x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Schengen Vizesi

G. Durmaz 28/02/20, 17:57
Erkek arkadaşımla birlikte bu yaz Avrupa turu yapmak istiyoruz. İlk olarak Almanya’dan başlayacağımız için vizeyi Almanya’dan almamız gerektiği söylendi. Eskişehir’de öğrenciyim erkek arkadaşım çalışıyor. Almanya Schengen vizesi için ne zaman başvuru yapmalıyız bir de ikimizin de ayrı ayrı hazırlaması gereken evraklar nelerdir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Almanya Schengen vizesi Almanya dahil 26 Schengen üye ülkelerine dolaşım hakkı sağlayan bir vize türüdür. Almanya Schengen ile diğer Schengen üye ülkelerini de başka bir ülkeden vize almanıza gerek kalmadan ziyaret edebilirsiniz. Kural olarak Schengen bölgesine ilk girişte ziyaret edilecek ülkeden vize alınması gereklidir. Avrupa turunuzu ilk olarak Almanya’dan başlatacağınız için vizenizi Almanya’dan almanız gerekir. 

Almanya Schengen vizesi 2020 itibariyle planlanan seyahatten en fazla 6 ay öncesinde başvuru yapılabilmektedir. Vize başvurularının kural olarak 15 günlük bir değerlendirme süresi olsa da Almanya Konsolosluğu’nun dönemsel yoğunluğuna bağlı olarak vize değerlendirme süreleri uzayabilmektedir. Bu nedenle planlanan seyahate yetişebilmesi için vakitlice vize başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir. 
Vize başvurusu sırasında her başvuran için mesleki bilgileri ve seyahat amacına göre düzenlenmiş vize başvuru dosyası hazırlanmalıdır. Vize randevu gününde dosyanın eksiksiz bir şekilde başvuru merkezine sunulması başarılı bir başvuru süreci için önceliklidir. Bu nedenle vize başvurularınız esnasında EAGVS profesyonel danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilir. 

Almanya turistik vize başvurusu sırasında sunulması gereken standart evraklar, pasaport, iki biometrik foto, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, otel ve uçak rezervasyonları, banka hesap dökümü, 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası iken bu evraklara ek olarak kişinin meslek evrakları da sunulmalıdır. Öğrenci ve çalışmayan kişiler öğrenci belgesi ve sponsor ibraz etmek zorundadır. Sponsor evrakları, sponsorun mesleğine uygun olarak sunulmalıdır. Sponsor birinci derece yakın (anne-baba-eş-kardeş) olmalıdır. Çalışan kişiler ise çalıştığı yerden izin ve çalışma yazısı, son 3 aylık bordro, SGK işe giriş belgesi, SGK hizmet dökümü, son 3 aylık banka hesap dökümü sunmak zorundadır. 
Almanya Schengen vizesi başvurularınız için iletişim numaralarımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşarak seyahat planınıza göre hazırlanmış evrak listesi talep edebilirsiniz. 

Saygılarımla,

Nazlı Daştan

Almanya Schengen vizesi

H. Gülen 07/03/20, 12:08

Merhaba Almanya Schengen vizesi için randevu almaya çalışıyorum ancak en erken 10 gün sonrasına veriyor. Satın alınmış uçak biletim var daha erken bir tarihte vize randevusu alma şansım var mı acaba? Turistik amaçlı bir seyahat planlıyorum otel rezervasyonum var uçak rezervasyonum yok.

E. Müşteri Temsilcisi 07/03/20, 12:09

Merhaba,
Almanya vize başvuruları için öncelikle vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Vize başvuru merkezinin randevu takvimi dönemsel yoğunluk nedeniyle ilk müsaitlik tarihleri ileri bir tarihe verilebilmektedir. Almanya aracı başvuru merkezlerinde normal randevular haricinde VIP randevu seçeneği de bulunmaktadır. Almanya Schengen vizesi 2020 yılı itibariyle İstanbul Harbiye, Ankara, İzmir, Gaziantep, Trabzon, Bursa, Antalya’da bulunan başvuru merkezlerinden VIP randevu seçeneği ile daha erken tarihli bir randevu oluşturabilirsiniz. VIP randevu takviminde müsaitlik durumu daha fazla olduğundan istenilen tarihte ve saatte randevu oluşturulabilmesi daha mümkün olabilmektedir. VIP başvuru hizmeti ile sadece randevu günü ve saatinde avantaj elde edilebilir.

Almanya Schengen vizesi 2020 vize değerlendirme süresi VIP başvurularda da değişmemektedir. Standart olarak vize değerlendirme süresi 15 gündür. Bu süre Konsolosluğun ek evrak istemesi veya yoğunluk dönemlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. VIP başvuruda da bu durum geçerlidir. Başvurunuzun seyahat tarihine kadar tamamlanabilmesi ve olası bir gecikmenin önlenmesi için vize başvurularının vakitlice yapılması tavsiye edilir.

Almanya Schengen vize işlemleriniz için EAGVS müşteri temsilcileri ile bağlantıya geçmeniz halinde müşteri temsilciniz sizin adınıza en erken tarihli randevuyu alacaktır. Vize başvurusu sırasında başvuru dosyasında herhangi bir eksik evrakın bulunması veya mevcut evraklarda bir yanlışlık olması durumunda başvurunuz kabul edilmeyecek ve istenirse yeniden vize randevusu almanız için yönlendirileceksiniz. Bu nedenle vize randevu ve başvuru işlemlerinden önce EAGVS profesyonel danışmanlıklarından faydalanmanız tavsiye edilir.

