x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi Ankara

E. Demirkaya 22/07/19, 12:44
Merhaba ben Ezgi, Ankara’da üniversite öğrencisiyim. 28 Ağustos’ta Fransa’ya 20 günlüğüne turist olarak gitmek istiyorum bu yüzden öğrenci pasaportu alacağım ama pasaportu aldıktan sonra Fransa Büyükelçiliği’ne mi gitmem gerekiyor. Fransa vizesi Ankara’dan en kolay nasıl alınır? Şu an ailemin yanında Eskişehir’deyim. Fransa vizesini online olarak halledemiyor muyuz? İlk kez yurt dışına çıkacağım, lütfen bana bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

fransa vizesi ankara

Merhaba Ezgi Hanım, Fransa vizesi Ankara’dan alınabilmektedir. İlk aşamada yapmanız gereken; öğrenciler için Fransa vizesi için gerekli evrakları eksiksiz hazırlayarak Ankara ofisimize iletebilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği Ankara vize başvuru dosyalarını, parmak izi işlem merkezi ve dosya toplama merkezi aracılığıyla kabul etmektedir. Ancak parmak izi işlem merkezi danışmanlık hizmeti vermemektedir. İlk kez vize başvurusunda bulunacaksanız danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. Euroasia GVS’nin sunduğu danışmanlık hizmeti; online Fransa vize başvuru formunun doldurulmasından, evrakların kontrolüne, seyahat sigortasının teminden ve başvuru takibine kadar tüm süreci kapsamaktadır. Euroasia GVS Fransa vizesi Ankara başvuru danışmanlık hizmet bedeli 30 Euro’dur. Vize servisimiz danışmanlığında Fransa vize başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Fransa Turist Vizesi hakkında ayrıntılı bilgi için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz. Fransa öğrenci vizesi için gerekli evrakların tam listesi için Euroasia GVS Fransa vizesi Ankara başvuru merkezi ofisine +90 (312) 963 04 84 numaralı hattımızdan bağlanabilirsiniz.

Fransa vizesi için gerekli evrakların arasına yeni tarihli öğrenci belgenizi eklemelisiniz. Fransa vizesi öğrenci belgeniz ıslak imzalı ve mühürlü olmalıdır. Eğer 18 yaşından küçük öğrenciyseniz mutlaka muvafakatname belgesi almanız gerekecektir. Muvafakatname anne ve baba tarafından imzalanmış, noter onaylı orijinal belgedir.

20 gün, özellikle tek ülke ziyaret edilecekse turistik vize başvuruları için uzun bir süredir. Otel rezervasyon sürenizi en fazla 15 güne kadar olacak şekilde yaptırmanızı öneririz.

Anne veya babanızdan hangisi masraflarınızı karşılayacaksa, masraflarınızı karşılayacak kişinin iş evrakları ve içerisinde en az 5-7 bin tl olan banka hesap dökümü evraklarınızın arasında bulunmalıdır. Ayrıca size sponsor olan anne veya babanız, masraflarınızı karşılayacağını taahhüt eden bir dilekçe hazırlamalıdır.

Fransa Vizesi Ankara Başvuru Merkezi iletişim bilgileri için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Saygılarımızla,

Evrim/ Euroasia GVS Schengen

 

 

G. Aras 05/12/19, 11:26

Ankara Yenimahalle’de yaşıyorum. Fransa vizesi Ankara’dan almak için ne yapmam gerekiyor.Tek başıma gerçekleştirmek istediğim Fransa gezisi için hangi konsolosluğuna gitmek gerekiyor. Fransa vizesi Ankara başvuru merkezi telefon numarasını iletebilir misiniz lütfen, yardımınızı bekliyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 05/12/19, 11:26

Merhaba Gökhan Bey, sitemize hoş geldiniz. Sizlere Fransa vizesi için gereken işlemleri ve gereken durumları açıklayacağız. Öncelikle Fransa vizesi Ankara başvurusunu yapmak için Fransa Büyükelçiliği Ankara'nın yetkili parmak izi işlem merkezinden randevu almalı ve randevu gününde parmak izinizi vermelisiniz. Son beş yıl içerisinde Schengen vizesi aldıysanız parmak izi vermenize gerek yoktur. Fransa konsoloslukları vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin bireysel görüşmelerini kabul etmemektedir. Bu başvurunuzu gerçekleştirmek için herhangi bir vize danışman şirketi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bizler EAGVS şirketi olarak sizlere bu konuda gerekli yardımı sağlayamaya hazırız.

Fransa vize başvurunuz için bizlerle iletişime geçip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. EAGVS şirketi ile vize başvurusunda bulunmak isterseniz, çalışan ekibimiz sizlerden başvuru gerekçenize uygun olan belgeleri talep eder. EAGVS şirketi sizlerden aldığı bilgiler ve belgeler doğrultusunda evraklarınızı sizin adınıza konsolosluğa iletilir. Konsolosluk iletilen belgeleri inceler, eksik veya yanlış evrak durumunda sizlerden ev evrak talebinde bulanabilirler. Çalışan ekibimiz konu hakkında sizlere gerekli yardımı sağlarlar. Konsolosluk istediği evraklara ek olarak sizlerle birebir görüşme talep edip, parmak izi örneğinizi isteyebilirler. Fransa vize işlemlerinizi gerçekleştirmek istediğiniz başvurunuzu Ankara Konsolosluğu üstlenmektedir.

Ankara Fransa vizesine bağlı olan iller şöyledir: Ankara dışında Trabzon, Muş, Afyon, Tunceli, Ankara, Aksaray, Amasya, Rize, Malatya, Ağrı, İçel, Ardahan, Osmaniye, Siirt, Adıyaman, Artvin, Elâzığ, Batman, Yozgat, Bingöl, Bitlis, Bartın, Bolu, Bayburt, Erzincan, Burdur, Zonguldak, Çankırı, Gümüşhane, Çorum, Şırnak, Diyarbakır, Ordu, Denizli, Düzce, Van, Erzurum, Eskişehir, Şanlıurfa, Gaziantep, Giresun, Sinop, Hakkari, Hatay, , Iğdır, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Sivas, Karaman, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Tokat, Kırşehir, Konya, Mardin, Nevşehir, Niğde, Samsun, illerinde ve bu illerin ilçelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa vize başvuruları için Ankara Fransa konsolosluğunda işlem yaptırmaları gerekmektedir. Ağrı ve ilçelerden yapılacak olan Fransa vize başvurusunun onayı Ankara Fransa konsolosluğundan onaylanmaktadır. Ağırdan yapılacak olan vize başvurusu için sizleri EAGVS şirketine en yakın şubesine başvurmanızı rica ederiz. Bu verilen bilgilere ek olarak daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak isterseniz +90 (312) 963 04 84 nolu telefondan arayabilir ya da ankara@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';