x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi Çanakkale

R. Karaca 16/12/19, 12:50
Merhaba kolay gelsin. Sizlerden daha önce de vize başvuru yaparak Bulgar vizesi almıştım. Bu sefer Fransa’ya seyahat etmek istiyorum. İkametgâh yerim eskiden Edirne’deydi şu an ikametgah yerim Bozcaada’dır. Pansiyon işleten babamın yanında kalıyorum. Bozcaada, Çanakkale'den Fransa vize başvurusunu nasıl yapacağımı bilemedim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

fransa vizesi çanakkale

Merhaba Rasim Bey, sizlere hizmet ettiğimiz için ve memnun kaldığınız için mutluluk duyarız. Sizlere Fransa vizesi almanızda gerekli yardımı tekrardan yapmaya hazırız. Öncelikle Fransa vizesinin kabulü Türkiye’deki belirli konsolosluklardan verilmektedir. İkamet ettiğiniz bölge bu bölgelerden biridir. 

Fransa vizesine sahip olmak isterseniz Çanakkale’deki EAGVS vize ofisimize başvuru talebinizi iletiniz. İkametgahı Çanakkale'de bulunan kişilerin vize başvurularını değerlendirme yetkisi Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'na aittir. Parmak izi vermek için İstanbul'a gelmeniz gerekir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi aldıysanız, VIS kaydınız varsa tekrar parmak izi vermenize gerek kalmaz. Çanakkale Bozcaada'dan evraklarınızı kargo ile göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 Fransa vizesi Çanakkale başvurularının değerlendirmesi Fransa Devleti İstanbul diplomatik temsilciliğine aittir. Çanakkale Merkezi başta olmak üzere, Bayramiç, Lapseki, Ayvacık, Yenice, Biga, Eceabat, Gökçeada, Çan, Ezine, Gelibolu, Bozcaada ilçelerimiz ve çevre iller İstanbul'dan başvuru yapabilir. Fransa İstanbul Konsolosluğu'nun yetkisi altındaki diğer iller şu şekildedir: Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova.

Bu şehirlerden birinde ikametgah edip Fransa vizesi almak  isterseniz uzmanlarından gerekli yardımı talep edebilirsiniz.  Çanakkale illerinden ve çevre illerden yapılacak olan Fransa vize başvurusu için gerçekleştirmek istediğiniz vize işlemlerini EAGVS çalışanları tarafından alabilirsiniz. Çevre il ve ilçelerden yapılacak olan Fransa vize başvurusu için sizlere hizmet etmekten mutluluk duyarız. Çanakkale Bozcaada'dan yapmak istediğiniz vize başvurunuz için seyahat etme nedeninizi uygun olan belgeleri hazırlamanızı sizlerden talep ederiz.

Hazırlamış olduğunuz evraklar ile birlikte başvuru formunu doldurup bizlere iletmeniz gerekmektedir. Uzman çalışan kadromuza ulaşan evraklar dikkatli bir şekilde incelemeye alınarak İstanbul Konsolosluğu yetkili parmak izi işlem merkezine iletilir.

Çanakkale'den yaptığınız başvurularda Fransa Konsolosluğu belgelerinizi inceler ve inceleme ardından vize sahibi olup olmamanızı belirlerler. Yapılan bu işlemlere ek olarak sizleri konsolosluğa davet edip, parmak izi örneği vermenizi talep edebilirler. Siz konsolosluğun istediği işlemeleri uyguladıktan sonra verilen onay ile Fransa vizesine sahip olabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES