x

Telefon/Faks

+90 (322) 970 01 76

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Adana şubemize hoş geldiniz. Sayfamız devamında Adana ve çevre illerinden Suudi Arabistan seyahat planı olan vatandaşlarımız için sürece dair bilgileri paylaşmış bulunmaktayız. Suudi Arabistan Krallığına ait vize işlemleri ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya getirdik ve güncel bilgiler ekseninde yanıtladık. Suudi Arabistan vizesi ile ilgili sayfamızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilir ve kurumumuz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize başvurunuzu kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmek için Euroasia GVS Adana şubemiz ile +90 (322) 970 01 76 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Suudi Arabistan’a seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Diplomatik (Siyah) pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın tümü herhangi bir ayrım yapılmadan Suudi Arabistan vizesine tabii tutulmaktadır. Vize başvuru işlemlerini başlatmadan önce Suudi Arabistan sınırlarına seyahat etme amacının belirlenmesi gerekmektedir. Gerekli evraklarınız ile birlikte vize başvurusunu Euroasia GVS Adana şubemiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan seyahat amacınız belirlendikten sonra başvurulacak vize türüne ait gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Başvuru için gereken evrakları Euroasia GVS Adana şubemize elden ya da kargo yolu ile teslim edebilirsiniz. Uzman ekibimizin şahsınıza ait gerekli evrakları konsolosluğa teslim edilmeye hazır hale gelecek şekilde düzenler. Evraklarınız ile ilgili herhangi bir hata ya da eksiksiz olması halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve bilgilendirme sağlar. Suudi Arabistan vize başvurunuzu eksiksiz olarak yapabilmek adına işlemlerinizi kurumumuz ile gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Vize değerlendirmeniz şahsen bulunmanıza gerek olmadan dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ile başlamaktadır. Değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuz teslim alınır ve kurumumuz tarafından şahsınıza iletilir. Suudi Arabistan vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan umre vizesi pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm vatandaşlarımızdan talep edilmektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olarak Euroasia GVS Adana şubemiz ile başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu öncesinde sizden istenen evrakları eksiksiz olarak bir araya getirmeniz gerekmektedir. Umre vizesi için pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği evrakları talep edilmektedir. Hazırlamış olduğunuz gerekli evrakları şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuza göndermeniz halinde vize işlemleriniz başlamaktadır. Umre vizesine dair detaylı bilgi almak ya da evraklarınızı göndererek başvuru sürecine başlamak için Euroasia GVS Adana şubemize ait +90 (322) 970 01 76 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresini kullanabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne, giriş hakkına ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Belirlemiş olduğunuz seyahat amacına uygun olan vize ücret detaylarına Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Vize ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte vize değerlendirme aşamasında konsolosluğa sunulmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurunuz herhangi bir neden dolayısıyla olumsuz sonuçlanır ise ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 
Son belirlenen 2023 yılına ait Suudi Arabistan vize ücret detaylarına kurumumuz ile +90 (322) 970 01 76 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan seyahati için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 4 ya da 5 iş günü olarak belirtilmiştir. Türkiye’den yapılan vize başvuruları Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte ve onay verilmektedir. Başvuru işlemlerinin Türkiye ya da Arabistan resmi tatiline denk gelmesi ya da konsolosluğun yoğun olması gibi durumlarda sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir. Ayrıca başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmek başvuru değerlendirme aşamasında ek evrak istenmesine neden olabilir. Bu durumda sonuçlanma aşamasında gün kaybı yaşayabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Vize başvurularınızı seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşamamak adına 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan sınırları içerisine Turistik Vize alarak seyahat edebilme hizmeti bulunmamaktadır. Vize başvuru işlemlerinden önce seyahat amacını ve başvurmanız gereken vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi davetiye olmadan verilmemektedir. 
Aşağıda yer alan vize türlerine ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Vize türleri ve gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (322) 970 01 76 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu konsolosluğun vize değerlendirmesi aşamasında oldukça önemli bir role sahip resmi bir formdur. Bu neden formun doldurulması aşamasında dikkatli olunmalı ve sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar verilmelidir. Sorulan sorulara yanlış ve ya da eksik yanıt verilmiş olması başvurunuzun konsolosluk tarafından geri çevrilmesine neden olabilir. Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurma seçenekleriniz bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru formu hatasız olarak teslim edilmesi gereken bir form olması nedeniyle doldurulması aşamasında Euroasia GVS Adana şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan Krallığına seyahat için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 olmasına ve pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Umre vizesi için pasaport geçerlilik süresinin en az 7 ay olması istenmektedir.
  • Suudi Arabistan çalışma vizesi için istenen sağlık raporu yalnızca Suudi Arabistan Konsolosluğu ile anlaşmalı olan hastanelerden alınmak zorundadır. 
  • Suudi Arabistan vizesi için davetiye sahibi olmak gerekmektedir. Suudi Arabistan davetiye Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Daha önceden edinmiş olduğunuz davetiyenin geçerlilik ve doğruluğunu kontrol etmek için kurumumuza help@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile iletebilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında ihtiyacınız olan davetiyenin gönderildiği temsilcilik ile vize başvuru işlemlerinize devam edebilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan Krallığına giriş hakkı sahip olduğunuz davetinin göre verilmektedir. Tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize türlerinden birini talep etmek için sahip olmanız gereken davetiye ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize sürecini paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Adana şube sayfamızı okudunuz. Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunmak ve sürece dair merak ettiklerine ulaşmak için Adana şubemiz ile +90 (322) 970 01 76 telefon numarası ve adana@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';