x
Kanada

Vize İşlemleri

Kanada

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 06

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Kanada Vize Başvurusu, Bodrum

Muğla ilinin Bodrum ilçesinde bulunan Euroasia Global Visa Services şubemize özel hazırlanan sayfamıza hoşgeldiniz. Bu sayfada Kanada için yapacağınız vize başvurularınız, gereken belgeler ve başvuru aşamaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yetkililerimiz ile ofisimize gelmeden de iletişim kurabilmeniz için e-posta adresimiz bodrum@eagvs.com ve telefon numaramız +90 252 275 01 06 hizmetinize daima açıktır. Bütün şubelerimizin e-posta, telefon ve adres bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kanada Vizesi için Nereye Başvurulur, Bodrum

Kanada vize başvurularınızı başvuruyu gerçekleştireceğiniz şehre bağlı olarak Kanada Başkonsolosluğu’na veya Kanada Büyükelçiliği’ne iletmelisiniz. Muğla ilinden yapılan Kanada vize başvuruları ile İstanbul’da bulunan Kanada Başkonsolosluğu ilgilenmektedir. Başkonsolosluk yapacağınız doğrudan başvuruları dikkate almamaktadır bu nedenle aracı bir vize hizmet kurumu veya turizm şirketi ile anlaşmalısınız. Bu uygulama 2013 yılının Haziran ayından beri geçerlidir. Vize başvurunuzun en kısa sürede kabul edilmesi, sorunsuz bir süreç geçirmeniz ve olumsuzluklar ile karşılaşmamanız için Euroasia Global Visa Services bünyesinde yer alan uzman görevlilerimiz hizmete her daim hazırdır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır, Bodrum

 • Seyahat Gerekçenizi Belirlemek: Kanada vize başvurunuzun ilk aşaması olan seyahat gerekçenizi belirlemek; başvuracağınız vize türünü, vize talep dilekçenizi, vize başvuru formunuzu ve hazırlayacağınız vize başvuru dosyasının içeriğini etkiler. Bu nedenle önemli bir nokta olan seyahat gerekçeniz uzmanlarımız tarafından sizin bilgilerinize dayanarak belirlenir ve vize başvuru prosedürlerine başlanır.
 • Vize Talep Dilekçenizin Yazılması: Vize talep dilekçeniz başvuru sürecinizde incelenecek ilk belgedir. Bu nedenle dilekçenizin açık bir şekilde seyahat gerekçenizi ve seyahat masraflarınızın nasıl karşılanacağını belirttiğinden ve eksik bilgiler ile doldurulmadığından emin olmalısınız. Talep dilekçenizi yazarken resmi bir dil kullanmalı ve dilekçeyi konsolosluğa hitaben yazmalısınız. Seyahat gerekçesi kişiden kişiye değiştiği için vize talep dilekçeniz de size özel olmalı, başkası tarafından kullanılmış bir dilekçeyle başvurmamalısınız.
 • Vize Başvuru Formu: Vize başvuru formunuz medeni ve sosyal statünüz hakkında bilgiler içeren, Kanada Dışişleri Bakanlığı’nın sayfasından ulaşabileceğiniz, çevrimiçi doldurmanız gereken bir formdur. Bu formun İngilizce veya Fransızca doldurulması gerekmektedir, İngilizce veya Fransızca doldurulmayan formlar dikkate alınmayacak dolayısıyla da başvurunuz geçerli sayılmayacaktır. Başvuru formunu doldurmanıza yetkililerimiz yardımcı olur ve formun çıktısını alarak evraklarınız ile birlikte dosyanıza yerleştirirler. Formu dosyanıza yerleştirmeden önce imzalamanız gerekmektedir. Kanada vize başvuru formu için buraya tıklayınız.
 • Dosyanızda Bulunacak Belgelerin Hazırlanması: Vize başvurusunda bulunduğunuzda konsolosluğa teslim edeceğiniz dosyada vukuatlı aile nüfus kaydınız, sabıka kaydınız, seyahat masraflarınızı karşılayacağınız banka hesabınızın bakiye bilgisi, vize talep dilekçeniz ve başvuru formunuz bulunmalıdır. Bu belgelere ek olarak talepte bulunduğunuz vize türüne bağlı olarak değişen belgeler de eklemeniz gereklidir. Bazı belgeleri ofisimizden edinebilirsiniz. Başvuru dosyanızda bulunması gereken tüm dosyaları öğrenmek için ofisimiz ile iletişime geçmenizi öneririz.
 • Belgelerinizin Kontrolü: Vize başvurusu için hazırladığınız dosyada bulunan belgeleri eksiklik ve yanlışlık olabilmesi durumuna karşın kontrol etmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunuzda yazdığınız belgelerle çelişen evraklarınızın bulunması, konsolosluğa sahte, geçerliliğini yitirmiş veya yanlış belgeler sunmanız başvurunuzun reddine veya başvuru sürecinizi uzatacak durumlara sebep olabilir. Bu sorunlarla karşılaşmamanız için yetkililerimiz belgelerinizi dosyaya eklemeden önce ve dosyanızı konsolosluğa sunmadan önce özellikle kontrol ederler.
 • Biyolojik Verilerinizin Sunumu: Dosya teslimi sırasında konsoloslukta bulunmalı ve parmak izi vermelisiniz. Bu uygulama 31.07.2018 tarihinden itibaren geçerlidir. Parmak izi vermediğiniz sürece başvuru işleminiz tamamlanmış sayılmayacak ve dosyanız işleme alınmayacaktır. Bu uygulama esnasında yetkililerimiz size eşlik ederek yardımcı olurlar.
 • Vize Başvuru Ücreti: Başvurunuzun işleme alınması için gerekli bir ücret vardır. Bu ücret konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve aracı ofis bedelini içermektedir. Vize başvuru ücreti dosya teslimi sırasında gişelerde ödenir ve ücreti ödemeden yapacağınız başvurular geçersizdir. Ücret yıllara göre değişiklik gösterebileceğinden doğru bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.
 • Başvuru Takibi: Vize başvurunuzun reddi veya konsolosluk görevlilerinin sizinle tekrar görüşmek istemesi gibi durumlardan en kısa sürede haberdar olmak için başvurunuzun takibini yapmalısınız. Süreç uzaması gibi istenmeyen durumların oluşmasını önlemek için takibinizi düzenli olarak yapmalısınız. Vize talebiniz Kanada Konsolosluğu’nun resmi tatillerine veya yoğun dönemlerine denk gelmediği sürece 15 ile 35 gün arasında bir karara bağlanmaktadır. Bu süre yabancı uyruklu vatandaşlarımız için değişmektedir. Başvurunuzun takibinin yapılması ve gelişmelerden haberdar edilmeniz yetkililerimizin görevleri arasındadır.
 • Pasaport Teslimi: Pasaportunuzun kargo aracılığı ile adresinize yollanmasını talep edebilir veya dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusunun Reddedileceği Durumlar, Bodrum

