x

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 48

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize sürecini Bursa ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Bursa şube sayfamıza hoş geldiniz. Sürece dair merak edilen ve sıkça sorulan konuları sayfamız devamında detaylı bir şekilde açıklamış bulunmaktayız. Suudi Arabistan vize başvuru sürecini kurumumuz ile birlikte yürüterek işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve planladığınız seyahati gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan vizesi ile ilgili merak ettiklerinize Euroasia GVS Bursa şubemiz ile +90 (224) 322 01 48 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan’a ülkemiz sınırları içerisinden seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız vize sahibi olma zorunluluğuna tabi tutulmaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport türleri ayrım yapılmaksızın Suudi Arabistan vizesine başvuruda bulunmak zorundadır. Vize işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde ve Suudi Arabistan ziyaretinizi planladığınız şekilde gerçekleştirmek için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile başlatmak için öncelikle seyahat amacı ve planını belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru yapacak olduğunuz vize türünü belirledikten sonra gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Evraklarınızı Euroasia GVS Bursa şubemize elden ya da kargo yolu ile ulaştırmanız halinde vize başvuru süreciniz başlamış olmaktadır. Kurumumuz teslim etmiş olduğunuz evrakları vize başvurusuna hazır hale gelecek şekilde düzenlemektedir. Bu aşamada herhangi bir eksik ya da hatalı evrak teslim edilmesi halinde şahsınız ile iletişime geçilerek başvurunun en doğru şekilde yapılması sağlanmaktadır. Evraklarınız başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenlendikten sonra kurumumuz tarafından şahsen bulunmanıza gerek olmadan konsolosluğa sunulmaktadır. Vize değerlendirme süreciniz sona erdiğinde pasaportunuz Euroasia GVS Bursa şubemiz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. Sürece dair merak ettiklerinizi sormak için Bursa şubemiz ile rahatlıkla iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan sınırları içerisine umre ziyareti nedeniyle seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları tüm pasaport türleri için geçerlidir. Umre vizesi başvuru sürecini kurumumuz ile birlikte yürütmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan vatandaşlarımız öncelikle gerekli evrakları hazırlamalıdır. Umre vizesi için hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz olarak bir araya getirmiş olduğunuza emin olarak kurumumuza elden ya da kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Kurumumuz vize başvuru dosyanızı başvuruya hazır hale getirdikten sonra sizin adınıza konsolosluğa teslim etmektedir. Vize değerlendirmeniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından şahsınıza teslim edilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Bursa şubemize +90 (224) 322 01 48 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunmak için ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Başvuru aşamasında ödemeniz gereken vize ücret detayına ulaşmak için öncelikle seyahat süresi ve amacını belirlemiş olmanız gerekmektedir. Planlamış olduğunuz Suudi Arabistan seyahatine uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabileceğinizi bildiririz. Başvuru aşamasında ödemiş olduğunuz vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız arasında eklenerek Suudi Arabistan vize değerlendirmeniz için konsolosluğa sunulmaktadır. Vize değerlendirmeniz sırasında başvurunuzun herhangi nedenden dolayı kabul edilmemesi halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. 
Son belirlenen 2023 güncel Suudi Arabistan Krallığına ait vize ücretlerine +90 (224) 322 01 48 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye’den gerçekleştirilmiş olan Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 4-5 iş gününü kapsamaktadır. Konsolosluğun yoğun olması, başvurunun Türkiye Cumhuriyeti ya da Suudi Arabistan resmi tatil gününe denk gelmesi gibi durumlar söz konusu olduğunda başvuru sonuçlanma süresi değişikliğe uğramaktadır. Değerlendirme ve sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek için dikkat edilmesi gerekenlerden biri başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmektir. Konsolosluğun şahsınızdan ek evrak talep etmesi halinde sonuçlanma süreniz tahmin edilenden daha uzun olabilir. Suudi Arabistan seyahat planı ile ilgili zorunlu bir değişiklik yapmak zorunda kalmamak adına başvuru işlemlerini seyahat başlama tarihinin 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Ülkemizden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında hazırlamanız gereken evrakları öğrenmek için öncelikle hangi vize türüne başvurmanız gerektiği belirlenmelidir. Seyahat amacınız doğrultusunda vize türlerine ait evraklar birbirinden farklıdır. Suudi Arabistan sınırları içerisine Turistik Vize sahibi olarak seyahat gerçekleştirmek mümkün değildir. Diğer vize türlerine ait evraklar sitemiz içerisinde yer almaktadır. Evrakların hazırlanması aşamasında tarihlerinin 3 aydan daha eski olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Suudi Arabistan vize başvuru için gereken evrakları eksik teslim etmeniz halinde değerlendirme aşamasında konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir ve sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da eksik evrak nedeni ile başvurunuz direkt olarak reddedilebilir. Olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak için evraklarınızı tam ve sizden istendiği gibi teslim etmeniz oldukça önemlidir. 
Suudi Arabistan için başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir. Vize türlerine ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilir ve detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu Suudi Arabistan vize işlemleri sırasında doldurmanızın zorunlu olduğu resmi bir formdur. Konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle şahsınıza yöneltilen sorulara gerçeğe uygun ve tutarlı yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etme nedenini öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmış sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar verdiğinizin gözlemlenmesi halinde vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve prosedüre uygun olarak doldurulması için Euroasia GVS Bursa şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan’a giriş hakkı tek girişli, çift girişli ve çok girişli vize seçenekleri doğrultusunda verilmektedir. Davetiyenin niteliğine göre belirlenen giriş haklarına dair detaylı bilgi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.
  • Suudi Arabistan vize başvuruları için pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 sayfasının boş olması ve geçerli pasaport süresinin en az 1 yıl olması şartı bulunmaktadır. Yalnızca umre vizesi başvurularında pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 7 ay olması istenmektedir. 
  • Suudi Arabistan Krallığı için vize davetiye olmaksızın verilmemektedir. Suudi Arabistan için vize davetiyesi Dışişleri Bakanlığı’ndan alınmaktadır. 
  • Davetiyeniz ülke içerisindeki hangi temsilciliğe gönderilir ise vize işlemleriniz o konsolosluk üzerinden yapılır.
  • Çalışma vizesi için sahip olmanız istenen sağlık raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmaktadır.

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak Suudi Arabistan seyahati ve vize süreci ile ilgili bilgi sağladığımız sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Konu ile ilgili merak ettiklerinizi Bursa şubemiz ile +90 (224) 322 01 48 telefon numarası ve bursa@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek sorabilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';