x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Telefon/Faks

+90 462 215 60 13

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şube sayfamıza hoş geldiniz. Suudi Arabistan Krallığına seyahat planı olan ve vize başvuru işlemlerini Trabzon ya da çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızda sürece dair bilinmesi gerekenlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kurumumuz ile iletişime geçerek Suudi Arabistan vize başvurusunu alanında uzman ekibimizin güncel bilgileri doğrultusunda ve belirlenen prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Euroasia GVS Trabzon şubemize Suudi Arabistan vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sormak için +90 462 215 60 13 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan ülke sınırları içerisine Türkiye’den seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın Suudi Arabistan vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize sahibi olma zorunluluğu Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinin tümünü kapsamaktadır. Seyahatiniz öncesine vize başvuru işlemlerini Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile birlikte yürüterek belirlenmiş prosedüre en uygun vize başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak ve Suudi Arabistan vize süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerine başlamak için seyahat etme amacını ve seyahat planını belirlemiş olmanız oldukça önemlidir. Hazırlamanız gereken vize başvuru evrakları başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık göstermektedir. Suudi Arabistan ülke sınırları içerisine seyahat etmek için başvurmanız gereken vize türünü belirledikten sonra evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız evrakları Euroasia GVS Trabzon şubemize elden ya da kargo yolu ile teslim edebilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Kurumumuz evraklarınızı sizin adınıza düzenleyerek konsolosluğun vize değerlendirmesin hazır hale getirmektedir. Şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın vize süreci başvuru dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ile devam etmektedir. Değerlendirme işlemlerinizin sona ermesi ile birlikte pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri ve başvuru süresine dair merak ettiklerinizi +90 462 215 60 13 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Suudi Arabistan’a umre ziyareti sebebiyle seyahat edecek vatandaşlarımızın umre vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Umre vizesi sahibi olma zorunluluğu tüm pasaport türleri için ayrım yapılmaksızın geçerlidir. Vize başvuru sürecini başlatmak için umre vizesi için istenen pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekli evraklarını elden ya da kargo yolu ile kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz evraklarınızı düzenleyerek şahsen bulunmanıza gerek olmadan sizin adınıza konsolosluğa iletmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru değerlendirme süreciniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesine dair merak ettiklerinizi Trabzon şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 2023

Suudi Arabistan seyahati doğrultusunda konsolosluğun belirlediği vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne ve ülkeye alınan giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında ödemiş olduğunuz vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmalıdır. Herhangi bir neden dahilinden reddedilmiş olan başvurulara ait vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücretlerinin değişikliğe uğramış olma ihtimaline karşı son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız ödeme aşamasında sorun yaşamamak adına oldukça önemlidir. 
2023 yılı için konsolosluk tarafından belirlenmiş olan Suudi Arabistan vize ücretlerine Euroasia GVS Trabzon şubemize+90 462 215 60 13 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan seyahat planları için ülkemiz sınırlarından gerçekleştirilmiş olan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 4-5 iş günü olarak belirlenmiştir. Suudi Arabistan ya da ülkemizin resmi tatillerine denk gelen vize başvurularının sonuçlanma süresi değişebilmektedir. Konsolosluk yoğunluğu ya da vize değerlendirme aşamasında şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda başvurunuzun sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Başvuru değerlendirme sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak teslim etmiş olmanız oldukça önem arz etmektedir. Suudi Arabistan’a yapılmış olan vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Suudi Arabistan Krallığına yapmış olduğunuz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Trabzon şubemiz ile birlikte 1 ay öncesinden tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan Krallığı vize başvurusunda hazırlamanız gereken evraklar başvuru yapacağınız vize türüne, Suudi Arabistan’a giriş hakkına ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Başvuru sürecine başlamadan önce seyahat planı ve amacını belirlemiş olmanız oldukça önemlidir. Suudi Arabistan Turistik Vize hizmeti veren ve turistik amaç doğrultusunda ziyaret edilebilen bir ülke değildir. Diğer vize türleri gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında evraklarınızı sizden istendiği gibi ve eksiksiz olarak hazırlamış olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamak açısından oldukça önemlidir. Eksik evrak teslim etme nedeniyle yapmış olduğunuz başvuru konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Bu nedenle konu ile ilgili özen göstermiş olmanız oldukça önemlidir.
Suudi Arabistan vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir. Vize türlerine ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan ülkesine vize talebinizi iletmek için vize başvuru formunu doldurma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Vize başvuru formları başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış ve konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında önem verilen resmi formlardır. Bu nedenle şahsınıza yöneltilen sorulara gerçeğe uygun ve tutarlı yanıtlar vererek formu eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Form içerisinde bulunan sorulara eksik ya da yanlış yanıt vermeniz yapmış olduğunuz vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilir. Hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklar ile vize başvuru formunda bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar birbirini doğrulamak zorundadır. Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek vize başvuru formunu doldurabilir ve doldurulması aşamasında Euroasia GVS Trabzon şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşarak inceleyebilirsiniz

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan Krallığı seyahati doğrultusunda gerçekleştirilen vize başvurularında davetiye şartı bulunmaktadır. İhtiyacınız olan davetiyeyi Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı vermektedir. Bakanlığın davetiyenizi göndermiş olduğu konsolosluk ile vize işlemleriniz yürütülmektedir. 
  • Suudi Arabistan vize başvuru sürecini başlatmadan önce pasaportunuzun geçerlilik süresinin 1 yıldan daha kısa olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Geçerlilik süresi ile birlikte pasaportunuz içerisinde 2 boş sayfa bulunması da oldukça önem arz eden konulardandır. Yalnızca umre vize başvurular için pasaport geçerlilik süresinin en az 7 ay olması istenmektedir. 
  • İşçi vizesi için istenen gerekli evraklar arasında sağlık raporu yer almaktadır. Bu raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden almanız gerekmektedir. 
  • Suudi Arabistan’a giriş hakkı tek girişli, çift girişli ve çok girişli vize türleri ile belirlenmektedir. Giriş hakkını belirleyen sahip olduğunuz davetiyenin niteliğidir. Davetiye doğrultusunda verilen giriş hakkına dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize sürecini Trabzon ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okudunuz. Euroasia GVS Trabzon şubemizden Suudi Arabistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 462 215 60 13 telefon numarası ve trabzon@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';