x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Kanada Sınırlarını Açtı

Kanada Sınırlarını Açtı

Kanada sınırlarını açtı 2020 mart ayından beri bekleyen başvurular artık sonuçlanacak. Kanada uzun zamandır kapalı olan sınırlarını bugün itibari ile açmış bulunmakta.Pandemi dönemi 2020 yılından beri tüm hayatı durdurduğu gibi maalesef vize işlemlerini, sosyal aktiviteleri ve turizmi askıya aldı.Vizesi olan yurt dışına çıkamadı yakınlarını görmek isteyen göremedi hatta iş için gitmek isteyen bile değil yurt dışına sokağa bile çıkamadı.

Uzun süren bu pandemi döneminde ülkelerin bazıları kapanma kararı alırken bazıları açık kaldı bazı ülkeler ise Vize işlemlerini yaptı ve ret ile sonuçlandırdı.Kanada’ya vizesi olan bile giriş çıkış yapamadı , yapılan başvurular uzun bir süre bekletildi. Vize prosedürünü hiç değiştirmeyen Kanada başvurularını hiç kapatmadı ama yavaş bir işlemle hem aile ziyareti başvurusunu hem eğitim vizelerini hem de çalışma imkanı yakalayan work permıt vizelerini son olarak da yakınını görmeye gidecek olan Turist vizelerini başvurularını aldı randevularını açtı ve de parmak izi işlemlerini oluşturdu.

 Fakat eğitim vizesi hariç hiçbir başvuru sonuçlanmadı ve bekletildi. Mart aylarında yapılan Konsolosluk toplantısında 7 eylül 2021 tarihinde yapılan başvuruların sonuca kavuşacağına dair açıklamalar yapılırken sınırlarında açıklanacağı söylenmişti.

 2020 yılından beri yapılan başvuruları içerde biriktiren Kanada sınırlarını ve vize başvurusu yapılan dosyaların açıklanacağı bilgisini bugün paylaştı. Pandemi döneminde sonuçlanacak olan başvurular için katı kurallar getiren Kanada aşı şartı koymayı unutmadı hatta ve hatta aşı yapıldıktan sonra da uçuş esnasında PCR testi istendi. Bundan sonra başvurusu sonuçlanan vi vize alabilen kişiler ve hali hazırda Kanada vizesi bulunan kişiler aşağıdaki şartlara uyarak seyahat edebilirler.

Kanada ülkesine giriş detayları aşağıdaki gibidir.

Kanada bugün itibari ile turistik, ticari, aile ziyareti başvurularını kabul ediyor ve şartları yerine getirenlere sınırlarını açıyor. Kanada'nın kabul ettiği aşılar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  • Pfizer-BioNTech 
  • Moderna (mRNA-1273)  
  • AstraZeneca/COVISHIELD           
  • Janssen/Johnson & Johnson

Kanada başvurusu yapabilmek için yapılan aşının 14 gün üzerinden geçmiş olması gerekiyor. Yani aşınızı olduktan 14 gün sonra Vize başvurusu yapmanız gerekecek seyahat tarihinizi ve  randevularınızı o şekilde ayarlamanız rica olunur.

ArriveCAN uygulamasını telefonunuza yükleyip  aşı kartlarının online olarak orada gösterilmesi gerekiyor. Aşı kartlarınız yüklendiğinde size bir makbuz verilecek bu makbuz ile birlikte başvuru yapılabiliyor.Sınırdan geçerken aşı kartı makbuzu ve 2 fotoğraf ekleyerek görevli memura sunabilirsiniz.

Sizinle birlikte seyehat edecek olan  12 yaş sınırını aşmamış çocukları aşısı var ise ArriveCAN’e dahil edebilirsiniz.

Kanada sınırlarını açtı ve sonra artık yeni başvurular da dahil olmak üzere şartlar aynı şekilde devam edecek. 12-17 yaşları arasındaki aşısız gençler, yanlarında tam aşılı gezgin muafiyetine hak kazanan vizeli yolcular olsun ya da olmasın, tüm test ve karantina gerekliliklerine uyması gerekiyor. Eğer aşısı varsa Karantina zorunluluğu kalkıyor. 

Mine Gürcay 

02129632313

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';