x
Avusturya'ya seyahat amacınıza göre turistik, ticari, aile ziyareti ve transit vizeleri almak mümkündür. Tüm Avustrya vize işlemleriniz için temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Avusturya Vizesi Çeşitleri

Avusturya'ya seyahat amacınıza göre turistik, ticari, aile ziyareti ve transit vizeleri almak mümkündür. Tüm Avustrya vize işlemleriniz için temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Avusturya vizesi başvurularında kullanacağınız pasaport, seyahatinizin bitiş tarihinden 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalı ve pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Avusturya Vizesi Pasaport Özellikleri

Avusturya vizesi başvurularında kullanacağınız pasaport, seyahatinizin bitiş tarihinden 6 ay sonrasına kadar geçerli olmalı ve pasaportta vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Avusturya Vize İşlemleri

 

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

 

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vize işlemlerinizden önce sayfamızı inceleyerek ve çağrı merkezimizi arayarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilir ve Avusturya Schengen vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

 

Avusturya’ya seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamilleri pasaportlarında güncel ve çok girişli bir Schengen vizeleri yoksa Avusturya vize işlemlerine tabidirler.

 

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah/Kırmızı) pasaport hamili vatandaşlarımız 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla vizeden muaf olarak bu ülkeye seyahat edebilirsiniz.  

 

Birden fazla Schengen ülkesine seyahat etme planınız varsa en uzun süre konaklama gerçekleştireceğiniz ülkenin vizesine başvurmanız gerekecektir. Avusturya Schengen vize başvurusunda bulunacaksanız Schengen sahasına girişinizi Avusturya’dan gerçekleştirmeniz gerekecektir.

 

Avusturya Schengen vize başvuru sahibine180 gün içinde en fazla 90 güne kadar konaklama hakkı tanımaktadır.  Tüm Schengen vize türlerine dair 2020 yılı güncel bilgilerine web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

 

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

Avusturya Vizesi Nereden Alınır?

 

Avusturya vize işlemleri İzmir, Avusturya vize işlemleri Bursa, Avusturya vize işlemleri Adana, Avusturya vize işlemleri Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin vize başvurularınızı firmamız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Avusturya diplomatik misyonları Avusturya vize işlemlerinde bölge sınırlaması getirmiştir. Avusturya Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanına giren illerde ikamet edenler başvurularını kendilerine en yakında Ankara, Gaziantep, Antalya, Trabzon temsilcilikleri aracılığıyla tamamlayabilirler.     

Avusturya Başkonsolosluğu yetki alanına giren iller için tıklayınız.

Avusturya Büyükelçilği yetki alanına giren iller için tıklayınız. 

Avusturya Ankara, İzmir, Bursa, Edirne Vize İşlemleri

 

Avusturya vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. Avusturya vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda madde madde belirttiğimiz direktifleri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.  Vize başvurunuzu Bursa'dan tamamlamak için Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli şartlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Avusturya Başkonsolosluğu yetki alanı ise Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Zonguldak, Düzce ve Yalova’yı kapsamaktadır. Bu illerde daimi ikametgahı olan kişiler başvurularını Avusturya Başkonsolosluğu İstanbul’dan tamamlayabilirler.  Bu illerde ikamet eden kişiler İstanbul’daki merkez ofisimiz veya Bursa temsilciliğimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler.

Bursa vize işlemlerinizi, Ankara vize işlemlerinizi, Edirne vize işlemlerinizi ve İzmir vize işlemlerinizi bu illerde bulunan ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Geçici olarak ikamet ettiğiniz şehirde bulunmuyorsanız Avusturya vize işlemlerinizi bulunduğunuz yere hizmet veren ofisimizden de tamamlayabilirsiniz. İstanbul merkez ofisimiz haricindeki ofislerimizden başvuru yapacaksanız işlemlerinizde 1-2 gün gecikme yaşanabilir.

 

Avusturya Vizesi Kaç Günde Çıkar? 

 

Avusturya vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama veriyi ifade etmektedir.  Türkiye’nin ve Avusturya’nın resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurularda işlem yoğunluğu olabileceği için başvurunuzun sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan başvuruların işlem süresi uzayabilmektedir. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak başvurunuzu en geç 1 ay önce yapmaya özen gösterin.

Değerli ziyaretçilerimiz, Avusturya vize işlemlerine dair yetkililerimizi arayabilir, mesleksel durumunuza uygun gerekli evrak listesini ve Avusturya vize ücreti 2020 yılına ait güncel hizmet bedellerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yetkililerimizi arayarak başvuru süreci ve vizenizin durumunu sorgulaaybilirsiniz.

 

Uyarılar

 

Avusturya vize başvuru işlemlerinizi seyahat tarihinize en geç 30 gün kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vize başvurunuz olumlu sonuçlansa da seyahat tarihinize yetişmeyebilir.
Avusturya Schengen vize işlemleri için hazırlayacağınız evraklarınızı randevu tarihinizden son 7 gün içerisinde temin etmeye dikkat ediniz.
12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahiplerinin dikkatine; 12 yaş altı vize başvuru sahiplerinin başvurularını şahsen yapmalarına gerek yoktur. 12 yaş altı Avusturya vize başvuru sahipleri yalnız başlarına seyahate çıkacaklarsa anne ve babaları tarafından imzalanmış, orijinal, noter onaylı muvafakatname belgesini vize başvuruları için hazırlamalıdırlar. Ancak aile fertleriyle aynı anda yapılacak vize işlemleri için 12 yaş altı Avusturya vize müracaat sahiplerinin noter onaylı muvafakatname belgesi sunmalarına gerek yoktur.
12-18 yaş arası başvuru sahipleri Avusturya Schengen vize işlemleri için başvuruları sırasında hazır bulunmaları gerekmektedir. Biyometrik verilerini (parmak izi)  ibraz etmeleri gerekmektedir.
Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişmiş (pasaport ve nüfus cüzdanında soyismi eşleşmeyen) müracaat sahiplerinin yapacağı vize başvuruları kabul edilmemektedir.
Avusturya aile/akraba/arkadaş ziyaret vizesi için müracaatta bulunacaksanız ve Avusturya belediyesi tarafından onaylı davetiye temin edemiyorsanız, Avusturya’da ikamet eden davet sahibinden Almanca veya İngilizce olarak hazırlanmış, davet sahibi tarafından şahsen imzalanmış bir davet mektubu alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu mektuba ek olarak sizi davet eden kişinin Avusturya oturum kartının/ulusal kimlik kartının veya Avusturya pasaportunun fotokopisini ve buna ek olarak Avusturya’da ikamet edilen evin kira sözleşmesini veya ikametgâh belgesini sunmalısınız.
Fotoğraf şeklinde temin edilen davet mektupları kabul edilmemektedir.  
Avusturya vize başvurusunda bulunacaksanız, SGK’lı çalışan değilseniz noter onaylı iş sözleşmesini sunmalısınız.

 

Avusturya vize işlemlerine dair daha detaylı bilgiler için Schengen yetkililerimizi arayabilirsiniz, soru ve görüşlerinize help@eagvs.com mail adresine yazarak daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz

 

Avusturya Vize Başvuru Prosedürü

 

Avusturya vize işlemlerinizi Euroasia Global Visa Services aracılığıyla kolaylaştırılmış bir vize başvuru prosedürünü tamamlayarak alabilirsiniz. Avusturya vize işlemleriniz için sitemizde bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir. Seyahat amacınıza göre size en uygun evrak listesini içerir bilgi e-mailini talep edebilirsiniz.

 

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

 

Avusturya vize işlemleri hususunda faydalı bilgi sağlamak için hazırladığımız sayfamızda mesleksel durumunuza göre değişen evrak listelerini bulabilirsiniz.Çalışan, işveren, emekli, devlet memuru, ev hanımı, öğrenci gibi mesleksel ve sosyal durumunuza göre değişiklik gösteren evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamaya özen gösteriniz. Başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır.

Konsolosluğun vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir. Konsolosluk detaylı inceleme yaparsa vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir. Ancak vize başvurunuzun işleme alınmasına kadar geçen süreci kısaltabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz ve belirtilen direktiflere uygun olarak hazırlayarak bize ulaştırırsanız evrakları tekrar temin etmek ve yeni bir randevu tarihi almak gibi nedenlerden oluşan zaman kayıplarını engelleyebilirsiniz.  

 

Evraklarınızı size en yakın şubemize şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile ofisimize göndererek Schengen temsilcilerimize ulaştırabilirsiniz.

 

Evraklarınız elimize ulaştığında sizi arayacağız.

Euroasia Schengen vize yetkililerimiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra, evraklarınızın kontrolünü yaparak sizi bilgilendireceklerdir. Eksik veya hatalı evrak tespit ettiklerinde size bilgi e-maili göndereceklerdir. Lütfen bu aşamada evraklarınızı eksiksiz şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayın. Başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek de alabilirsiniz.

 

Avusturya Schengen vize işlem ücretinizi ödeyin.

Avusturya vize ücreti 2020

Avusturya vize ücreti; konsolosluk harç ücreti, vize evrakları toplama birimi servis bedeli ve kurumumuzun servis bedelinden oluşmaktadır. Avusturya'ya ailece seyahat edecekseniz toplu işlem bedel ücreti hakkında detaylı bilgiyi yetkililerimizden alabilirsiniz. Sayın yolcumuz, vize başvurularınızın değerlendirmesi ve sonuçlandırması tamamen Avusturya Büyükelçiliğinin ve Avusturya Başkonsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Evraklarınızı eksiksiz sunmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garantilememektedir. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Avusturya vize ücretleri başvurunuzun işleme alınabilmesi için talep edilmektedir.              

Avusturya vize işlemleri için 2020 yılına ait güncel ücret e-posta hesabınıza gönderilmiş bilgi mailinde yer almaktadır. Bilgi e-mailinde belirtilen Avusturya Schengen vize başvuru işlem ücretini yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerimize TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Ayrıca Avusturya vize işlem/hizmet bedelini döviz bazında nakit olarak vize başvuru evraklarınızla birlikte kurumumuza ulaştırabilirsiniz.

 

Avusturya vize başvuru randevunuzu belirleyin.

Avusturya Schengen vize başvuru belgelerinizi kurumumuza ulaştırmanızla yetkililerimiz sizin adınıza parmak izi (VIS) ve evraklarınızın vize birimine teslimi için randevu alacaktır. Randevu alma işlemlerinizi yetkililerimize bırakabilirsiniz. Size en uygun ve alınabilecek en yakın tarihe randevunuzu almış olacağız. Böylece durumunuza uygun tarih ve saatte biometrik verilerinizi ibraz edebilirsiniz.

 

Randevu gününüzde yetkililerimiz eşliğinde biometrik verilerinizi beyan edin

Avusturya vize işlemlerinizde randevu gününüzde yetkilerimiz, biometrik verilerinizi verirken sorun yaşamamanız için parmak izi beyanı sırasında sizlere eşlik edecektir.

 

Pasaportunuzun durumunu öğrenin

Randevu gününden sonra işlemleriniz devam ederken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de çağrı merkezimizi arayarak veya talebinizi mail olarak help@eagvs.com'a belirterek pasaport durumunuzu sorgulatabilirsiniz. Schengen yetkilerimiz işlemlerinizin sonuçlanmasıyla sizi derhal bilgilendirecektir.

 

Pasaportunuzu teslim alın

Avusturya vize işlemlerinizin sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz. Talebiniz halinde pasaportunuzu ev/iş adresinize kargo ile göndermekteyiz.

Avusturya vize işlemleri neticelenmiş yolcularımız, pasaportlarınızı teslim aldıktan sonra vize tarihlerinizi, vizelerinin üzerinde bulunan kimlik bilgilerinizi ve Schengen sahası giriş-çıkış sayıları ile ilgileri bilgileri (multiple-single) mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Herhangi bir yanlışlık söz konusuysa vakit kaybetmeden yetkililerimizi bilgilendiriniz. 

 

avusturya vize işlemleri

Avusturya D Vize

 

 Avusturya uzun süreli (D tipi) vize türleri;

Avusturya seyahatine çıkmadan önceki ilk aşama, Avusturya seyahat uygunluğuna bağlı olarak vize başvurusunda bulunmaktır. Avusturya vizesi için gerekli ve yeterli bilgileri sunmanız gerekir. Avusturya Schengen vize ve aile birleşimi, çalışma ve uzun süreli öğrenim gibi 90 günden daha fazla konaklama gerektiren durumlar için talep edilen Avusturya D vize türleri aşağıdaki gibidir; 

  • Oturum vizesi
  • Çalışma vizesi
  • Eğitim vizesi
  • Aile birleşimi vizesi 

Avusturya Vizesi İçin 2020 Yılı Gerekli Evraklar

 

