x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya İçin Vize

Y. Güler 04/03/20, 13:50
Merhaba güzellik uzmanıyım. İstanbul’da bir güzellik merkezinde çalışıyorum. Haziran 2020’de kullanacağım iznim için nişanlımla vize almak istiyoruz. Almanya için vize şartları nelerdir ve hangi evrakları hazırlamalıyız? İkimiz de SGK’lıyız ve fazla birikimimiz de yok. Hesabımızda 10 bin TL olması yeterli olur mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Almanya için vize şartları kişinin mesleki bilgileri ve seyahat amacına göre değişiklik gösterir. Nişanlınız ile yapacağınız Almanya seyahatinizin amacı bir yakınınızı ziyaret etmek değil de turistik bir seyahat olduğu için turistik vize başvurusu yapmanız gerekir. Turistik vize başvurusunda her vize türünde sunulan standart evraklara ek olarak SGK’lı çalışanların meslek evrakları sunulmalıdır. SGK’lı çalışanların meslek evrakları; İş yerinden çalışma ve izin yazısı, SGK işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık maaş bordroları ve çalıştığı şirketin vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleridir. Ayrıca seyahat masraflarını karşılayabilecek kadar bakiyesi olan bir banka sunulmalıdır. Banka bakiyesi kişinin geliriyle tutarlı olmalıdır. Almanya’daki konaklama ve uçak masrafları hariç günlük 45-50 Euro gibi bir harcama yapılacağı varsayılmalıdır. Banka bakiyesinin uygunluğunu müşteri temsilciniz kontrol edip size yönlendirme yapacaktır.

Almanya vizesi için gerekli evraklar dikkatle hazırlanması gereken bir aşamadır. Belirtilen evraklar genel evraklardır. İnternet üzerinden gördüğünüz evraklara göre başvuru dosyası hazırlamamanız ve profesyonel destek almanız tavsiye edilir. Başvuruya kabul edilmeyen dosyalar için yeniden bir randevu oluşturulması gerekir. Dolayısıyla eksik veya hatalı olarak hazırlanmış bir başvuru dosyası zaman kaybı olacaktır. EAGVS temsilcileri ile yapacağınız görüşmede seyahatinizin detaylarını belirttiğinizde sizin için gereken evraklar hazırlanacak, uygun olduğunuz tarihte vize randevusu alınacak ve randevu gününe başvuru dosyanız eksiksiz hazırlanacaktır.

Almanya için vize randevu gününde başvuru merkezinde size EAGVS temsilciniz de eşlik edecektir. Evraklarınız başvuru merkezi tarafından kabul edildikten sonra parmak izi verileriniz alınacaktır. Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış ve parmak izi kaydı bulunan kişilerin vize randevusunda şahsen bulunmaları gerekmez. Parmak izi olan yolcuların başvuru süreci müşteri temsilcilerimizce yürütülür.

Nazlı Daştan

Almanya için vize

B. Seçili 02/04/20, 15:46

Merhaba, Almanya'daki ablamın yanına gitmek istiyorum 3 haftalığına, öğrenciyim, sponsor göstermem zorunluymuş sanırım. Ablam Almanya'da çalışmıyor çocuk parası alıyor maddi durumu iyi sadece eniştem çalışıyor ama Almanya için vize alırken sponsorum ablam olabilir mi?Almanya'dan hangi evrakları göndermesi gerekir?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/04/20, 15:47

Merhaba,
Almanya vize başvurularında seyahat amacını destekleyen belgeler ve finansal kanıt sunmak zorunludur. Seyahati karşılayacak kadar kişinin finansal kanıt sunması beklenir. Öğrenciler, ev hanımları ve çalışmayan kişilerin vize başvurularında sponsor göstermesi de zorunludur. Sponsor anne baba, kardeş, eş, evlat gibi birinci derece yakınlar olabilir. Almanya'dan davetiye gönderen ablanız size vize başvurunuzda sponsor olabilmesi için ablanızın çalışma evrakı sunması gerekir ki ablanız çalışmadığı için size sponsor olamaz. Sponsorlu Almanya vizesi için gerekli evraklar içinde sponsorun çalışma belgeleri vize kararını etkileyen evraklardır. Ablanız yerine çalışan enişteniz size davetiye göndermelidir bu durumda eniştenizin sponsor olması da vize dosyanızın tutarlı ve iddialarının ispatlanabilirliğini artırır. 

Almanya vize başvurularında gerekli evrakların belirlenmesi, hazırlanan evrakların vize başvurusu için uygunluğu mutlaka kontrol edilmelidir. Örneğin oluşturulma tarihi güncel olmayan bir vize evrakı randevu gününde vize başvurunuzun kabul edilmemesine yol açabilir. Bu durumda yeniden vize randevusu almanız ve en baştan vize evraklarını hazırlamanız gerekir. Tek seferde, zaman ayırarak vize randevusuna geldiğinizde işleminizi bitirebilmeniz dosyanızın profesyonel bir danışmanla hazırlanması ile oldukça kolaydır. Almanya için vize başvurusu yaparken vize danışmanlığı hizmetinden faydalanmak için EAGVS müşteri temsilcilerimize ulaşmanız size zamandan ve paradan tasarruf sağlar. 

Nazlı Daştan

K. B. 04/09/20, 14:36

Merhaba, ben Almanya için vize başvurusu yapmak istiyorum. Almanya’daki teyzem ve kuzenlerimin yanında kalmak istiyorum. Bana davetiye gönderebileceklerini belirttiler. Çalışmıyorum, iki yıl önce mezun oldum üniversiteden. Annem emekli ve kira gelirimiz var. Vize başvurusu yapabilir miyim? Bana vize çıkar mı?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/09/20, 14:40

Merhaba, çalışmayan kişiler Almanya vize şartları arasında sponsorluk beyanı bulunur. Sponsor, çalışmayan ve geliri olmayan kişinin Almanya seyahatinin masraflarını karşılayacak olan kişidir. Sponsorun mesleğine göre sunulması gereken evraklar değişiklik gösterir. Sponsorunuz anneniz olacak ise anneninizin emeklilik belgeleri ve kira gelirlerinin ispatı gerekir.

Çalışmayan kişilerin Almanya vizesi için gerekli evraklar listesi EAGVS müşteri temsilciniz tarafından, sizin verdiğiniz bilgilere göre hazırlanır. Almanya ziyaret vizesi başvurusu yapacağınız için Almanya’daki yakınlarınızdan belediye onaylı davetiyenin orijinali de Konsolosluğa sunulmalıdır. Vize kabul veya red makamı Almanya Konsolosluklarıdır. Ancak profesyonel vize danışmanlık hizmeti ile başvuru dosyanızdaki red ihtimallerinin azaltılması ve vize onayı almak mümkündür. Almanya için vize başvurularında bilgi almak için 02129633801 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya için vize

T.M. 24/03/21, 11:31

Merhaba, kız kardeşim haziran ayında doğum yapacak, Almanya için vize almak istiyorum. Almanya'da yalnız ve eşi işinden izin alamayacağı için refakate ihtiyacı olacak. Doğumdan biraz önce yanına gidip 3 ay orada kalmam mümkün olur mu acaba? Şu an vize başvuruları yapılabiliyor mu?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 24/03/21, 11:32

Merhaba, Covid-19 salgını nedeni ile turistik, ziyaret ve ticari gibi Schengen vize kategorilerinde başvurular askıya alınmıştır. Ancak hastalık, doğum, ölüm vb. durumlar için istisnai izinli vize başvurusu yapılabilmektedir. Almanya vize şartları olağan süreçlerdeki gibi işlememektedir. Bu durumda öncelikle kız kardeşinizin doğum yapacağı tarihle ilgili doktor raporu almalısınız. Ardından kardeşinizle akrabalık bağının ispatlanacağı vukuatlı nüfus kayıt belgesi almalısınız. Bu iki belge Almanya Konsolosluğu'na e-mail olarak EAGVS danışmanınız tarafından gönderilecektir. Konsolosluk başvurunuza izin verirse Almanya ziyaret vizesi başvurunuz yapılacaktır.

Ziyaret amaçlı Almanya vizesi için gerekli evraklar bu aşamada meslek bilgilerinize göre değişecektir. Size uygun evrak listesi EAGVS danışmanınız tarafından size gönderilecektir. Sizin adınıza danışmanınızın aldığı vize randevusuna gelerek başvuru işleminiz tamamlanacaktır. Konsolosluk başvurunuzu değerlendirerek vize kararı verdiğinde Almanya'ya seyahat edebilirsiniz.

Almanya için vize hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için 02129630138 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nazlı Kübra

Almanya için vize

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES