x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Danışmanlık

D. Tanyar 18/03/20, 22:43
Merhaba Almanya ziyaret vizesi başvurusu yapmak istiyorum, seyahatimi temmuz ayı için planlıyorum. Davetiyeyi arkadaşım mayısta gönderse o davetiye ile başvuru yapabilir miyim? Geçen yıl Fransa vizesi almıştım, başvurumu sizin üzerinizden yapmam mümkün mü? Almanya vize danışmanlık hizmetiniz hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
EAGVS 20 yıllık tecrübesi sayesinde Almanya ve tüm dünya ülkeleri vize işlemlerinde hizmet vermektedir. Almanya ziyaret vizesi işlemlerinizde de EAGVS müşteri temsilcilerimiz ile telefonla irtibata geçebilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Danışmanlık hizmetimiz telefonda seyahat amacınız ve mesleki bilgilerinizin alınması ile başlamaktadır. Müşteri temsilciniz seyahatinizin detaylarını sizden öğrenerek size uygun evrak listenizi tarafınıza gönderir. Bu aşamada telefon ve e-mail bilginizi paylaşmanız gerekecektir. Vize başvurunuz sırasında başvuru dosyanızda hazır bulunması gereken evrakların bir kısmını müşteri temsilcinize göndermeniz gerekir, geri kalan evrakları, başvuru formunun hazırlanması, dilekçenizin yazılması, seyahat sigortanızın yapılması gibi işlemler müşteri temsilciniz tarafından tamamlanacaktır. Almanya vize danışmanlık ücreti ancak evraklarınız müşteri temsilcinize ulaştıktan sonra talep edilir. Bilgi almak amaçlı yaptığınız telefon görüşmeleri sırasında sizden hiçbir ücret talep edilmemektedir. 

Almanya ziyaret vizesi başvurunuz sırasında Almanya’daki yakınınızdan belediye onaylı bir davetiye almanız gerekir. Bu davetiyede başvuru yapacağınız pasaport bilgileriniz bulunmalı ve davetiyenin geçerlilik tarihleri de planlanan seyahat tarihlerinizi kapsamalıdır. Almanya’daki yakınınız bir aile üyesi, akraba veya arkadaşınız olabilir. Davetiyeyi gönderen kişinin birinci derece yakınınız olması gerekmez. Davetiyenin orijinali başvuru esnasında başvuru merkezine sunulacağı için davetiyeyi kargo yoluyla Almanya’daki yakınınızdan talep etmelisiniz. Ayrıca davetiyeyi gönderen kişinin pasaport veya eğer oturumlu yabancı ise oturum fotokopisini de talep etmelisiniz. 

Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış kişiler Almanya vize başvurusu sırasında tekrar biometrik veri vermesine gerek olmayacağından randevuda şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. Dolayısıyla müşteri temsilcinizin sizden istediği evrakları temsilcinize ulaştırdıktan sonra, temsilciniz dosyanızı başvuruya hazır hale getirecek, sizin adınıza randevu alacak ve randevu günü başvuru merkezinde vize başvurunuzu tamamlayacaktır. Almanya vize danışmanlık hizmetlerimiz sizlere zamandan tasarruf sağlayacaktır. 

Nazlı Daştan

Almanya vize danışmanlık

S. N. 08/09/20, 20:16

Merhaba, Almanya vize danışmanlık aracılığı ile vize başvurusu yapmak zorunlu mudur? Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Almanya'daki erkek arkadaşımın yanına gitmek istiyorum, davetiye gönderecek bana. Vize işlemlerini araştırdım çok karışık. Danışmanlık hizmeti almadan kendim başvuru yapsam kesin red mi alırım? Bir de sizin aracılığınızla başvuru yaparsam vize garantisi veriyor musunuz, bu durumda bana maliyeti ne olur?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 08/09/20, 20:50

Merhaba, Almanya vize işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti alınması elbette zorunlu değildir. EAGVS vize danışmanlık hizmetlerinin amacı, sizlere vize başvuruları sırasında red ihtimali azaltılmış başvuru dosyası hazırlamaktır. Vize işlemleri, yalnızca konsolosluğa evrak sunmaktan ibaret bir süreç değildir. Almanya vize danışmanlık ücreti de sizlere red ihtimali azaltılmış bir dosya sunmak içindir. 

EAGVS vize danışmanlık hizmetleri, vize sürecinin tüm gerekliliklerini yerine getirerek size zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca hatalı evraklarla başvuru yapmak ve red alma ihtimalini azalttığı için size paradan da tasarruf sağlar. Ancak vize onayı veya reddi kararı sadece Almanya Konsolosluğuna aittir. Dolayısıyla EAGVS Almanya vize danışmanlık sizlere vize garantisi vermez. 

Nazlı Daştan

Almanya vize danışmanlık

V.B 24/03/21, 11:19

Merhaba, Almanya vize danışmanlık hizmetleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. Sizi bir arkadaşımdan duydum kendi 3 yıl önce sizden vize almış. Ben Almanya'ya babamın yanına gitmek istiyorum. Kendisi bir ameliyat geçirecek ve yanında olmak istiyorum. Hizmetleriniz, ücretler ve başvuru süreciniz hakkında bilgi alabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 24/03/21, 11:21

Merhaba, EAGVS vize danışmanlık olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Bizler, vize başvuru süreçlerinizde evrak listesinin hazırlanması, dosya hazırlanması, Almanya vize randevu alımı, seyahat sağlık sigortasının tamamlanması ve başvurunun yapılmasında hizmet vermekteyiz. EAGVS, konsolosluklara ve başvuru merkezlerine vize başvurusu yapmaya yetkili bir danışmanlık kuruluşudur. Almanya vize ücreti ise konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bu kapsamda başvuru yapmanız halinde 80 Euro Konsolosluk harcı, yaklaşık 33 Euro başvuru merkezi ücreti ve 30 Euro EAGVS danışmanlık ücreti ödemeniz gerekecektir. Danışmanlık ücreti ve başvuru merkezi koordinasyon bedellerinde seçeceğiniz ek hizmetler karşılığında ekstra ödemeler yapabilirsiniz.

Başvuru süreciniz, EAGVS danışmanınızla iletişime geçerek başlatılabilir. Bu durumda öncelikle seyahat amacınıza uygun evrak listesi belirlenir, sizden alınan evrakların uygunluk kontrolü sağlanır ve vize randevunuz alınır. Randevu gününde parmak izi vermek üzere şahsen bulunmanız gerekir ve Almanya vize ücreti bu aşamada ödenir. Randevu gününde EAGVS vize danışmanınız size eşlik eder ve başvurunuz tamamlanır. Konsolosluk değerlendirmesi sonunda ise pasaportunuz adresinize teslim edilir.

Almanya vize danışmanlık ve başvuru süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için 02129630138 numaralı telefondan vize danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Nazlı Kübra

Almanya vize danışmanlık

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES