x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar

S. Şahin 28/12/18, 10:23
Merhaba ben Selim, Şubat'ta ABD'ye bir iş seyahatim olacak yetişebilir miyim acaba? Amerika vizesi kaç günde çıkar, daha önce Avrupa ülkelerine seyahat ettim ama ABD'ye hiç gitmedim, vize başvurusu da yapmadım, ticari gideceğim için bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla randevu günü mülakatta sonuç belli oluyormuş, randevuya kadar ne kadar zaman gidiyor? Ve sonrasında vize işlemi ne kadar sürüyor? Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın ziyaretçimiz,
Euroasia'ya hoşgeldiniz. Amerika vizesi kaç günde çıkar sorunuzun cevabını detaylı bir şekilde vermeye çalışacağız.
Amerika vizesi işlemleri 4 bölümden oluşmaktadır, ilk etapta gerekli evraklar hazırlanır, bu sizin hangi hızda evrakları tamamlayacağınıza göre değişir. İkinci kısımda DS-160 formunuz doldurulur, ödemeniz yapılır ve randevunuz alınır, uzmanlarımız bu işlemi 1 iş günü içerisinde gerçekleştirmektedir. Randevu yaklaşık olarak başvurunun yapıldığı günden 2 hafta sonraya verilir. Çok yoğun dönemlerde bu süre uzayabilir, ABD-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin bozulduğu dönemlerde de sürenin aylar sonraya kadar çıktığı görülmüştür. Yoğun olmayan dönemlerde 1 hafta sonrasına da randevu bulunabilir. Randevu günü gerekli evraklarla birlikte mülakatınızı gerçekleştirdiğinizde konsolosluk memuru size vize başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını söyler. Onaylanan vize başvuruları 3 iş günü içerisinde başvuru esnasında seçtiğiniz PTT'ye gönderilir. Kısaca, normal şartlar altında Amerika vize süresi 3-4 hafta arasında sonuçlanır, 10 yıllık bir vize verilir.

ABD vizenizi Euroasia GVS ile alabilirsiniz, detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.


ask@eagvs.com / 0212 963 03 43

amerika vizesi kaç günde çıkar

N. Harris 27/03/20, 14:31

Merhaba, Ben Nadya. İstanbul’da yaşıyorum. Daha önce 1 kez Yunanistan'a gittim. Avrupa ülkelerine başka bir seyahatim yok. Bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışıyorum. Şirketteki yoğunluğumdan dolayı seyahat etmem zor oluyor. Artık kendime zaman ayırmak ve birçok ülkeyi gezmek istiyorum. California’yı çok merak ediyorum. Golden Gate Köprüsünü görmek ve San Diego Hayvanat Bahçesini gezmek istiyorum. Vize başvurum için ne yapmalıyım? Neler gerekir? Amerika vizesi kaç günde çıkar, tecrübelerinizden yararlanmak isterim. İyi çalışmalar.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 27/03/20, 14:33

Merhaba, Euroasia’ya hoş geldiniz. Her ülkenin vize süreci, değerlendirme aşamasında uygulamış olduğu prosedürler değişiklik göstermektedir. Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusu başvuru sahiplerinin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Öncelikle Amerika vizesi turistik kapsamında SSK’lı çalışanları içeren evrak gerekliliklerini hazırlamanız gerekmektedir. Örneğin; Hasar görmemiş ve geçerliliği olan bir adet pasaport, 5x5 ebatında 2 adet fotoğraf, şirket evrakları (İngilizce yazılmış şirket dilekçesi, faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküleri), son 3 aylık kaşeli maaş bordrosu, Güncel tarihli SGK tescil dökümü, son 3 aylık banka dökümü, varsa destekleyici tapu ve araba ruhsatı yeterli olacaktır. Avrupa ülkelerine olan seyahat geçmişiniz yeterli gözükmüyor. Fakat Amerika vizesi için başvuru hakkınız bulunmaktadır. Amerika vizesi kaç günde çıkar 2020 İle ilgili yeni revize edilmiş bir durum yoktur. Başvuru süreci aynı şekilde devam etmektedir. Sadece seyahatinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanız sağlıklı olacaktır. Görüşmeler mülakat şeklinde olmakta ve 2-3 dakikalık görüşmeler ile devam etmektedir. Amerika vize süresi randevu sonrası 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Sizin belirlemiş olduğunuz PTT şubesine gönderilir. Pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz şubeden alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak amacıyla Euroasia’ya ulaşmanızı rica ederiz. İyi günler dileriz.

Saygılarımla,

İrina Ceren Kılıç

Cevap Ver