EAGVS müşteri temsilcileri ile yapacağınız görüşmenin ardından, müşteri temsilciniz seyahatinizin amacı ve mesleki bilgilerine göre gerekli evrak listesini sizinle paylaşacaktır. Müşteri temsilcisinin sizden istediği evrakları göndermeniz halinde Almanya Schengen vizesi başvurunuz için randevu alma, form doldurma, uçak rezervasyonunun yapılması, seyahat sigortası yapılması gibi işlemleriniz tarafımızca tamamlanacaktır.

Nazlı

M.D. 06/09/20, 21:03

Merhaba, ben Almanya Schengen vizesi hakkında bilgi almak istiyorum. Daha önce Macaristan'a ticari amaçla gitmiştim. Daha sonra ise Fransa'dan 2 yıllık bir turistik vize almıştım. Turistik vizem hala devam ediyor ve Almanya'ya ticari amaçla gitmem gerekiyor. Mevcut Fransa turistik vizem ile Almanya'ya gidebilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/09/20, 21:10

Merhaba, bilindiği üzere Schengen vizesi 26 Schengen üye ülkesinin ortak olarak uyguladığı bbir vize rejimidir. Her ne kadar bir Schengen ülkesinden alınan vize ile diğer ülkelere seyahat edilebildiği bilinse de dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Almanya Schengen vizesi 2020 başvurusu yapmak isteyen kişinin mutlaka ilk girişini Almanya'dan yapması veya birden fazla ülkeyi içeren seyahatte en fazla gün geçirilecek ülkenin Almanya olması gerekir. Bu standart bir Schengen kuralıdır. Ancak sizin halihazırda Fransa turistik Schengen vizeniz var ise bu vize ile Almanya'ya ticari bir amaçla seyahat edecek olmanız kurallara aykırı sayılmayacaktır. Daha önce Fransa'dan aldığınız turistik vizeyi kullanırken herhangi bir süre aşımı, kural ihlali vb. bir durum oluşmadıysa ve mevcut vizeniz hala geçerli ise yeni bir Almanya Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekmeyecektir. 

Nazlı Daştan

Almanya Schengen vizesi

O.M. 23/09/23, 12:37

İstanbulda İnşaat üzerine bir firmada Mimar olarak çalışmaktayım. Almanya ‘da bulunan akrabalarımızı ziyaret amaçlı seyahat etmek istiyorum. Şuan da çalıştığım firmadan 6 aydır çalışıyorum ve daha öncede çeşitli firmalarda iş tecrübelerim var. Daha önce farklı ülkelerden vizelerim var. Alman vizesi ilk defa alacağım vize başvurusu için ne tür işlemler yapmalıyım. Gerekli olan evraklar nelerdir. Bilgilendirme yapmanızı rica ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/09/23, 12:37

Almanya aile ziyaretinde bulunmak isteyen kişiler öncelikle Almanya’da bulunan akrabanızdan aile ziyareti yapacağınız için Belediye onaylı davet mektubu veya dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir Alman vizesi için Almanya da yaşayan akrabanızdan ikamet ettiği belediyeden orijinal davet mektubunun tarafınıza kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Orijinal davet mektubu genellikle 6 ay geçerliliği olup en fazla 90 gün kalışlı olarak gönderilmektedir. Bazı davet mektupları tarih aralığı yazılabilmektedir.
Almanya aile ziyaretin de bulunacak olan çalışanlar Almanya dan gelecek olan davet mektuplarına ek olarak çalıştıkları firmadan çalıştıklarını kanıtlamak amacı ile şirket evraklarını ve gelir belgelerini sunmaları gerekmektedir. Şirket evraklarınız da çalıştığınız firmadan şirket izin dilekçenizi almanız gerekmektedir. Şirket dilekçeniz de seyahat tarihlerinizin yazılması gerekmektedir. Şirket dilekçenize ek olarak çalıştığınız firmanıza ait şirket evraklarınız işe giriş bildirgeniz, son 3 aylık maaş bordronuz kaşeli ve imzalı olarak alınması gerekmektedir. Almanya başvurunuz da şirket evraklarınıza ek olarak vize başvurunuz da gelir beyanlarınızı vizenizin olumlu olmasında büyük rol oynamaktadır. Gelir beyanlarınız şahsınıza ait banka hesaplarınız ve üzerinize ait tapu ve ruhsat belgelerinizdir. Gelir belgelerinizin tutarlılığı vize başvurunuz için önemli bir faktör olup biran da yatan toplu paraları göstermeniz vizenizin olumsuz olmasında rol teşkil edebilmektedir.
Alman vizesi başvurusu yaparken daha önce vizenizin olması vize başvurunuz da olumlu olarak değerlendirilmekte olup yeni başvuru yaparken sizden istenen belgeleri tam ve eksiksiz vermeniz vize başvurunuz için önemlidir. Vize başvurunuz için gerekli olan evrak listesi ve vize başvurunuz için size en yakın Euroa Asıa Global Visa Service şubelerimizi arayarak vize başvurunuzu bizim araçlığımız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';