x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 16

Eposta

trabzon@eagvs.com

Kanada Vize Başvuru, Trabzon

Trabzon, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Bayburt illerimizden yapacağınız Kanada vize başvurusu hakkında kapsamlı bilgiler edinebileceğiniz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemizin sayfasına hoş geldiniz.

Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Kanada’ya alabileceğiniz vize türleri, Kanada vizesi için gereken belgeler ve vize başvurunuzun kabulü için dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgiler göreceksiniz. Şahsi soru ve önerileriniz için bize trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden ve +90 (462) 215 60 16 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Türleri, Trabzon

Kanada’ya seyahatiniz alabileceğiniz vize türleri üçe ayrılmaktadır. Seyahatiniz için başvuracağınız vize, seyahat gerekçenize göre de farklılık göstermektedir. Her vize türü için gerekli farklı belgeler bulunmaktadır.

Kanada Vizesi İçin Nereye Başvurulur, Trabzon

Trabzon, Rize, Gümüşhane, Giresun ve Bayburt illerimizden Kanada vizesi için başvuracak vatandaşlarımızın vize talepleri Kanada Büyükelçiliği tarafından değerlendirmeye alınır. Kanada Büyükelçiliği Ankara ilimizde bulunmaktadır. Haziran 2013 tarihinde uygulamaya konulan zorunluluk nedeniyle büyükelçilik vatandaşlarımızın yapacağı doğrudan başvuruları kabul etmemektedir. Bu nedenle konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bir vize hizmet merkezi veya turizm şirketi ile anlaşma yapmalısınız. Euroasia Global Visa Services olarak size en güvenilir ve en sağlam hizmeti sunmak için işinde uzman yetkililerimiz ile her zaman hazırız.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır, Trabzon

 • Seyahat Gerekçenizin Belirlenmesi: Kanada seyahatinizde gerekli vize için ihtiyacınız olan ilk şey seyahat amacınızı belirlemektir. Belirlediğiniz seyahat amacı konsolosluğun kararına yön verecek ve vize başvurunuzun onaylanıp onaylanmayacağını belirleyen ilk etken olacaktır. Yetkililerimiz sağlayacağınız bilgiler doğrultusunda seyahatiniz için en uygun gerekçeyi belirlemenizde size yardımcı olurlar.
 • Vize Talep Dilekçenizin Doldurulması: Kanada vize başvurunuz için konsolosluğa hitaben bir dilekçe yazmalısınız. Yazdığınız dilekçe resmi bir dil içermeli, seyahat amacınızı ve seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını açıkça belirtmelidir. Seyahat gerekçeleri herkes için farklı olduğundan vize talep dilekçesi de kişiden kişiye farklılık gösterir. Vize talep dilekçenizi nasıl yazacağınız hakkında sorularınız varsa yetkililerimize danışarak yardım talep edebilirsiniz.
 • Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Vize başvuru formuna Kanada Dışişleri Bakanlığının resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu formu çevrimiçi ve İngilizce veya Fransızca olarak doldurmanız gerekmektedir. Formunuzu doldururken asla yanlış bilgiler kullanmamalı ve formu eksik doldurmamalısınız. Başvuru formunu doldurma işlemini tamamladıktan sonra formun çıktısını alıp imzalayarak belgelerinizin arasına eklemelisiniz. Yetkililerimiz başvuru formunuzu seyahatinize en uygun şekilde doldurarak başvurunuzun reddedilmesi ihtimaline karşın size yardımcı olurlar. Kanada vize başvuru formu için buraya tıklayınız.
 • Gerekli Belgelerin Hazırlanması: Vize talep dilekçenizi ve başvuru formunuzu doldurduktan sonra başvuracağınız vize türüne uygun evrakları edinip bir dosya oluşturmalısınız. Dosyanızın içeriğinde gerekli bazı belgeler sabıka kaydınız, vukuatlı nüfus kaydınız, masraflarınızı karşılayacağınız banka hesabındaki miktarı gösteren belge, başvuru formunuz ve vize talep dilekçenizdir. Gerekli belgelerin tam listesini edinmek için yetkililerimizin yardımına başvurabilirsiniz.
 • Belgelerin Kontrolü: Vize başvurunuz için hazırladığınız belgelerin hiçbir yanlışlık içermediğine, eksik belgeniz olmadığına, dosyanızdan bulunan evrakların güncel ve geçerli olduğuna emin olmalısınız. Bu etmenler vize başvurunuzun sonucunu etkileyen ve sürecin uzamasına sebebiyet verebilen durumlardır. Yetkililerimiz dosyanızı konsolosluğa teslim etmeden önce inceler, bütünlüğünü, doğruluğunu ve çelişen belge olmamasını kontrol ederler.
 • Biyolojik Verilerinizin Sunumu: Kanada konsolosluğu tarafından 31.07.2018 tarihinde uygulanmaya başlanan parmak izi uygulaması nedeniyle dosya teslim esnasında büyükelçilikte bizzat bulunmalı ve parmak izi vermelisiniz. Parmak izi vermeden yapacağınız başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Parmak izi verme uygulaması yetkililerimiz eşliğinde gerçekleşir.
 • Vize Başvuru Ücreti: Dosya teslimi esnasında büyükelçilik gişesine ödemeniz gereken bir ücret vardır. Bu ücret konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelinden oluşmaktadır. Ücret değişikliği sık görülen bir durum olmasa da yıllara göre farklılık gösterebilir bu nedenle vize başvuru ücretleri hakkında yetkililerimize danışmanızı öneririz. Ücret ödemeden yaptığınız başvurular geçerli sayılmayacaktır.
 • Başvuru Durumunun Kontrol Edilmesi: Vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra gelişmeleri takip edebilirsiniz. Başvurunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olmak ve olası istenmeyen durumları önlemek için bu kontrolü düzenli olarak yapmanız önerilir. Uzman yetkililerimiz bu hizmeti size sağlamakta, başvurunuzun durumunu her gün takip ederek en güncel durumları size bildirmektedir. Vize başvurularınız, büyükelçiliğin resmi tatillerine veya dönemsel yoğunluklarına denk gelmediği sürece 15 ile 35 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre yabancı uyruklu vatandaşlarımız için farklı olacaktır.
 • Pasaport Teslimi: Vize talebinizin kabul edilmesi durumunda pasaportunuzu ofisimize gelerek istediğiniz zaman alabilir veya adresinize kargo ile yollanmasını talep edebilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliği’nin resmi tatilleri veya yoğunluk dönemi nedeniyle vize sürecinizin uzamaması için seyahatinizden en az 2 ay önce yetkililerimizle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Kanada Vize Başvurusunun Reddedileceği Durumlar, Trabzon

Kanada vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olan en temel durumlar:

 • Büyükelçiliğe sunduğunuz belgelerde eksiklik, tutarsızlık, yanlışlık, sahte veya geçersiz belge olması,
 • Hesabınızda bulunan paranın Kanada Hükümeti tarafından belirlenen minimum tutardan az olması,
 • Eğer bir davet üzerine Kanada vizesi talep ediyorsanız, davette bulunan kişinin iletişim bilgilerinin yanlış ya da geçersiz olması veya Kanada Konsolosluğu tarafından davette bulunan kişiye ulaşılamamış olması,

durumlarıdır.

Fakat vize başvurunuz başka durumlardan dolayı da sebep bildirilerek veya bildirilmeyerek reddedilebilir. Bu nedenle vize başvurunuzun durumunu düzenli olarak sizin yerinize kontrol etmekteyiz.

Kanada Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Kanada vize başvurusu için başvuru sahiplerinin parmak izi vermeleri için şahsen vize başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Euroasia Global Visa Services olarak vize başvuru sürecinizde sağladığımız hizmetlere ek olarak seyahatiniz esnasında ulaşım ve konaklama gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayacak hizmetler sunmaktayız. Sorularınızı ve görüşlerinizi paylaşmak, ek hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve hizmetlerimizden hemen yararlanmaya başlamak için Trabzon şubemizle trabzon@eagvs.com e-posta adresimiz ve +90 (462) 215 60 16 numaralı hattımız aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz. İyi seyahatler dileriz.

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kanada Vizesi Trabzon
T. H. 07/05/20, 11:54 Cevabı Görüntüle
Merhabalar sayın yetkili, Kanada vizesi Trabzon ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kanada’ya turist olarak gitmeyi düşünüyorum ama aynı zamanda orada iş bakmak için de gitmeyi düşünüyorum Kanada’da çok arkadaşım var yardımcı olacaklarını söylediler ama davetiyem yok bu amaçla gideceğimi anlayıp bana red verebilirler mi sizce? Ayrıca şu an özel bir şirkette sigortalı olarak çalışıyorum bankamda birikmiş param var. Bu durumda vize alabilir miyim? Kanada’ya gitmem durumunda en fazla kaç gün kalabilirim? Bilgileriniz için şimdiden teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';