x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Antalya

Değerli ziyaretçimiz, Antalya çevre il ve ilçelerinden Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat planı olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızı okumaya devam ederek Suudi Arabistan Krallığı vize süreci ile ilgili bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi Antalya şubemiz ile birlikte yürüterek hızlı ve kolay bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize işlemlerini kurumumuz ile başlatmak için +90 (242) 255 01 59 telefon numarası ve antalya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat planı olan vatandaşlarımızın tümü ziyaretleri öncesinde vize sahibi olma zorunluluğuna sahiptir. Suudi Arabistan Krallığı vatandaşlarımızdan pasaport ayrımı olmaksızın vize talep etmektedir. Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaportu sahibi olarak kurumumuz ile iletişime geçerek Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan seyahat amacını belirleyerek başvuru yapılacak vize türüne ait gerekli evrakları kurumumuza elden ya da kargo yolu ile ileterek başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vize sürecinde şahsen bulunma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Euroasia GVS Antalya şubemiz işlemlerinizi sizin adınıza hızlı ve prosedüre uygun olarak gerçekleştirmektedir. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Başvuru işlemleri için öncelikle Suudi Arabistan seyahat amacına uygun olan vize türüne ait evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklarınızı kurumumuza elden ya da kargo yolu ile ulaştırmanız ile birlikte vize süreciniz başlamış olmaktadır. Euroasia GVS Antalya şubemiz evraklarınızı kontrol ederek konsolosluğun vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenler. Evraklarınız arasında herhangi bir eksik ya da hata gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçer ve düzeltilmesini sağlar. Şahsınıza ait vize başvuru dosyanız sizin adınıza konsolosluğa kurumumuz tarafından iletilir ve vize değerlendirmeniz başlamış olur. Süreç sona erdiğinde pasaportunuz Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından teslim alınır ve şahsınıza teslim edilir. Suudi Arabistan vize sürecine dair merak ettiklerinizi sormak için iletişim bilgilerimizi kullanarak kurumumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan umre vizesine başvurmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle vize başvurusu sırasında konsolosluğun talep ettiği evrakları tamamlamalıdır. Umre vizesi pasaport ayrımı olmadan tüm vatandaşlarımız için geçerlidir. Kurumumuz ile iletişime geçerek Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın tümü vize başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilir. Suudi Arabistan umre vizesi gerekli evrakları pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi olarak belirlenmiştir. Umre vize başvuru için gerekli evrakları elden ya da kargo yolu ile kurumumuza iletmeniz yeterlidir. Suudi Arabistan umre vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini başlatmak için +90 (242) 255 01 59 telefon numarası ve antalya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan Krallığı seyahati için belirlenen vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik gösterebilir. Suudi Arabistan sınırları içerisine planladığınız seyahat ve amacına uygun olan ücret detaylarını kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vize ücretini ödemiş olduğunuzu gösteren ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğu sunulmalıdır. Olumsuz sonuçlanan vize başvurularında başvuru sahibine ödemiş olduğu ücret iade edilmemektedir. Vize ücretlerinin güncel detaylarına ulaşmış olmak ödeme aşamasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak açısından oldukça önemlidir. Suudi Arabistan için 2023 yılında belirlenmiş olan vize ücretlerini Euroasia GVS Antalya şubemiz ile +90 (242) 255 01 59 telefon numarası ve antalya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan Krallığı içerisine seyahat etme amacı ile ülkemizden yapılan vize başvurularının değerlendirmesi ve sonuçlandırılması 4 ila 5 iş gününü kapsamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilmiş olan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurularının konsolosluk yoğunluğuna ve resmi tatile denk gelmesi ya da şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Başvuru aşamasında Suudi Arabistan seyahati için talep ettiğiniz vize türüne ait evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Suudi Arabistan vize başvurusu, değerlendirme ve sonuçlanma süresi ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Suudi Arabistan’a planladığınız seyahat ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize işlemlerinizi seyahatinizin 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında hazırlamanız gereken evrakları başvuru yapılacak olan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan’a Turistik Vize sahibi olarak seyahat edilmesi mümkün değildir. Suudi Arabistan seyahat amacına uygun olan diğer vize türlerine ait gerekli evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Evrak hazırlama aşamasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizden istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamış olduğunuza emin olmanız başvurunuzun olumsuz sonuç almaması açısından oldukça önemlidir. Üzerinden 3 ay geçmiş tarihli evraklar başvuru aşamasında kullanılmamalıdır. 
Suudi Arabistan vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir. Başvuru yapmak istediğiniz vize türüne ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve doldurulması aşamasında Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize başvuru formu vize değerlendirme sırasında oldukça önemli bir role sahip olan resmi bir form olması nedeniyle dikkatle doldurulmalıdır. Suudi Arabistan’a seyahat amacınızı öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vererek eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Gerekli evraklarınız ve vize başvuru formunda bulunan sorulara verdiğiniz yanıtların birbirini desteklemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Başvuru formunda bulunan sorulara eksik ya da yanlış bilgi verildiği gözlemlenen durumlarda vize talebi kabul edilmeyebilir. Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurulabilir. Seyahatiniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru formunu kurumumuz danışmanlığında doldurmanız oldukça önemlidir. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan vizesi tek giriş, çift giriş ve çoklu giriş hakkı sahip olduğunuz davetiyeye göre belirlenmektedir. İhtiyacınız olan giriş hakkına göre gereken davetiye niteliği ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 sayfanın boş olduğuna ve pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Umre vizesi için istenen pasaport geçerlilik süresi en az 7 aydır. 
  • Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunmak için davetiye sahibi olunması zorunludur. Davetiyeler Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  • Suudi Arabistan vize başvurusu sırasına davetiyeniz hangi temsilciliğe gönderilir ise vize işlemlerinizin devamı o konsolosluk üzerinden gerçekleştirilir. 
  • Çalışma vizesi gerekli evrakları arasında yer alan sağlık raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmak zorundadır. 

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile ilgili bilgi sağlamayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfamızı okudunuz. Suudi Arabistan vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi +90 (242) 255 01 59 telefon numarası ve antalya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Antalya şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES