x

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 23

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru , Ankara

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize süreci ile ilgili bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Ankara şubemize hoş geldiniz. Suudi Arabistan Krallığına ait vize prosedürü ile ilgili güncel bilgileri sayfamız devamında sıkça sorulan sorulara ait konu başlıkları altında açıklamış bulunmaktayız. Ankara ve çevresinden Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımız vize sürecini kurumumuz ile kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirler. 

Suudi Arabistan vize sürecine dair merak ettiklerinize Euroasia GVS Ankara şubemiz ile +90 (312) 963 05 23 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz ya da Ankara şubemizi ziyaret etmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan seyahat planı olan vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Vize zorunluluğu Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümü için geçerlidir. Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız oldukça önemlidir. Gerekli evraklarınız seyahat amacına göre belirlenmektedir. Suudi Arabistan vizesinin daveti olmaksızın verilmediğini hatırlatmak isteriz. Euroasia GVS Ankara şubemiz ile iletişime geçerek ya da şubemizi ziyaret ederek Suudi Arabistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi alabilir ya da vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini başlatmak için öncelikle başvurmak istediğiniz vize türüne ait gerekli evrakları bir araya getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra evraklarınızı elden ya da kargo yolu ile kurumumuza teslim ederek başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Euroasia GVS Ankara şubemiz evraklarınızı kontrol eder ve konsolosluğa teslim edilmeye hazır hale gelecek şekilde düzenler. Bu aşamada herhangi bir eksik ya da hatalı evrak gözlemlenmesi halinde şahsınız ile iletişime geçilir ve düzeltilmesi sağlanır. Evraklarınız sizin adınıza kurumumuz tarafından konsolosluğa teslim edilir ve vize değerlendirme süreciniz başlamış olur. Bu aşamada şahsen bulunmanız zorunluluğu bulunmamaktadır. Değerlendirme işleminiz sona erdiğinde kurumumuz pasaportunuzu teslim alarak şahsına iletmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak ya da evraklarınızı göndermek için Euroasia GVS Ankara şubemize +90 (312) 963 05 23 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden ulaşabilir ya da şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan sınırları içerisine umre ziyareti gerçekleştirmeyi planlayan vatandaşlarımızın tümü öncelikle vize sahibi olmak zorundadır. Vize zorunluluğu tüm pasaport türleri için geçerlidir. Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport türlerinden birine sahip olarak olarak ve gerekli evraklarınızı hazırlayarak vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Umre vizesi için konsolosluk pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi talep etmektedir. Evraklarınızı şahsen bulunmanıza gerek olmadan Ankara şubemize kargo yolu ile ulaştırarak işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Umre vizesi ve başvuru işlemlerine dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre farklılık gösterebilmektedir. Planlamış olduğunuz Suudi Arabistan seyahati için belirlenmiş olan vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Vize ücretinin ödenmesinin ardından sahip olacağınız dekont diğer evraklarınızın arasında eklenmelidir. Suudi Arabistan vize başvurusunun herhangi bir neden dolayısıyla olumsuz sonuçlanması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücretleri ile ilgili olarak son belirlenen güncel ücret detayına ulaşmış olmanın önemini hatırlatırız. 
2019 yılına ait Suudi Arabistan vize ücretlerine +90 (312) 963 05 23 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Ankara şubemiz iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilen Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçlanma süresi 4 ila 5 iş gününü kapsamaktadır. Başvuruların resmi tatil ya da konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi halinde başvuru sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi sürenin uzamasına neden olacağından Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz oldukça önemlidir. Bahsi geçen durumlar haricinde vize başvuruları genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Ülkemizden yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Planladığınız Suudi Arabistan seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvurusu için gerekli olan evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle vize başvurusu öncesinde Suudi Arabistan ziyaret amacını belirlemiş olmanız oldukça önem arz etmektedir. Suudi Arabistan ülkesi Turistik Vize hizmeti vermemektedir. Diğer vize türüne ait gerekli evrakları teslim etmeden önce eksiksiz olarak hazırlamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Başvurunuz eksik evrak teslim etme nedeniyle ret ile sonuçlanabilir ya da şahsınızdan ek evrak talep edilebilir ve sonuçlanma süreniz uzayabilir. Gerekli evraklara ait tarihler 3 aydan uzun olmamalıdır. 
Suudi Arabistan vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir ve evrak listelerine sitemiz üzerinde ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu başvuru aşamasında doldurmanız gereken ve konsolosluk değerlendirmesinde oldukça önemli bir rolü olan resmi bir formdur. Bu nedenle Suudi Arabistan vize başvuru formu içerisinde yer alan sizi tanımaya ve seyahat etme amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanan sorulara gerçeğe uygun yanıtlar vererek eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Formda yer alan sorulara herhangi bir şekilde eksik ya da yanlış yanıt vermenizin gözlemlenmesi halinde başvurunuzun olumsuz sonuç alabileceğini hatırlatmak isteriz. Suudi Arabistan vize başvuru formu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurulabilir. Formun doldurulması aşamasında Euroasia GVS Ankara şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Suudi Arabistan vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan çalışma vizesi başvurusu sırasında teslim edilmesi gereken sağlık raporu yalnızca konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmalıdır. 
  • Suudi Arabistan için vize başvurusu davetiye olmadan gerçekleştirilememektedir. Gerekli davetiye Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  • Vize başvuru işlemleri Suudi Arabistan davetiyesinin gönderilmiş olduğu temsilcilik üzerinden yapılmaktadır. 
  • Suudi Arabistan sınırlarına giriş hakkınız davetiyenin niteliğine göre belirlenmektedir. Seyahatiniz için vizenizi tek girişli, çift girişli ya da çok girişli talep etmek için gerekli olan davetinin niteliği ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 
  • Vize başvuru işlemlerine başlamadan önce pasaportunuzun 1 yıldan daha uzun olduğuna ve içerisinde karşılıklı 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Yalnızca Suudi Arabistan umre vizesi için pasaport geçerlilik süresi  en az 7 ay olarak belirtilmiştir. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubemiz tarafından hazırlanan sayfamızda Suudi Arabistan vize sürecine dair paylaşılan bilgileri okumuş bulunmaktasınız. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak ya da Suudi Arabistan vize işlemlerini başlatmak için Ankara şubemizi ziyaret edebilir ya da +90 (312) 963 05 23 telefon numarası ve ankara@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES