x
  • Suudi Arabistan

    Suudi Arabistan

    Suudi Arabistan vizenizin niteliği (tek girişli, çift girişli ya da çok girişli olması) sunacağınız davetiyenin niteliği ile doğrudan ilişkilidir.

  • Suudi Arabistan

    Suudi Arabistan

    Suudi Arabistan’a yapacağınız uzun süreli seyahatler için Suudi Arabistan’da çalışacağınız ya da eğitim göreceğiniz kurum tarafından gönderilmiş davet mektubuna ihtiyacınız olacaktır.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’ e Hoş Geldiniz,

Değerli ziyaretçilerimiz,

Suudi Arabistan’a seyahat etmeyi düşünüyor ve vize işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızda bulunan Suudi Arabistan vizesi ile ilgili içerikleri okuyabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan vize başvurunuzu Euroasia Global Visa Services aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi için şahsen gelmenize gerek kalmadan vize servisimiz aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için gerekli evraklarınızı ofisimize şahsen ya da kargo ile ulaştırmanız halinde Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız. Alanında uzman vize danışmanlarımızla birlikte Suudi Arabistan vizenizi hızlı ve kaliteli hizmet farkıyla alabilirsiniz. Suudi Arabistan Ankara vize işlemleri, Suudi Arabistan İstanbul vize işlemleri, Suudi Arabistan İzmir vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla yorucu vize prosedürleriyle uğraşmadan size en yakın ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi ile ilgili sorularınızı help@eagvs.com adresinden bizlere yazabilirsiniz.

Ek Hizmetlerimiz: Vize servisimiz, Suudi Arabistan vize başvurularına ek olarak evrak tasdiki ve tercüme hizmetleri de vermektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşınız.

DİKKAT!

Suudi Arabistan vizesi davetiye olmadan verilmemektedir. Davetiye, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından alınmaktadır. Eğer bir davetiyeniz varsa doğruluğunu kontrol etmek için help@eagvs.com hesabımıza davetiye görüntülerini mail olarak atabilirsiniz. 

Suudi Arabistan tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize başvurularınız ile başvuru için sunacağınız davetiye özellikleri birbiriyle bağlantılıdır. Suudi Arabistan vize başvurunuz için sunmanız gereken davetiye özelliklerini temsilcilerimizi arayarak ya da help@eagvs.com adresinden bizlere sorarak öğrenebilirsiniz.

Vize başvurularından bölge farkı vardır. Ancak bölge farkı şu şekildedir: Davetiye hangi temsilciliğe gelmişse Suudi Arabistan vize başvurusu ilgili konsolosluk ya da elçiliğe yapılmalıdır.

Suudi Arabistan Çalışma vizesi için konsolosluğun anlaşması bulunan hastanelerden sağlık raporu alınması zorunludur.

Suudi Arabistan vizesi için dilekçe İngilizce yazılmalı ve bağlı bulunulan ticaret odasından onaylatılmalıdır. İstanbul dışındaki ticaret odasına bağlı başvuru sahipleri, dilekçelerini ticaret odasına onaylatmalarına ek olarak il valiliğinden de onaylatmalıdır.

Suudi Arabistan Vizesi Nereden Alınır?

Suudi Arabistan seyahatiniz için vize işlemlerinizi Türkiye’nin her yerinden vize servimizi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Sayfamızda yer alan Suudi Arabistan vize içerikleri Suudi Arabistan Büyükelçiliği referans alınarak hazırlanmaktadır. Seyahatininiz için gerekli evraklarınızı hazırlamadan Suudi Arabistan Konsolosluk birimini arayarak teyit ettirmenizi öneririz.

Suudi Arabistan vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri tabidir. Suudi Arabistan vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacı belirlenmelidir. Suudi Arabistan turistik vizesi, Suudi Arabistan ticari vizesi, Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, Suudi Arabistan umre vizesi türlerinden seyahat amacınıza uygun olanı belirleyerek hazırlıklarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Çağrı merkezimizi arayıp yetkililerimize seyahat amacınızla ilgili detaylı bilgi vererek gerekli evrak listesini talep edebilirsiniz. Yetkililerimiz, evraklarınızı nasıl temin etmeniz gerektiğini tek tek anlatacaktır.

Suudi Arabistan seyahatinize uygun evrak listesi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra hazırladığınız evrakları ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınız bize ulaştığı anda kontrolleri tamamlanmakta ve eksik ya da yanlış bir evrak mevcutsa sizleri hemen bilgilendirmekteyiz. Suudi Arabistan vize başvurusu doğru evraklarla yapılmalıdır. Yanlış ya da eksik bir evrakla başvuru yapıldığı zaman vize sonuçlanma sürenizde gecikme yaşayabilirsiniz. Yetkililerimiz vize evrak kontrollerini yaptıktan sonra Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi başlatmaktadır. Başvuru süreci ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar etmekteyiz. Suudi Arabistan vize sonucunuz olumlu olursa vize işlenmiş pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargo ile göndermekteyiz. Suudi Arabistan vize süreci ile ilgili sormak istediklerinizi help@eagvs.com adresinden yazabilirsiniz.

örnek suudi arabistan vizesi

Suudi Arabistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Vize türlerine göre hazırlayacağınız bütün evraklar güncel tarihli olmalıdır!

Suudi Arabistan’a yapacak olduğunuz seyahatin amacına göre temin etmeniz gereken evraklar değişmektedir. Suudi Arabistan turist vizesi, Suudi Arabistan ticari vize, Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi, Suudi Arabistan umre vizesi, Suudi Arabistan çalışma vizesi gibi vize kategorilerine göre farklı evraklar hazırlamanız gerekir. Seyahatinize uygun evrak listesi için temsilcilerimizi arayabilir, güncel Suudi Arabistan evrak listesini, Suudi Arabistan vize ücretini mail yoluyla göndermelerini talep edebilirsiniz. Suudi Arabistan vize evrakları arasında pasaport (en az 1 yıl geçerli), renkli pasaport fotokopisi, davetiye, kimlik fotokopisi, Suudi Arabistan vize başvuru formu, varsa davetiye, biometrik fotoğraf, şirket evrakları,  vb. bulunmaktadır. Hem seyahatinizin amacına göre( turistik, ticari, aile ziyaret, umre vb.) hem de mesleki durumunuza göre farklı evraklar beyan etmeniz gerekir. Çalışan, işveren, emekli, öğrenci gibi farklı meslek ve durumlara ilişkin güncel evrak listelerini temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan vize formunu incelemek için buraya tıklayınız.

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan’a umre vizesi almak için başvuru yapacak kişilerin, umre vize prosedürlerini yerine getirmesi gerekir. Umre vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamilleri tabidir. Suudi Arabistan’a umre seyahati için yolculuk yapacak kimselerin umre vizesi için gerekli olan evrakları hazırlaması gerekir. Suudi Arabistan Umre vizesi için gerekli evraklar arasında pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf ve tam vukuatlı nufüs kağıt örneği vardır. Umre vize başvurunuzu yapmadan önce temsilcilerimizi arayarak gerekli evraklar konusunda ve başvurunuzu nasıl tamamlamanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi almanızı tavsiye ederiz. Türkiye’nin her yerinden Suudi Arabistan umre vizesine vize servisimiz aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru için şahsen gelmenize gerek kalmadan evraklarınızı bize ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde vize işlenmiş pasaportunuzu bulunduğunuz yere göndermekteyiz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti

Suudi Arabistan seyahatleri için farklı vize kategorileri bulunmaktadır. Suudi Arabistan turistik vize için ayrı, Suudi Arabistan ticari vize için ayrı, Suudi Arabistan aile ziyaret vizesi için ayrı vize ücretleri uygulanabilir. Seyahat amacınıza ve kalış sürenize göre vize ücretleri değişmektedir. Öncelikle Suudi Arabistan seyahat amacınızı belirlemeli, sonrasında temsilcilerimiz ile iletişime geçip detaylı bir şekilde anlatarak amacınıza ve kalış sürenize uygun vize ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize ücretleri Ankara Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin öncülüğünde güncellenmektedir. Seyahatiniz için güncel Suudi Arabistan vize ücretlerini tarafınıza gönderilmek üzere yetkililerimizden talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda en güncel veriler yetkililerimiz tarafından siz başvuru sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan vize başvuruları, eksiksiz evraklarla yapıldığı takdirde yaklaşık 4 ile 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan Konsolosluk biriminin yoğunluklarına göre verilen süreler uzayabilmektedir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları da öngörülen süre dışında sonuçlanabilir. Eksik ya da yanlış bir evrakla Suudi Arabistan vize başvurusu yaparsanız konsolosluk birimi sizden eksik evraklarınızı tamamlamanızı isteyebilir. Bu da seyahat tarihleriniz açısından gecikme yaşamanıza sebep olabilir. Bu tarz zaman kayıplarıyla uğraşmamak için lütfen vize evraklarınızı titizlikle hazırlayınız.

Suudi Arabistan vize başvurularını sonuçlandırma yetkisi Suudi Arabistan konsolosluk birimine aittir. Tam ve doğru evraklarla başvurunuzu tamamlamış olsanız bile vize sonucunuz olumlu olmayabilir. Eğer başvurunuz ret ile sonuçlanırsa tarafınıza herhangi bir para iadesi yapılması söz konusu değildir. Ancak vize evraklarınızı hazırlayıp tekrar başvuru yapma hakkınız her zaman vardır. Suudi Arabistan ve Türkiye resmi tatillerinde konsolosluk birimi vize hizmeti vermemektedir. Lütfen başvurularınızı bu bilgiler doğrultusunda yapınız. Seyahatinize 15 günden az bir vakit kalmışsa vize başvuru kabulünüz yapılmayabilir. Suudi Arabistan vize başvurularınızı en az 1 ay önceden başlatmanızı tavsiye ederiz.

suudi arabistan hac vizesi

Suudi Arabistan Vize İşlemleri Ankara

Ankara’da ve çevresinde ikamet eden kişiler Suudi Arabistan vize başvurularını vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler. Suudi Arabistan vizesi hakkında detaylı bilgi almak için +90 (312) 963 05 23 telefon numarasını arayabilirsiniz. Suudi Arabistan’a yapacak olduğunuz seyahatin amacını belirlemeli ve amaca uygun vize evrakları hazırlamalısınız. Suudi Arabistan turistik vize başvuruları, Suudi Arabistan ticari vize başvuruları, Suudi Arabistan umre vizesi başvuruları ve birçok vize türü ile ilgili başvurular hakkında yetkililerimizi arayarak detaylı bilgi alabilir, seyahat amacınıza ve kalış sürenize uygun vize ücret bilgisi talep edebilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli evrak listesine ulaştıktan sonra hazırladığınız evrakları ofisimize kargo ile ulaştırın. Suudi Arabistan vize başvurusu için şahsen gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi vize servimiz aracılığıyla yürütebilirsiniz. Vize başvurusu için bizi tercih etmeniz halinde vizenizi en hızlı şekilde almanız için çalışmaktayız. Suudi Arabistan vize başvurunuzun her adımını takip ederek sonuçlanır sonuçlanmaz sizleri haberdar etmekteyiz. Vizeniz olumlu sonuçlanırsa Suudi Arabistan vizesi işlenen pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargolamaktayız. Soru ve görüşlerinizi help@eagvs.com adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İstanbul

Suudi Arabistan vize başvurularını İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Suudi Arabistan vize türleri, Suudi Arabistan vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için +90 212 963 03 43 telefon numarasını arayabilirsiniz. Alanında uzman vize danışmanlarımızla birlikte Suudi Arabistan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlem süreçleri oldukça zahmetli ve yorucu olmaktadır. Ancak vize servisimiz bu yorucu ve zahmetli vize prosedürleriyle sizi uğraştırmadan en hızlı yoldan vizenizi almanız için çalışmaktadır. Suudi Arabistan vize başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur. Seyahatiniz için gerekli evraklar bilgisine ulaştıktan sonra hazırladığınız başvuru dosyasını ofisimize gönderin. Kişisel evraklarınız elimize ulaştığında gerekli olan kontrollerini tamamlayarak başvurunuzu sizin adınıza başlatmaktayız. Suudi Arabistan vize başvurunuz yaklaşık 5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihlerinizde bir gecikme yaşamamak için başvurunuzu zamanında yapmalısınız.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri İzmir

İzmir ve çevre ilçelerde ikamet eden başvuru sahipleri Suudi Arabistan vize başvurularını vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Şahsen Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Seyahatiniz için gerekli olan evraklarınızı hazırlayıp ofisimize ulaştırmanız durumunda sizin adınıza vize başvurunuzu başlatmaktayız. Seyahatinize uygun vize evrakları hakkında bilgi sahibi olmak için ofisimizi arayabilir ya da gerekli evrak listesini tarafınıza gönderilmek üzere talep edebilirsiniz. Evraklarınız ofisimize ulaştığında Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız. Suudi Arabistan vize işlemlerine tüm pasaport sahipleri tabidir. (Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Yorucu ve sıkıcı vize işlemleriyle uğraşmadan başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla tamamlayın. Suudi Arabistan vize başvurunuz için yalnızca evraklarınızı kargoyla ofisimize göndermeniz yeterlidir. Başvurunuzu sizin adınıza başlatmakta ve vize takibinizi yapmaktayız. Suudi Arabistan vizeniz olumlu sonuçlanırsa pasaportunuzu kargo ile istediğiniz yere göndermekteyiz. Lütfen başvuru süreci ile ilgili tüm sorularınızı +90 (232) 335 04 35 numaralı hattı arayarak ya da  help@eagvs.com adresinden bize ulaştırın.

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

[Moderasyon Bekliyor]
C. Coşar 20/11/18, 01:18
Merhabalar, arabistan vizesi veya oturma izni konusunda bilgi almak istiyorum.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';