x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Kanada Ziyaretçi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli Ziyaretçilerimiz Hoş Geldiniz, 

Kanada aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvuru evraklarınızı kargo/kurye aracılığıyla vize servimize ulaştırarak vizelerinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz. Sayfamızın devamında Kanada aile, akraba, arkadaş ziyareti vize evraklarına dair kapsamlı bilgiler bulunmaktadır. İyi yolculuklar dileriz.

Kanada aile, akraba, arkadaş ziyareti vize başvurularınız için başvuru sırasında parmak izi prosedüründen dolayı şahsen bulunmalısınız. Kanada Konsolosluğu 31.07.2018 tarihinden itibaren parmak izi prosedürünü uygulamaya koymuştur.

Dilerseniz Kanada ziyaret vize başvuruları için hazırlamanız gereken evrakların bilgisini bir bilgilendirme maili olarak talep edebilir veya soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com eposta adresimize mail olarak bildirebilirsiniz.

8 ila 21 takvim günü aralığında sonuçlanan Kanada vize başvuru işlemlerinize dair sorularınızı Çağrı Merkezimize bağlanarak yetkililerimize yöneltebilirsiniz. 

Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.

Kanada aile ziyareti vizesine başvurabilmek için tüm koşulları sağlayıp evrakları tamamladıktan sonra vize başvurusu yapmak için kendinizin şahsen konsolosluğa gelmesine gerek yoktur. Hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarını Euroasia GVS  İzmir, Gaziantep, Antalya, Bursa, Edirne, Ankara ve İstanbul gibi illerinde bulunan çalışma ofislerine kargo veya kurye ile gönderebilirsiniz.

Kanada vize başvurusu için beyan edeceğiniz bütün evraklar güncel tarihli olmalı ve mevcut halinizi yansıtmalıdır. Eksik, hatalı ve güncel olmayan evraklar ile yapılan başvuruların kabul edilmediğini bilmelisiniz. 

Euroasia çalışma ofislerimizin bulunduğu Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Antalya, İstanbul, Tekirdağ ve Gaziantep illeri dışında ikamet ediyorsanız, Kanada vize işlemleriniz için hangi vize merkezine başvurmanız gerektiğine dair bilgiyi, çağrı merkezimizden  alabilirsiniz.

kanada aile ziyaret vizesi

Kanada Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1) Standart Evraklar

 • Davetiye

Kanada’da oturum izni sahibi kişi tarafından hazırlanarak imzalanan davet mektubu, Kanada resmi kurumlarından onaylı olacak şekilde aslı ve fotokopisi ile ibraz edilmelidir. Davet mektubunda, daveti yapan kişinin kimlik bilgileri ile iletişim ve adres bilgileri net olarak belirtilmelidir. Daveti yapan kişi seyahat masraflarını karşılayacaksa eğer, son 3 aylık maaş bordrosu ile banka hesap dökümlerini de, davet mektubu ile beraber vermelidir.

 • Pasaport

Kanada aile ziyareti vizesi işlemlerinizde kullanacağınız pasaportunuzun en az iki sayfası boş olmalı, geçerliliği istenilen vize süresinden sonra en az 6 ay daha devam etmelidir. Yırtılmış veya kısmen de olsa bilgileri okunamayan pasaportlar ile başvuru yapmamalısınız. Pasaport üzerindeki resminiz mevcut halinizi yansıtmalıdır.

Zaman içinde soyadı değişikliği olmuşsa (evlilik veya boşanma nedeniyle) mutlaka yeni halinize göre pasaportunuzu güncelleyin.

 • Kimlik Fotokopisi

Nüfus müdürlüğü resmi onaylı, şahsi kimlik bilgilerinizi ihtiva eden kimlik kartınızın ön ve arka olmak üzeri her iki yüzünün fotokopisini başvuru dosyasına koymalısınız.

 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği

Nüfus müdürlüklerinden alabileceğiniz tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinde, anne/baba ve kardeşlere ait tüm kimlik bilgileri ile adresler ayrıntılı olarak yer almaktadır. Alınan belge ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır.

Kanada aile ziyareti vize başvuru formu

Kanada vizesi aile bilgi formu

Kanada Aile ziyareti vize başvurusu, aile bilgi formunda beyan edilen bilgiler doğrultusunda, Kanada Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Kimlik bilgileriniz, aile bilgileriniz ve seyahatinizle ilgili diğer bilgiler başvuru formuna Fransızca veya İngilizce olarak eksiksiz olarak doldurulması gerekir.

Euroasia Kanada departmanı aracılığıyla aile ziyareti vize başvurunuzu dil problemi yaşamadan kolayca yapabilirsiniz.

 • Biometrik Fotoğraf

Vize işlemlerinde kullanacağınız bimetrik fotoğraflarınız çok eski olmamalı(tercihen en fazla altı aylık),mevcut halinizi yansıtmalıdır. Yüz ifadesi net, arka fonu beyaz, 35x45 mm ölçülerinde 2 adet fotoğraf dosyaya konmalıdır.

 • Banka Hesap Dökümü

Size ait banka hesabınızın son 3 aylık hesap işlem hareketleri dökümü ile banka hesap cüzdanının fotokopisini banka yetkilisine imzalattırıp, kaşe vurdurunuz. Banka hesabınızda en az 35.000 TL para görülmesi gerekmektedir.

Resmi bağlayıcılığı olmayan banka ATM hesap fişleri, bilgilendirme amaçlı olduğu için kabul edilmemektedir.

 • Ulaşım Rezervasyonları

Başvuru dosyanızda seyahatinizde kullanacağınız ulaşım vasıtalarının rezervasyon belgelerinin bulunması gerekir.

 • Konaklama Rezervasyonları

Seyahat süresince konaklama yapacağınız yerlerde sizin adınıza ön rezervasyon yapılması gerekir. Konaklama yapacağınız yerlerden alacağınız rezervasyon belgelerinde kimlik bilgileriniz (adı, soyadı, yaşı gibi) ile kalacağınız süre net olarak belirtilmelidir.

 • Finansal yeterliliği destekleyici ek belgeler

Gayrimenkul varlıklarınızın tapu fotokopilerini, eğer var ise kira gelirlerini, araç ruhsat fotokopileri ile ek hesap dökümlerini resmi belgelerle sunabilirsiniz.

2) Mesleksel Evraklar 

-Çalışanlar İçin;

 • İşveren Yazısı

Çalıştığınız firmadan alacağınız işveren yazısı firma antetli kâğıdına yazılmalı, seyahat süreniz ile firmadaki çalışma pozisyonunuz açıkça belirtilmelidir.

 • SGK İşe Giriş Bildirgesi

Çalışmaya başladığınız tarihte, iş yeri tarafından SGK müdürlüğüne verilen işe giriş bildirge belgesinin fotokopisini, çalıştığınız firmadan isteyebilirsiniz.

 • SGK Hizmet Dökümü

Tüm çalışma hayatınıza ait sigorta hizmet dökümlerini, SGK çalışma birimlerinden dilekçe ile müracaat ederek isteyebilirsiniz. Belgelerin imzalı ve kaşeli olmasına dikkat ediniz.

 • Maaş Bordroları

Çalıştığınız firmadan alacağınız son 3 aya ait maaş bordrolarınızın, işyeri yetkilisi tarafından imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmasını sağlayın.

 • İş Sözleşmesi

SGK kaydınız yoksa çalıştığınız firma ile aranızda yapacağınız iş sözleşmesi belgesini noterden onaylatarak ibraz edebilirsiniz.

-İşverenler İçin;

 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kaydı Sureti

Sahibi olduğunuz firmanızın faaliyet belgesini, kayıtlı olduğunuz ticaret odası yetkililerinden alabilirsiniz. Alacağınız belge son 6 aylık kayıtları göstermelidir.

 • Banka Hesap Dökümü

Sahibi olduğunuz firmanın son üç aya ait şahsi-firma banka hesap cüzdanı ve hesap işlem hareketleri dökümünü, banka yetkilisi tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş olarak ibraz etmelisiniz. Banka hesabınızda en az 35.000 TL bakiye bulunmalıdır.

 • Ticaret Sicil Gazetesi

Adınıza kayıtlı firmanın, sahibi ya da kurucu ortağı olduğunuzu tescilleyen ve firma unvanının yer aldığı ticari sicil gazetesinin fotokopisini, ıslak imzalı olarak sunabilirsiniz.

 • Güncel Vergi Levhası

Firmanızın son yıla ait vergi levhası fotokopisini ibraz edebilirsiniz.

 • Ev Hanımları İçin;

Ev hanımlarının Kanada’ya yapacakları seyahatlerinde, Kanada’dan daveti yapan kişinin İngilizce olarak yazacağı davet dilekçesine, Kanada kimlik kartı ile oturum izni belgelerinin fotokopisi eklenmelidir. Seyahatin sponsorluğunu davet sahibi yapacaksa şayet, akrabalık bağını gösteren belgeleri sunması gerekir.

 • Dilekçe

Vize başvurusu yapan kişinin 1.derecede akrabalık bağı bulunan davet sahibi tarafından, seyahat masraflarının karşılanacağını taahhüt eden ıslak imzalı bir dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçede gidiş-dönüş seyahat tarihleri net olarak belirtilmeli, sponsor olan kişinin gelir kaynaklarını gösteren tüm belgeler eksiksiz sunulmalıdır.

-Öğrenciler İçin;

 • Öğrenci belgesi

Vize başvurusu yapan öğrencinin öğrenim gördüğü kurumdan alınmış, resmi onaylı belge başvuru dosyasına konmalıdır. 

Muvafakatname 18 yaşından küçük başvuru sahipleri için anne ve baba tarafından birlikte imzalanmış ve noter tarafından onaylanmış muvafakatname belgesi hazırlanarak sunulması gerekir.

 • Dilekçe

Vize başvurusu yapan kişinin 1.derecede akrabalık bağı bulunan davet sahibi tarafından seyahat masraflarının karşılanacağını taahhüt eden ıslak imzalı bir dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçede gidiş-dönüş seyahat tarihleri net olarak belirtilmeli, sponsor olan kişinin gelir kaynaklarını gösteren tüm belgeler eksiksiz sunulmalıdır.

Kanada Vizesi Randevu

Kanada konsolosluğu vize başvurularında, işlemleri koordine etmek için randevu sistemi ile çalışmaktadır. Çalışma ofislerimize ulaşan başvuru evraklarınızın kontrolleri yapıldıktan sonra, başvuru dosyası haline getirilerek vize randevunuzun alınması sağlanacaktır. Hazırlanan başvuru dosyanız, alınan randevu gününde Kanada konsolosluğuna teslim edilerek sizler adına vize başvurunuz yapılmış olacaktır. Alınan randevu gününde parmak izi bilgilerinizin dijital ortamda kaydının yapılması gerekmektedir. Euroasia Kanada departmanı çalışanlarımız parmak izi bilgilerinizin kayıt işlemi esnasında sizlere refakat edeceklerdir.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada vize işlemlerinin sonuçlanması başvuru tarihinizden sonra yaklaşık 10-15 günlük bir zaman almaktadır. Bu süre kesin olmayıp resmi tatiller öncesinde Konsoloslukta oluşabilecek yoğunluğa bağlı olarak değişmektedir. Çünkü Kanada Konsolosluğu Vize Ofisi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Öngörülemeyen aksaklıklardan dolayı, seyahat tarihinize kadar vizenizin onaylanmasını riske atmamak için mümkün olan en erken tarihte(tercihen seyahatinize 1 ay kala) başvuru yapmak gerekir.

Kanada vize başvurusu yapmak için kişilerin şahsen konsolosluklara gitmelerine gerek yoktur. Kanada departmanı yetkililerimiz vize başvuru işlemleri için gereken tüm formları doldurup, evrakları tamamlayarak sizler adına konsolosluk nezdinde vize başvurunuzu yapmaktadır. Başvurunuzun değerlendirme sürecinde eksik veya yanlış evraklardan dolayı oluşabilecek sorunların çözümünde kurumsal olarak aktif hizmet vermektedir. 

Kanada Ziyaret Vizesi Ücreti 

Kanada aile, arkadaş ziyaret vizesi ücreti, Kanada Konsolosluğu harç ücreti, yetkili birim servis ücreti ve vize servisimiz hizmet bedelinden oluşmaktadır. Kanada vizesi ücreti talep ettiğiniz seyahat süresine ve faydalandığınız ek hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. Çağrı Merkezimize bağlanrak seyahatinize dair detayları yetkilimize paylaşarak, mesleksel durumunuza uygun evrak listesi ile birlikte vize ücretinin yer aldığı bilgilendirme e-mailini talep edebilirsiniz. 

Kanada vize işlemleriniz için başvuru evraklarınızı yetkilerimize ve ofislerimize herhangi bir randevu almadan ulaştırabilirsiniz. 2023 yılı Kanada vize ücreti, başvuru süreci ve gerekli evraklar hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 

kanada aile ziyaret vizesi

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kanada Vizesi 2020
R. B. 05/05/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
Merhaba iyi günler, ben daha önce Kanada vizesi başvurusunda bulundum vizem çıktı fakat bu vizeyi alalı uzun zaman oldu yeniden bir başvuru yapmak istediğim için Kanada vizesi 2020 yılı için güncellenen bilgiler olmuştur bunun hakkında bilgi almak istiyorum. Annemle birlikte Kanada’ya teyzemi ziyarete gideceğiz. Ben devlet memuruyum annem de emekli ikimizin yapması gereken işlemler nelerdir beni bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler. İyi çalışmalar diliyorum.
Kanada Ziyaret Vizesi
S. Ç. 05/05/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Kanada ziyaret vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Kızım Kanada’da üniversite okudu daha sonra orada bir şirkette iş buldu ve çalışıyor uzun zamandır Kanada’da yaşıyor vatandaşlığı henüz almamış fakat oturum kartına sahip. Kızımı ziyaret etmek için Kanada’ya gitmeyi düşünüyorum. Neler yapmam lazım ben vize işlerinden pek anlamam sizden destek almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.
Kanada Aile Ziyareti Vizesi
B. K. 05/05/20, 13:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba iyi günler Kanada aile ziyareti vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Benim abim Kanada’da yaşıyor 3 yıl önce Kanada vatandaşı olan birisiyle evlendi. Ben de oraya gidip abimi ve yengemi ziyaret etmek istiyorum hem de orada bir süre çalışmak için gitmeyi düşünüyorum sizce ben vize alabilir miyim? Cevabınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kanada Vize Evrakları
K. Z. 05/05/20, 13:11 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben ve eşim Kanada’ya kız kardeşimi ziyaret etmek için gitmek istiyoruz. Kardeşim uzun zamandır Kanada’da yaşıyor ve oranın vatandaşlığını almış neler yapmalıyız ve hazırlamamız gereken Kanada vize evrakları nelerdir?
Kanada Vize Ücreti
M. T 04/05/20, 12:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba Kanada vizesi için başvuru yapmayı düşünüyoruz ama önce Kanada vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Ben öğretmenim eşim de sağlık çalışanı kızım da öğrenci eşim ve kızımla birlikte Kanada’da bir aile dostumuzu ziyarete gideceğiz kendisi bize yakın zamanda davetiye gönderecek, öğrenmek istediğim biz başvuru yapınca eğer vizemiz red edilirse ödediğimiz vize ücreti geri alınabilir mi? 3 kişilik bir aile olarak başvuru yapacağımız için hepimiz ayrı ayrı ödeme yapmalı mıyız? Güncel vize ücretlerini öğrenmek istiyoruz davetiyemiz gelmeden önce hazırlık yapmak istiyoruz. Sizler bu konuda bizi bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';