müdürlüklerine dilekçe ile müracaat ederek “Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği”ni alabilirler. Belgenin kurum yetkilisi tarafından ıslak imza ile imzalanarak kaşe ve mühür yapılmasına dikkat ediniz.

 • Öğrenci Belgesi

Vize başvuru sahibinin öğrenim gördüğü kurum tarafından verilmiş imzalı ve mühürlü öğrenci belgesinin aslı ile başvuru yapılmalıdır. 

 • Dilekçe

Vize başvurusu yapan kişinin seyahat masraflarını karşılanacağına dair 1. dereceden yakını tarafından yazılmış, okunaklı, gidiş-dönüş tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı ıslak imzalı bir dilekçe hazırlanmalıdır.

Uyarı (!) Öğrencinin seyahat masraflarını finanse edecek kişi kendisinin tüm gelir kaynaklarının evraklarını resmi imzalı olacak şekilde hazırlayıp sunmalıdır.

-Emekliler İçin;

 • Banka Dökümü

Vize başvurusu yapacak kişi emekli maaşının yattığı bankadan son üç aya ait banka hesap hareketleri ile banka hesap cüzdanının imzalı belgelerini başvuru dosyasına eklemelidir. Emekli maaş hesabında en az 35.000 TL bakiye olmalıdır.

 • Emeklilik Belgesi

E-devlet üzerinde ya da SGK hizmet birimlerinden alabileceğiniz emeklilik durumunuzu gösteren belge, imzalı resmi evrak niteliğinde olmalıdır 

Serbest Meslek Sahipleri İçin;

 • Banka Dökümü

Vize başvurusu yapan kişi adına açılmış banka hesabının, son 3 aya ait hesap hareketleri dökümü ile banka hesap cüzdanı, banka imza sirkülerinde ismi bulunan banka yetkilisi tarafından ıslak imza ile imzalanmış şekilde temin edilip dosyaya eklenmelidir.

 • Oda Kayıt Belgesi

Başvuru yapan kişinin, üyesi olduğu meslek odasından aldığı oda kayıt belgesi, son 6 aya ait bilgileri kapsamalıdır. Serbest meslek sahipleri mesleki kimlik kartları var ise fotokopilerini destekleyici belge olarak dosyaya ilave edebilirler.

 • Güncel Vergi Levhası

Serbest meslek ile iştigal eden başvuru sahibi son yıla ait güncel vergi levhasının fotokopisini ek olarak sunabilir.

Kanada Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada turist vize işlemlerinin sonuçlanması başvuru tarihinizden sonra yaklaşık 10-15 günlük bir zaman almaktadır. Bu süre kesin olmayıp resmi tatiller öncesinde Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Çünkü Kanada Konsolosluğu vize ofisi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir Türkiye'de yerleşik yabancıların yabancı pasaport ile başvuruları diğerlerine göre biraz daha fazla zaman almaktadır. 

UYARILAR

 • Vize servisimize göndermiş olduğunuz evraklarınız elimize ulaştığı anda hemen eksik ya da hatalı evrak olup olmadığının kontrolleri yapılarak sizlere bilgi verilecektir. Eksik ve ya hatalı evrak var ise sizlerden bunların düzeltilmesi istenecektir.
 • Kanada vize başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz e-mail adresinizi aktif olarak kullanıyor olmalısınız.
 • Kanada vize işlemlerinde  parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.  Bu nedenle tüm işlemlerinizi ikamet ettiğiniz bölgeden vize servisimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.
 • Kanada vize işlemleri 11-15 gün arasında neticelenmektedir. Türkiye'dem başvuru yapacak yabancı uyruklu yolcuların vize başvuruları daha uzun sürede neticelenmektedir.

Kanada vizesi başvuru süreci, vize ücreti ve turistik amaçlı seyahatlerinizde şahsi durumunuza uygun evrak listesi için bizi arayabilirsiniz. 

kanada turist vizesi

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kanada Turist Vizesi
Ç. B. 06/05/20, 13:12 Cevabı Görüntüle
Selamlar, ben ve 3 arkadaşım Kanada turist vizesi almak istiyoruz orada başka bir arkadaşımız daha var onun yanına gidip birlikte gezeceğiz ama o arkadaşımız davetiye gönderemiyor o yüzden ziyaret vizesi alamıyoruz. Vize alabilmek için hangi koşullara sahip olmalıyız bir de yapmamız gereken işlemler nelerdir biz gelmeden siz tüm vize işlemlerini bizim adımıza yapabilir misiniz? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.
Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
N. K. 05/05/20, 16:13 Cevabı Görüntüle
Merhaba Kanada vizesi için gerekli evraklar 2020 yılında değişti mi? Vize başvuru için daha önceki yıllardaki başvuru evraklarıyla başvuru yapabilir miyim? Hazırlamam gereken evrakları yazabilir misiniz? Bir de vize başvuru yapıldıktan sonra ne kadar sürede sonuçlanır bu konu hakkında da bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar.
Kanada Vize İşlemleri
S. N. 05/05/20, 15:33 Cevabı Görüntüle
Selam, Kanada vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce hiç Kanada vizesi almadım pasaportumda 2 Schengen turistik vize bir de İngiltere eğitim vizesi bulunmaktadır. Çok yoğun olduğum için vize işlemlerime ayırabilecek zamanım yok. Sizlerden destek alarak işlemlerimi yapmak istiyorum hem daha rahat hem de sizler bu işi yapanlar olduğunuz için daha güvenli olacağını düşünüyorum.
Kanada Turistik Vize Ücreti
O. K. 05/05/20, 13:33 Cevabı Görüntüle
Selamlar, ben bir gezginim dünyanın birçok ülkesine seyahat etmiş bulunmaktayım gezip görmek istediğim yeni maceralar yaşamak istediğim ülkelerin sırasında Kanada var daha önce hiç gitmedim turistik bir seyahat için vize başvurusunda bulunacağım öğrenmek istediğim başvuru yapacağım bu Kanada turistik vize ücreti ne kadardır? Güncel vize fiyatları hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
Kanada Vize Başvuru Formu
T. Ç 04/05/20, 13:49 Cevabı Görüntüle
İyi günler, Kanada vize başvuru formu nereden alınıyor nasıl doldurabilirim, benim formu hangi dilde doldurmam daha uygun olur formda dikkat etmem gereken konular hakkında kısaca biraz bilgi verebilir misiniz? Bir de ben ve 3 arkadaşım Kanada’ya bir haftalık kamp yapmak için seyahat etmeyi planlıyoruz. Bunun için nasıl bir bize başvurusunda bulunabiliriz? Cevabınızı merakla bekliyorum, teşekkür ederim.
Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar
H. K 04/05/20, 13:28 Cevabı Görüntüle
Merhabalar Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir öğrenmek istiyorum. Ben daha önce Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine birçok kez seyahat ettim sık sık kısa süreli seyahatler gerçekleştiriyorum bunlardan bazıları iş bazıları da gezi için aldığım vizelerdir. İlk kez Kanada vizesi başvurusu yapacağım vize alıp alamayacağım konusunda biraz tedirginim açıkçası ve kolay alınan bir vize olmadığını da çok duyuyorum bu yüzden evraklarımı geniş bir zamanda eksiksiz bir şekilde hazırlamak istiyorum başvuru yapıldığında vizemin olumlu sonuçlanması için ayrıca sunacağım evrak tavsiyeleriniz de var mıdır? Yardımlarınız için teşekkürler. İyi günler diliyorum.
Kanada Vize
H. Ç 04/05/20, 11:47 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben üniversite öğrencisiyim daha önce Almanya vizesi aldım oraya amcamı ziyaret etmek için ailemle birlikte gitmiştim. Şimdi de Kanada vize başvurusu yapmak istiyorum. Erkek arkadaşımla birlikte Kanada’ya turistik amaçlı seyahat etmek istiyoruz erkek arkadaşımın da bir İsviçre bir de Fransa vizesi var daha önce aldığı. İkimiz de öğrenciyiz vize başvurusunda bulunabilir miyiz? Başvuru yapmamız için hangi şartları yerine getirmemiz gerekmektedir. Başvuru yaparken nereden ve nasıl yapacağımızı bilmediğimiz için sizden destek almak istiyoruz siz her şeyi biz hiç gelmeden bizim adımıza yapabilir misiniz? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';