Vize başvurunuzun reddedilebileceği pek çok durum vardır. Bunlardan bazıları;

 • Bankanızda Kanada tarafından belirlenen minimum tutarda bakiye bulunmaması (Bu miktar Kanada seyahatinizde masraflarınızı karşılayacağı düşünülerek belirlenmiştir),
 • Eksik, yanlış, sahte evrak ile başvuru yapmanız,
 • Kanada’ya bir davet üzerine gidiyorsanız davet eden kişinin iletişim bilgilerini yanlış yazmanız veya konsolosluk tarafından davet eden kişiye ulaşılamaması,
 • Dosyanızdaki belgelerin birbiriyle çelişmesi,

durumlarıdır.

Kanada Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

Kanada vize başvurusu gerçekleştirecek olan başvuru sahiplerinin, parmak izi vermeleri için bizzat vize başvuru merkezine gelmeleri gerekmektedir.

Euroasia Global Visa Services olarak vize hizmetlerimize ek olarak başka hizmetler de sunmaktayız. Kanada seyahatiniz esnasındaki ulaşımınız ve konaklamanızı içeren ek hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için +90 (252) 275 01 06 numarasını arayabilir, bodrum@eagvs.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Kanada ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Kanada Vizesi Bodrum
E.N. 07/05/20, 12:21 Cevabı Görüntüle
Merhabalar iyi günler, ben bodrumda ikamet ediyorum. Kanada vizesi Bodrum ile ilgili bilgi almak istiyorum. Kanada’ya bir arkadaşımı ziyaret etmek için gitmeyi düşünüyorum. Arkadaşım Kanada vatandaşı Türkiye’ye sık sık gelir biz de Bodrum da tanıştık ben restoran işletmecisiyim. Arkadaşım bana davetiye gönderdi benim de oraya gitmemi çok istiyor. Kısa süreli bir seyahat için vize başvurusu yapacağım fakat vize işlemlerinden pek anlamam ayrıca işlerimin yoğunluğundan ben pek ilgilenemem de dolayısıyla sizlerden destek alarak işlemlerimi yapmak istiyorum. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir bir de vize kaç günde çıkar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';