x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Telefon/Faks

0 342 255 50 53

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Gaziantep

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şube sayfamıza hoş geldiniz. Gaziantep çevre il ve ilçelerinden Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfada bilinmesi gerekenleri paylaşmayı amaçladık. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile ilgili kurumumuza yöneltilen soruları bir araya getirerek yanıtlamış bulunmaktayız. Suudi Arabistan vize başvurunuzu kurumumuz ile birlikte yürüterek süreci en doğru ve kolay şekilde tamamlayabiliyor olduğunuzu hatırlatırız. 

Suudi Arabistan vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 342 255 50 53 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığını ziyaret etmeyi planlayan vatandaşlarımızın öncelikle vize sahibi olmaları gerekmektedir. Vize sahibi olma zorunluluğu Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümünü kapsamaktadır. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile birlikte Suudi Arabistan vize başvuru sürecini belirlenmiş prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uzman ekibimiz başvuru işlemlerini sizin adınıza doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirerek süreç boyunca bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini başlatmak için öncelikle başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Sizden istenen evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermesi nedeniyle öncelikle evrakların belirlenmesi oldukça önemlidir. Vize türünü belirleyip evrakları hazır hale getirdikten sonra kurumumuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı ister elden ister kargo yolu ile kurumumuza iletmeniz başvuru işlemlerinizin başlaması için yeterli olacaktır. Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından evraklarınız kontrol edilerek konsolosluk değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlenmektedir. Vize başvuru dosyanız şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz tarafından sizin adınıza konsolosluğa teslim edilmektedir. Vize değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından teslim alınarak şahsınıza teslim edilmektedir. Sürece dair detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Suudi Arabistan sınırlarına umre ziyareti sebebiyle seyahat edecek vatandaşlarımızın umre vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Umre vizesi zorunluluğu tüm pasaport türlerini kapsamaktadır. Suudi Arabistan umre vize başvuru aşamasında sizden istenen evraklar arasında pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi yer almaktadır. Evraklarınızı eksiksiz olarak bir araya getirmiş olduğunuza emin olduktan sonra elden ya da kargo yolu ile kurumumuza teslim ederek vize sürecini başlatabilirsiniz. Kurumumuz gerekli evrakları düzenleyerek sizin adınıza konsolosluğa teslim etmektedir. Suudi Arabistan vize başvurusuna ait değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz tekrardan kurumumuz tarafından şahsınıza teslim edilmektedir. Umre vizesi ve başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için Gaziantep şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vizesi için ödenmesi gereken vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Ücret detayı başvuru yapılan vize türüne ve ülkeye alınmış olan giriş hakkına göre farklılık göstermektedir. Başvuru sırasında ödemeniz gereken vize ücretini öğrenmek için öncelikle seyahat amacınızın belirlenmiş olması oldukça önemlidir. Vize başvuru aşamasında vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Suudi Arabistan seyahati doğrultusunda yapmış olduğunuz vize başvurusunun olumsuz sonuç alması halinde ödediğiniz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 
Suudi Arabistan için 2023 yılında belirlenmiş olan güncel vize ücret detaylarını Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile +90 342 255 50 53 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan seyahati için gerçekleştirilmiş olan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi ülkemizde yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Vize başvurularının konsolosluk tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması ortalama 4 ila 5 iş gününü kapsamaktadır. İki ülkeden birinin resmi tatiline denk gelen vize başvurularının sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleriniz sırasında eksik evrak teslim etmeniz halinde değerlendirme aşamasında konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Ek evrak teslim etme süreci sonuçlanma aşamasında gün kaybetmenize neden olabilir. Evrakları sizden istenmiş olduğu gibi teslim etmemek başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına yol açabilmektedir. Planlanmış olan Suudi Arabistan seyahati ile ilgili herhangi bir değişiklik yapma zorunluluğu ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan seyahat planı doğrultusunda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın hazırlaması gereken evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Turistik Vize sahibi olarak Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat edilmesi mümkün değildir. Diğer seyahat amaçlarına uygun olarak başvuru yapılabilen vize türlerine ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri sırasında evraklarınızı eksiksiz ve sizden istendiği gibi teslim etmeniz başvurunuzun olumsuz bir sonuç almaması açısından oldukça önemlidir. 
Suudi Arabistan vize türleri aşağı sıralandığı gibidir. Seyahat amacına uygun vize türü gerekli evraklarını sitemiz üzerinden öğrenebilir ve detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan vize başvuru formu vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir role sahip olması nedeniyle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Form içerisinde bulunan sorulara gerçeğe uygun yanıtlar vermeniz vize değerlendirmeniz için oldukça önemlidir. Şahsınıza yöneltilen sorulara eksik ya da yanlış yanıt vermeniz başvuru işlemleriniz olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile doldurulabilen bir formdur. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşarak inceleyebilir ve hatasız olarak doldurulması için Euroasia GVS Gaziantep şubemizden konu ile ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan çalışma vizesi için sahip olmanız gereken sağlık raporu konsolosluğun anlaşmış olduğu hastanelerden alınmalıdır. 
  • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz içerisinde karşılıklı iki sayfanın boş olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vizesi geçerlilik süresi ile ilgili tek fark umre vizesinde söz konusudur. Umre vizesi için pasaportunuzun en az 7 ay daha geçerli olması gerekmektedir. 
  • Suudi Arabistan vizesinin davetiye olmadan alınması mümkün değildir. Suudi Arabistan’a ait davetiyeler Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  • Vize işlemleriniz davetiyenin gönderilmiş olduğu konsolosluktan yapılmaktadır. 
  • Suudi Arabistan vizesi için sahip olduğunuz davetiye giriş hakkınızı belirlemektedir. Tek girişli, çift girişli ve çok girişli seçenekleri doğrultusunda verilen vize türüne ait davetiye bilgisi için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubesi olarak Suudi Arabistan vize sürecine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Başvuru işlemlerini başlatmak ya da Suudi Arabistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 342 255 50 53 telefon numarası ve gaziantep@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';