Avusturya vizesi için seyahat programına uygunluk derecesi önem taşımaktadır. Bu durum, çalışan işçi, çalışmayan kişi, öğrenci, işveren, emekli durumuna göre ayrılmaktadır. Var olan durumunuza destekleyen belgeleri, form ya da dilekçeleri, yetkili mercilere teslim etmeniz başvuru dosyanızda yer vermeniz gerekmektedir var olan eksiklik Avusturya vize başrucu sonucunu etkilemektedir. Avusturya vizesi başvurularınıza ilişkin uygulamalar talep ettiğiniz vize türüne göre değişiklik gösterir. Sizden istenen diğer bir vize işlemi ise, biyometri işlemi (parmak izi taraması) olmaktadır. Euroasia Schengen vize yetkililerimiz tarafından, talep ettiğiniz başvuru takip etme yetkisi göz önüne alınarak adınıza alınan randevu ile belirtilen gün ve saat içinde veri girişinizi yaptırmanız gerekmektedir. Son 3 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Avusturya vizesi için seyahat amacına ve kişilerin sosyal durumuna göre değişen pozisyonlara dair gelişim ve değişimler takip edilirken herkesten istenen belgeler ise şöyle sıralanmaktadır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet arka fonu beyaz olan güncel halinizi yansıtan biyometrik fotoğrafınız, kimlik fotokopileriniz. Avusturya vizesi başvurularında kullanacağınız pasaport seyahatinizin bitiş tarihinden 6 daha geçerliliğini korumalı ve pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. 

                           

Seyahat planladığınız Avusturya ülkesi için zaman sıkıntısı yaşamadan, hatasız ve doğru bir bilgi akışı ile belgeleri sorunsuz halletme amacını taşıyan herkes için pratik ve kaliteli bir bilgi akışı ile yanınızda yer alan Euroasia vize uzmanları, başvuru sahiplerinin tüm haklarını göz önünde bulundurmaktadır. Avusturya vizesi için ülkenin başvuru sahiplerinden istediği bilgi ve belgeleri sorunsuz tamamlamak adına girilen bu hazırlık sürecini olumlu olarak tamamlamayı öngörmektedir. Bu aşamada samimi bir iletişim ağında, sorulan her soruya kesintisiz cevap veren, ofislerinde misafirlerini ağırlayan ve Avusturya vizesi için başvuru yapan kişileri ülkenin yönetmeliği hakkında da bilgi sahibi yapan Euroasia Schengen yetkillerimiz ile beraber, vize işlemleri zahmetsiz olacaktır. Uzun ya da kısa süreli seyahat planını düşünen T.C. vatandaşlarının, her imkân ve durum değerlendirilmesi güncel kaynaklar incelenerek sunulur. Böylece sorun yaşamanız ve Avusturya vizesi için zaman kaybetmeniz engellenmiş olur. Evraklarınızı ister kargo, isterseniz şahsi olarak ofislerimizde bulunan uzmanlara iletebilirsiniz. 

 

Avusturya vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

 

daha fazla göster

Avusturya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
H. Özen 11/01/20, 17:53
Avusturya vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Avusturya vize ücreti 2020 yılı güncel tutarlarında artış oldu mu? Bundan bir yıl önce Avusturya için başvuru yapmıştım ama rey yedim. Vize ücreti boşuna gitsin istemiyorum, bir de uzun süredir planladığım gezi planımı ertelemek istemiyorum. Üniversite den yeni mezun oldum ama kendi şahsi bankamda mevcut bakiyede para var. Dışardan yaptığım işlerden kazandığım para bu. Mart ayında işe girişim yapılacak. Bir daha fırsatım olmayacak yurt dışı tatili için o yüzden bir yurt dışı tatili yaptıktan sonra işe başlamak istiyorum. Yönlendirmelerinizi bekliyorum. İyi çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
N. Özer 11/01/20, 17:48
Kısa dönemlik seyahat için Avusturya’ya bir seyahatte bulunacağız. Avusturya vize randevu 2020 yılı itibariyle nasıl ilerlemektedir? Evraklarımızı hazırlayıp konsolosluğa teslim ettikten sonra mı randevu alacağız? Prosedürü bilmediğimiz için ne yapacağımızı bilmiyoruz. Başvurumuzu ne kadar süre önce yapmamız gerekmektedir? Başvurumuzu yaptıktan sonra pasaportumuz ne zaman elimize geçer? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
H. Güles 09/01/19, 03:01
Ben yeni evlendim ve eşimi avusturya ya getirmek istiyorum ve nerden başvuru yapacam bilmiyorum davetiye mi yapmam gerekiyor yoksa turkiyeden mi başvuru yapılır bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz? Nerden ve nasıl başvuru yapılır
Cevabı Görüntüle
A. bayar 29/11/18, 09:24
Merhaba ben Aylin Bayar eşim avusturya vatandasi ve burda mavi karti kullaniyor seneye viyannaya götürmek istiyor beni turistlik amaciyla bize ne tür belgeler lazım yani eşimden dolayi daha kolay vize alma şansım varmı?
Ticari Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES