x

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 94

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru İşlemleri, Edirne

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak Suudi Arabistan seyahati ve vize işlemleri ile ilgili bilinmesi gerekenleri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. Edirne çevre il ve ilçelerinde ikamet ederek Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler. Alanında uzman ekibimiz ile Suudi Arabistan vize sürecini şahsen bulunma zorunluluğu olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Euroasia GVS Edirne şubemize +90 (850) 241 01 94 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilir ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın pasaport ayrımı yapılmaksızın vize sahibi olma zorunlulukları vardır. Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport türlerinden birine sahip olarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini Euroasia GVS Edirne şubemiz ile prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini başlatmak için ya da sürece dair detaylı bilgi almak için +90 (850) 241 01 94 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Edirne şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini belirlenen prosedüre uygun olacak şekilde kurumumuz aracılığı ile şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Suudi Arabistan ülkesine planlamış olduğunuz seyahat amacına uygun olan vize türü evraklarını eksiksiz olarak bir araya getirerek sürece başlayabilirsiniz. Sizden istenen evrakları kargo yolu ile ya da şubemizi ziyaret ederek teslim etmeniz ile birlikte işlemleriniz başlatılmaktadır. Euroasia GVS Edirne şubemiz evraklarınızı vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenleyerek herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde şahsınız ile iletişime geçmektedir. Evraklarınız eksiksiz olarak bir araya getirildikten sonra vize başvuru dosyanız sizin adınıza kurumumuz tarafından konsolosluğa iletilmektedir. Suudi Arabistan vize değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde Euroasia GVS Edirne şubemiz pasaportunuzu teslim alarak şahsınıza iletmektedir. Sürece dair merak ettiklerinizi sormak ya da Suudi Arabistan vize başvurunuzu başlatmak için Edirne şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan umre ziyareti için sahip olunması gereken umre vizesi ayrım yapılmaksızın tüm pasaport türleri için zorunludur. Yeşil (Hususi), Bordo (Umuma Mahsus), Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) pasaport türlerinden birine sahip olarak ve gerekli evraklarınız ile birlikte başvuru işlemlerinizi kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Umre Vizesi gerekli evraklarına sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladıktan sonra şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada elden ya da kargo yolu ile teslim edebilirsiniz. Umre vizesi gerekli evraklarınız Euroasia GVS Edirne şubemiz tarafından vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlenerek konsolosluğa teslim edilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi ve başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilir ve vize sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri sırasında ödemeniz gereken vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenir ve vize türüne göre değişiklik gösterir. Başvuru aşamasında ödemeniz gereken vize ücretini öğrenmek için öncelikle seyahat amacını ve başvuru yapacağınız vize türüne belirlemek gerekmektedir. Suudi Arabistan vize türlerine ait ücret detaylarını kurumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vize ücretini ödemeniz halinde şahsınıza temin edilecek olan ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa teslim edilmektedir. Vize değerlendirme aşamasında başvurunuzun konsolosluk tarafından herhangi bir neden dahilinde ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. 
Suudi Arabistan Krallığına ait 2023 güncel vize ücretlerini +90 (850) 241 01 94 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresi üzerinden Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan seyahati doğrultusunda ülkemiz sınırlarından gerçekleştirilmiş olan vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma süresi ortalama 4 ila 5 iş gününü kapsamaktadır. Suudi Arabistan ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerine denk gelen vize başvurularının sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Konsolosluğun yoğun olması ya da değerlendirme aşamasında evraklarınız arasında eksiklik gözlemlenmesi ve şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süreniz değişikliğe uğrayabilir. Herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına evraklarınızı tam ve sizden istendiği gibi hazırlamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan seyahat planı ile ilgili sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. Ülkemiz sınırları içerisinden yapılmış olan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan’a vize başvurusu gerçekleştirilmesi aşamasında konsolosluğa teslim edilen evraklar başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru için hazırlamanız gereken evrakları öğrenebilmek adına öncelikle Suudi Arabistan seyahat amacı ve planının belirlenmiş olması oldukça önemlidir. Suudi Arabistan Turistik Vize hizmeti veren ve turistik amaç doğrultusunda seyahat edilebilen bir ülke değildir. Diğer vize türlerine başvuru gerçekleştireceğiniz aşamada sizden istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız Suudi Arabistan vize başvurunuzun herhangi bir şekilde olumsuz bir sonuç almaması açısından oldukça önemlidir. Vize değerlendirme aşamasında evraklarınızda eksiklik gözlemlenmesi halinde şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve işlemlerinizin sonuçlanması planladığınızdan daha uzun sürebilir. Konu ile ilgili dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz.
Suudi Arabistan vize türlerine ve gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşarak detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvurusu, başvuru formu olmadan yapılamamaktadır. Vize başvuru formu vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara tutarlı ve gerçeğe uygun yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Sorulara eksik ya da yanlış yanıtlar vermek vize başvurunuzun konsolosluk tarafından kabul edilmesini ve onaylanmasını engelleyebilir. Konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanız seyahat planı ile ilgili herhangi bir yaşamamak adına oldukça önemlidir. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS Edirne şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan vize başvuruları için davetiye sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Suudi Arabistan davetiyesi Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  • Vize işlemleriniz Suudi Arabistan davetiyesinin gönderilmiş olduğu konsolosluk aracılığı ile yapılmaktadır. 
  • Suudi Arabistan Krallığına giriş hakkı vize türleri ile belirlenmektedir. Tek girişli, çift girişli ve çok girişli seçenekleri bulunan vize türleri sahip olunan davetiyeye göre verilmektedir. Giriş hakkını belirleyen davetinin niteliği ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan vizesi için pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması ve pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 sayfanın boş olması gerektiğini hatırlatırız. Yalnızca Suudi Arabistan umre vizesi için pasaportunuzun en az 7 ay daha geçerli olması gerekmektedir. 
  • Çalışma vizesi başvurularında gerekli olan sağlık raporu yalnızca konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınarak teslim edilmelidir. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia GVS Edirne şubesi olarak Suudi Arabistan seyahati ve vize başvurusuna dair gerekli bilgileri paylaştığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize işlemlerini kurumumuz aracılığı ile başlatmak için +90 (850) 241 01 94 telefon numarası ve edirne@eagvs.com e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';