x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Pasaport İşlemleri Randevuları

Bulgaristan Pasaport İşlemleri Randevuları

Bulgaristan pasaport işlemleri randevuları için yeni gelişme. Ülkemizde 10 Mart 2020 tarihinden beri yürütülen Covid-19 salgınıyla mücadele önlemleri Konsolosluk randevu işlemlerinde de aksaklıklara yol açmıştır. Bu kapsamda Bulgaristan Konsolosluğu pasaport güncelleme tarihi gelen Bulgaristan vatandaşlarının mağduriyetini önlemek amacıyla bazı uygulamalar geliştirmiştir.

Buna göre 13 Mart 2020 tarihinden sonra Bulgaristan pasaport geçerliliği biten vatandaşlar için 6 aylık ek geçerlilik süresi tanınmıştır. Bu 6 aylık süre boyunca pasaport sahipleri Bulgaristan’a giriş çıkış yapabilirler.

Ayrıca Covid-19 önlemlerinin uygulandığı tarihlerde pasaport yenileme için Konsolosluktan randevu almış kişilerin randevuları geçerli değildir, Konsolosluk randevu takvimi açıldığında yeniden pasaport yenileme randevusu almaları gerekecektir. Covid-19 uygulamaları ve sürecin belirsizliği nedeni ile Konsolosluk takviminin ne zaman açılacağı ve Konsolosluğun hangi tarihte tam kapasiteli hizmet vereceği bilinmemekle birlikte Mayıs 2020 sonu itibari ile kademeli olarak hizmet vermeye başlaması beklenmektedir. 

Tüm Duyurular
Transit Vize İşlemleri
Çalışma İzni
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES