x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Kanada Vize Randevu

H. Bakır 11/12/18, 11:39
İyi günler Kanada’ya bir iş görüşmesi için vize başvurusunda bulunmam gerekmektedir. Ben şirket sahibiyim 2 çalışanımla birlikte seyahat edeceğiz. Araştırmalar yaptım birçok yerde bilgilendirmeler var fakat daha önceki yıllara ait bilgiler de var bu yüzden tam olarak nereden Kanada vize randevu başvurusu yapacağımı bulamadım. Bir de ben Bursa’da ikamet ediyorum vize randevu alınca başvuruya gideceğim yer nerede olacak Bursa’dan başvuru yapabilir miyim? Acil olarak bilgilendirilmek istiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba sayın ilgili, araştırmalar yapıp tam olarak nereden başvuru yapacağınızı anlayamamanızın sebebi randevu sisteminde değişiklikler olmadığından kaynaklanmaktadır. Daha önce Kanada vizesi başvuru yapmanız için parmak izi vermeden işlem yapılabilmekleydi. Fakat 2018 yılının 31 Temmuz ayında bu sistem tamamen değişmiştir. Kanada Konsolosluğu vize randevu alımı için Türk vatandaşlarının vize başvurularının değerlendirilmeye alınmasında parmak izi verilmesini ve başvuru sahibinin biyometrik bilgilerinin alınmasını zorunlu hale getirmiştir. Dolayısıyla eğer daha önce Kanada vizesi başvurusu yapıp parmak izi vermediyseniz şahsen başvuruya gelmeniz gerekmektedir.

Vize randevu alımı için VFS Global Kanada Vize Başvuru merkezinin online sitesi üzerinden den “Biyometri İşlemi” olarak belirtilen sayfadan randevu alınmaktadır. Sizler bu esnada başvuru merkezine de seçebilirsiniz tercihler Ankara ve İstanbul olarak çıkmaktadır. Siz Bursa’da ikamet ettiğiniz için İstanbul’daki Kanada Vize Başvuru Merkezinden randevu almanız gerekmektedir. Yalnızca Ankara ve İstanbul’da Kanada vize Başvuru Merkezleri bulunduğu için ne yazık ki Bursa’dan randevu alınamamaktadır.

Kanada Vize Randevusu İşlemleri

Randevu sayfasından işlem yapabilmeniz için öncelikli olarak kullanıcı kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra mail adresinize sistemi aktifleştirmek için bir link gelecektir o linki tıklayarak şifrenizi girip işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada vize randevusu almayı seçtikten sonra parmak izi vermek için başvuru merkezi tercih ederek daha sonra başvuru yapacak kişi sayısı girebilirsiniz kendiniz ve çalışanlarınız için aynı anda randevu alabilirsiniz. Kişileri seçtikten sonda vize kategorisini olarak Biyometric Enrolment olarak seçiniz. Devam ederek Başvuru Sahibi Listesi sayfası açılır burada da Başvru Sahibi Ekle’yi tıklayarak kişisel bilgilerinizi girdikten sonra onay butonuna basabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra size bir referans numarası verilecektir bu referans numarasıyla randevu değişikliği veya iptali gerçekleştirebilir ve aynı zamanda süreç takibini yapabilirsiniz. Son olarak karşınıza çıkan sayfada randevu günü ve saatini seçerek tamamlanan sayfayı da yazdırarak Kanada vize randevu işlemleriniz sonlandırabilirsiniz. Randevu kağıdınız, başvuru formlarınız ve mevcut durumunuza uygun güncel evraklarınızı hazırlayarak başvuruya girebilirsiniz.

Saygılarımızla. 

Kanada Vize Randevu

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES