x

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara şubemizin ofislerimize gelen sorular doğrultusunda hazırladığı sayfamız Suudi Arabistan başvurularınız için bir rehber niteliği taşımaktadır. Vize başvurularında karşınıza çıkabilecek problemleri, talep edilen bilgi ve belgeleri genel statüde kabul ederek hazırladık.
Seyahatinizin sebebi vize kategoriniz için önem arz ettiğinden diğer sorularınız için muhakkak danışmanınızdan bilgi edinmelisiniz. 

Suudi Arabistan Krallığı Türkiye vatandaşlarının sahip olduğu tüm pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Herhangi bir muafiyet söz konusu değildir. Ülke Dış İşleri Bakanlığı’nın verdiği vize davetiyesi olmadan vize işlemleri gerçekleşmemektedir.

Suudi Arabistan’da çalışmak için vize talep ettiğinizde alınacak sağlık raporu kesinlikle Büyükelçilik ile anlaşmalı hastaneler aracılığıyla alınmalıdır. Özellikle ticari manada sürekliliği olan ülke ziyaretlerinde sizlere yöneltilen tüm evrakların, belgelerin ve bilgilerin netliği ve daha önce kullandığınız vizelerde davranış şekliniz önem arz etmektedir. Vize sürenizi aşmadan, size sunulan uyarılara dikkat ederek seyahatinizi gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Suudi Arabistan Krallığı için uygulanan vize kategorileri; Turistik, Ticari, Umre, Aile Ziyareti, İş Ziyareti, İşçi vizesi, Oturum Vizesi olarak belirtilmektedir.
Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz size uygun kategoriye ait evrakların bir listesini ulaştırarak işlemlere başlamaktadır. Her ülke nazarında olduğu gibi Suudi Arabistan’da da söz konusu kriterler belli yasalarla uygulanmaktadır. Uluslararası hukuk kurallarına uyumlu, güncel, eksiksiz ve şüphe uyandırmayan net bilgi hem size zaman kazandıracak hem de vizenizin değerlendirme sürecinde size sorun çıkarmayacaktır. Tüm sürecin takibi için danışmanlarımızı arayabilir, bilgi alabilir ve iş birliği yapabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Suudi Arabistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi, aynı ilde konumlandırılan Suudi Arabistan Krallığı Büyükelçiliği’dir. Lakin ülkenin umre ziyaretleri konusundaki başvurularını Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı yürütmektedir. Konsolosluk nezdinde Umre başlıklı vize başvuru alınmamaktadır. Lakin bu süreç için de Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz Umre yolcularımıza da danışmanlık yapmaktadır.

Suudi Arabistan Vizesi Ankara’da nereden alınır?

Suudi Arabistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi ve vize alımlarınızın kararı Büyükelçilik tarafından alınmaktadır. Vize işlemlerindeki tek karar verici merci Büyükelçilik ve Konsolosluktur. Aracı kurumların hiç birinin karara, belgelerin niteliğine katkısı yoktur. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz ise sürecin başlangıç aşaması olan kategori seçiminden vize sonuçlanma zamanına değin size profesyonel bilgi aktarımı yapar, sıkıntı varsa çözümler ve Büyükelçiliğe verilecek evrakların nitelik ve içeriğini kanuna uygulamalara ve vize şartlarına uygun başvuru yapılmasını sağlar.

Suudi Arabistan Ankara’da nasıl alınır?

Suudi Arabistan Vizesi Ankara Başvuru Merkezi ‘ne yapacağınız başvuru için öncelikle size ve seyahatinize uygun vize kategorinizi belirlemelisiniz. Seyahat tarihinizden minimum 1 ay önce işlemlere başlamanız, kararlarınızı vermeniz evrak hazırlama sürecinizde zamansal anlamda size fayda sağlayacaktır.

Evraklarınızın Büyükelçilik şart ve kurallarına göre teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sırf evraklarınızın talep edildiği gibi teslim edilmemesi vizenizin ret olmasına sebep olabilir. Bir danışman aracılığı ile bu süreci devam ettirmeniz sizi zaman ve maddi kayıplardan koruyacaktır. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizden danışmanlık aldığınızda süreç şu şekilde işleyecektir.

 • Suudi Arabistan vizesi için kategorinize ve varsa özel durumunuza evrakları e-postanıza yönlendirilen bilgi maili ile öğrenin
 • Evrakları hazırlayın.
 • Evraklarınızı kurye, kargo ya da elden ofisimize ulaştırın.
 • Süreç için bilgilendirmeleri danışmanlarımızdan alın. Vize sonuçlandığında pasaportunuzu dilediğiniz şartlarda teslim alın.

Suudi Arabistan Vize İşlemleri 

Suudi Arabistan Vize İşlemleri, kapsamında dikkat edilmesi gereken bazı detayları sizin için sıraladık.

 • Reşit olmayan 18 yaş altı genç ve çocuklar velileri olmadan Umre vizesi alamaz seyahati gerçekleştiremezler.  Birinci dereceden velileri ile birlikte yolculuk yapmayacaklarsa noter onaylı muvafakat name ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin beyanı da yapılmalıdır.
 • Suudi Arabistan Dış İşleri Bakanlığı ile koordineli olarak verilen Umre vizesi işlemlerinde kullanılacak olan diyanet kartı Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz tarafından alınabilmektedir.
 • 0-8 yaş aralığındaki çocukların yanında muhakkak anneleri olmak zorundadır.
 • Kadınların seyahatleri konusunda yasal düzenlemeleri güncel değişen Suudi Arabistan yasa değişiklikleri için ofislerimizden lütfen bilgi alın.
 • Suudi Arabistan Vize İşlemleri evrakları orijinal halleriyle kabul edilmekte, muadili,  fotokopisi geçersiz sayılmaktadır.
 • Ülkenin dış işleri bakanlığından alınacak davetiye zorunludur. Davetiyelerin vize giriş çıkış durumlarına göre çeşitliliği vardır. Davetiye hangi Konsolosluk üzerinden işlem yapıyor ve sizi yönlendiriyorsa o temsilciliğe gitmek zorundasınız.
 • Umre ziyareti gerçekleştirecekseniz en az 7 ay süreli pasaportunuzun olması zorunludur.

Suudi Arabistan vize işlemleri, turistik, ticari, umre, eğitim, konferans ve benzeri pek çok kategoriye sahiptir. Evrak, belge ve şart değişiklikleri mümkün olduğundan başvuru yapmadan, seyahat plan halinde iken mutlaka ön bilgi alınarak ve hatta danışman aracılığıyla işlem başlatılmalıdır. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizi arayarak hem ön bilgi alabilir hem de işbirliğinizi başlatabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücreti 2023

Suudi Arabistan vize ücreti 2023 tarifesi Suudi Krallığı yönetimi ve Dış İşleri Bakanlığı onayıyla belirlenmektedir.  Vize kategorinize uygun güncel Suudi Arabistan vize ücretinizi ofislerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan vizesi Ankara başvuru ücreti ile ilgili vize kategorinize göre hesaplamanızı Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimize bilgi vererek yaptırabilir ve tam rakam üzerinden işlemde hazırlıklı olabilirsiniz.

Vize evraklarınızın hassasiyetle hazırlanması bu konuda da ön plana çıkmaktadır. Vize reddi alındığında ne yazık ki ödediğiniz harç bedeli yanmakta ve güncel olarak aldığınız belgelerin günü ertelenerek etkisiz duruma gelmekte ve en önemlisi seyahatinizi de etkileyecek bir süreç uzaması yaşayabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Türkiye’nin aktif ticari faaliyet yürüttüğü bir ülke olması ve dini sebeplerle sürekli bir ziyaretçi akışı olması sebebiyle önem arz etmektedir. Dolayısıyla Büyükelçilik makamı da tüm evrakları büyük bir titizlikle incelemekte en ufak hatayı ne yazık ki olumsuz karşılamaktadır. Uluslararası vize kurallarına, Suudi yasalarına ve vize alım şartlarına uygun bir prosedürü takip etmeniz önemli.

Suudi Arabistan vize ücreti 2023 tarifesiyle ilgili bilgilerin yanında Suudi Arabistan ziyaretçilerine uygulanan yasal prosedürleri de seyahatiniz öncesi danışmanlarımız aracılığıyla öğrenerek bilgi edinebilirsiniz. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz vize sürecinizi profesyonel bir ekiple takip edecek mümkün olan en kısa sürede vize alımınız için çalışacaktır.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Türkiye ile ilişkilerine yön vermek, diplomatik, kültürel, ticari ilişkilerini geliştirmek amacıyla bürokrasinin başkentinde konumlandırılmıştır. 

Büyükelçilik ve bağlı Konsolosluk vize merkezleri belli gün ve saatlerde başvuru almaktadır. Dönemsel olarak bu saat ve günler değişmektedir. Lütfen tam bilgi almadan yola çıkmayın. Ayrıca her iki ülkenin de resmi tatillerinde Konsolosluk merkezleri çalışmamaktadır.

Seyahat planınızı yaparken tatil günlerini de göz önünde bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluğa yapacağınız başvurularda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Kargo, Kurye yoluyla ileteceğiniz evraklarınıza başvuruyu online yapmakta ve vize sürecinizi takip etmekteyiz. Umre vize başvuruları Konsolosluk nezdinde değil Diyanet işbirliği ile yürütülmektedir. Tüm vize türlerinde Türkiye vatandaşları için tüm pasaport sahipleri vize işlemine girmek zorundadır.
Suudi Arabistan vize kategorileri;

Kısa süreli

Uzun Süreli

Suudi Arabistan vizesi Ankara Konsolosluk işlemlerini ülkenin Dış İşleri Bakanlığı ile birlikte yürütmektedir. Tüm vize başvuru sahipleri vize türü ne olursa olsun Bakanlık’tan Davet mektubu edinmek ve evraklarıyla teslim etmek zorundadır.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği Ankara Başvuru Merkezi ile yürüteceğiniz tüm vize işlem adımlarında Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisi danışmanlarımıza ankara@eagvs.com mail adresimizden, Online Destek sistemimizden ve +90 312 963 05 08 telefon numaramızdan ulaşabilir, sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?

Suudi Arabistan Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? Ofislerimizin ve müşteri temsilcilerimizin yanıtladığı en çok sorulan sorulardan biridir.
Öncelikle başvuru sahibi evrak hazırlama sürecini de bu sürece dahil etmesi gerektiğini söyleyelim. Suudi Arabistan Büyükelçiliği inceleme, kontrol ve uygulamalarını ortalama 5 gün sürmektedir. Ancak Krallığın yasaları ve farklı prosedürleri söz konusu olduğundan vize işlemlerinin doğru yapılması gerekmektedir.

Kadınların, çocukların diğer vatandaşlardan farklı işlem gördüğü bazı detaylar vardır. Bu detaylar için ofislerimizle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Ayrıca diplomatik süreçler, iki ülke ilişkileri de vize işlemlerine etki etmektedir. Güncel durumu seyahatiniz planınızı yapmadan kontrol etmelisiniz.

Suudi Arabistan vizesi Ankara çıkma süresi bu ve benzeri sebeplerden dolayı ek evrak isteme ya da değişikliği, vize reddi gibi sıralanabilecek sebeplerle uzayabilir. Bu süreç Konsolosluk nezdinde gerçekleşir, kimse dahil edilmez, edilemez. Kararda hiçbir kurum, firmanın etkisi olamaz. Bu sebeple lütfen evraklarınızı 3. Şahıslarla paylaşmayınız. Kurumsal firmalarla işbirliği sizi bu tip durumlardan koruyacaktır.

Büyükelçiliğin standart verdiği zamanda evraklarınızın onaylanması ve cevabınızın iletilmesini istiyorsanız, başvurunuzu eksiksiz ve doğru yapmalısınız. Yani, Suudi Arabistan Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? Sorumuzun da cevabı -Size Bağlıdır-. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz standardına uygun başvurunuzu yapar ve istisnai durumlar hariç sürprizlerle karşılaşmadan vize alımınızı tamamlarsınız. Üstelik kişisel zamanınızdan bir dakika kaybetmeden.

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Formu

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Formu, vize işlemlerine yönelik en önemli evraktır. Tüm süreç formda yazmış, açıklamış, beyan ettiğiniz bilgiler üzerinden işler ve evrak listeniz de forma göre şekillenir. Bu sebeple formunuz açık, net ve evrak listeniz de tamamlanabilir olmalıdır. Eğer şüphe uyandıracak eksiklik, yanlış ya da güncel olmayan evraklarla başvuru yaparsanız ne yazık ki olumsuz bir sonuçla karşılaşabilir vize reddi alabilirsiniz.

Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce doldurulabilir. Formun doldurulması esnasında ofislerimizden destek alabilir, başvurunuzu bizim iş birliğimizde tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunuz mutlaka imzalanmalı fotoğrafınızla birlikte dosyaya eklenmelidir. Başvuru formunuzda yer alacak fotoğraf standart bir vesikalık değil tam karşınızdan çekilen açık renk fona sahip belli ölçüleri karşılayan biometrik olarak çeşitlendirilen fotoğraf standardında olmalıdır.
Hac ve Umre için Başvuru formu farklıdır. Eğer ticari ya da ziyaretçi olarak vize alacaksanız yanlış formu doldurmamaya dikkat etmelisiniz.

Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nin sistemsel bazda yönlendirdiği Arapça ve İngilizce yayın yapan site üzerinden elektronik başvuru formunuza ulaşabilirsiniz. Formu doldurmaya başlamadan önce pasaportunuzun Suudi yetkililerce işleme alınan standartlarda olmasına lütfen dikkat edin. Ülke yakın zamanda çipli pasaport uygulamasını yürürlüğe koymuştur.

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Başvuru Formu doldurulması aşamasında Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Suudi Arabistan vize başvurunuzu belirtilen şartlara en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar 

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar, vize kategorinizi belirlemenizin ardından bir araya getirmeniz gereken evrak, belge bütünüdür. Seyahat sebebiniz evrak çeşitliliğinizi etkiler. Genel bazda Konsolosluğun talep ettiği evrakları sıraladık. Ancak aşağıdaki evraklar dışında belge istenebilir. 

 • Pasaport (en az bir yıl geçerli- 2 sayfası boş olacak)
 • Var ise daha önceki pasaportlarınızın asılları
 • Nüfus Cüzdan fotokopisi
 • Vukatlı nüfus kayıt örneği
 • 2 Adet Biometrik fotoğraf
 • Seyahat Sağlık konaklama ve ulaşım bilgileri. (Tarafımızdan yapılmaktadır.)
 • Minimum 5.000 Türk Lirası Bakiyesi olan Banka Hesap Cüzdanı Kopyaları 
 • Uluslararası standartları karşılayan Sigortası Poliçesi
 • SGK işe Giriş ve SGK Hizmet Dökümü (çalışma süreniz 1 yılı aşmıyorsa önceki iş yerinizden de talep edilecektir) Kamu çalışanıysanız görev belgeniz ve ek evraklar.
 • Şirketin yetkilisi tarafından imzalı ve kaşelenerek düzenlenen İngilizce Vize Talep Dilekçesi Dış İşleri Bakanlığından veya Ticaret Odasından Onaylı Davetiye
 • Davetiye Gönderecek Firmadan Alınan Şahadet Tescil Şerikeh (Ticaret Sicil Gazetesi) – İş veren-
 • Orijinal Faaliyet Belgesi – İş veren-
 • Ticaret ve Sanayi Odası Kaydı– İş veren-
 • Vergi Levhası Kopyası – İş veren-
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi– İş veren-
 • Süresi baki İmza Sirküleri – İş veren-

Ankara Suudi Arabistan vizesi gereken belgeler, vize türünüze göre çeşitlilik gösterdiği gibi sizin özel durumunuzda etki etmektedir. Konuya ilişkin daha açık bilgiye Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizden ulaşabilirsiniz. Ankara Suudi Arabistan Vizesi Gerekli Evraklar sizinle görüşmemizin akabinde tam liste olarak iletilecektir.

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Ret

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Ret karşılaşabileceğiniz olağan olumsuzluklardan biridir. Vize reddi aldığınızda soğukkanlılıkla hareket etmeli çözümleyebileceğiniz soruna odaklanmalısınız.

Her ülkenin kendine has yasaları, kuralları ve uygulamalarının olduğunu unutmayın. Her birini tek tek sizin bilmeniz zaten olası bir durum değil. Evraklarınızın eksiksiz, tam, doğru ve şüpheden uzak oluşu sizi koruyacaktır. Lakin evraklarınızda gözünüzden kaçırdığınız ufak bir fark, tahmin edemeyeceğiniz bir yasal zorunluluk size kötü haberi de getirebilir. İster kısa ister uzun süreli vize başvurusu yapın standart bir çalışma ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz. Peki, vizenize ret aldığınızda bu süreci yeniden ve tek başınıza yapmaya hazır mısınız? Bu süreci Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimiz aracılığıyla çözümleyerek kısa sürede aşabilir ve vizenize engel teşkil eden problemden kurtulabilirsiniz. Vize reddi yaşamamanız elbette en temel dileğimiz. Olasılık dahilindeki bu durumu tecrübe etmemeniz için profesyonel olarak dosyanızın Konsolosluk nezdinde inceleniyor gibi hazırlanıyor oluşu bizi farklı kılan prensibimiz. 

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Ret belgeniz size ulaştığında Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizi arayarak ve belgenizi yönlendirerek çözüm süreci hakkında bilgi edinebilir ve başvurunuzu yineleyebilirsiniz. Uluslararası hukuk ve vize şartları konusunda uzman hukuk departmanımızın da desteğini alarak vizenizin alımını gerçekleştirebilirsiniz. Bürokrasi ve diplomasinin gün geçtikçe daha karmaşıklaştığı günümüzün en temel prensibi doğru işi hızlı yapabilme becerisidir. Yoksa hem zamansal hem de maddi kayıplarınızın önüne geçemezsiniz.

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara Suudi Arabistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Büyükelçilik nezdinde geçerli poliçe girişi yapan sigorta acenteleri ile yapılmaktadır. Sigortanın özellikleri sizin seyahat sürenize ve nedeninize göre değişiklik gösterebilir. Uluslararası bazda standart yaş sınırı olmayan ve minimum 30.000 TL’yi karşılayan poliçelerdir. Lakin ülke bazında ek tedbir ve sağlık açısından bir takım ek talepler olabilir.

Teklif edilen standart poliçenize dilediğiniz özellikleri ekletebilirsiniz. Bagaj güvenliği, kayıp eşya vs. sebeplere yönelik eklemeler size önerilecektir. Bu tip önlem bazlı poliçeler sizi seyahatiniz süresince korumaya odaklıdır. Kimse olumsuz bir durumla yüzleşmek istemez ama olmayacağı anlamına da gelmez.

Bu sebeple evraklarınızda mutlaka Ankara Suudi Arabistan Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası olmalı. Poliçelere ait acente tekliflerini ofislerimize ulaşarak alabilir ve değerlendirmenizi takiben size en uygun sigortayı satın alabilirsiniz. Bazı vize türlerinde Büyükelçilik anlaşmalı olduğu sağlık merkezlerine yönlendirmede bulunmaktadır. Vize başvurunuza başlamadan önce kontrol listenizde muhakkak bu firmaları incelemek de yer almalıdır. Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara ofisimizi arayarak seyahatiniz, sigortanız, vize ücretleriniz gibi sorularınıza cevap alabilir, iş birliğimizden faydalanarak vize alım sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Keyifli seyahatler dileriz…


Euroasia GVS Suudi Arabistan Vize Başvuru, Ankara Ofisi
Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA 
Telefon
+90 312 963 05 08
E-Posta
ankara@eagvs.com

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';