x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 31

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvurusu, Tekirdağ

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Suudi Arabistan Krallığına ait vize sürecini anlattığımız şube sayfamıza hoş geldiniz. Tekirdağ çevre il ve ilçelerinden Suudi Arabistan sınırları içerisinde seyahat planı bulunan vatandaşlarımız sayfamız üzerinden vize işlemlerine dair bilgi sahibi olabilirler. Suudi Arabistan vizesi, davetiye, umre vizesi ve diğer vize türlerine dair bilgileri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Krallığı vize süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Tekirdağ şubemize +90 (282) 255 50 31 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan ülke sınırları içerisine ticari, aile/arkadaş ziyareti, çalışma, oturum ya da umre ziyareti gibi sebepler doğrultusunda seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları gerekmektedir. Suudi Arabistan ülkemizden ziyaret gerçekleştirecek vatandaşlarımızın tümünden pasaport ayrımı yapmaksızın vize talep etmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile birlikte belirlenen prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirerek sürecin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirmek için öncelikle başvuru yapacağınız vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Hazırlamanız istenen evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize türünü belirleyerek gerekli evraklarınızı eksiksiz olarak hazırladığınıza emin olarak kurumumuz elden ya da kargo yolu ile gönderebilirsiniz. Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile evraklarınız vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlenecek ve herhangi bir eksik ya da yanlış evrak gözlemlenmesi halinde şahsınız ile iletişime geçilecektir. Evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazır olduğuna emin olunması ile birlikte dosyanız kurumumuz tarafından konsoloslosluğa iletilmektedir. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmayan vize başvuru ve değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Umre ziyaret sebebi ile Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımızın başvuruda bulunması gereken vize türü umre vizesi olarak belirlenmiştir. Umre vizesi sahibi olma zorunluluğu tüm pasaport türlerini kapsamaktadır. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Gri (Hizmet) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak ve Umre Vizesi gerekli evraklarına sitemiz üzerinden ulaşarak sürece başlayabilirsiniz. Başvuru aşamasında gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlayıp kurumumuza elden ya da kargo yolu ile ulaştırmanız halinde vize işlemleriniz başlatılmaktadır. Umre vizesi başvuru dosyanız sizin adınıza kurumumuz tarafından şahsen bulunmanıza gerek olmadan konsolosluğa iletilmektedir. İşlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından teslim alınarak şahsınıza gönderilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (282) 255 50 31 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinde ödenmesi gereken vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat planı ve amacı doğrultusunda vize başvuru aşamasında ödemeniz gereken ücret detayını kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru ücretini ödemiş olduğunuzu gösteren ücret dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlandırılmış olan vize başvurularına ait ücretler başvuru sahibine iade edilmemektedir. 
Suudi Arabistan ülkesine ait 2023 yılında konsolosluk tarafından belirlenmiş vize ücretlerine Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile +90 (282) 255 50 31 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Ülkemiz sınırları içerisinden gerçekleştirilmiş olan Suudi Arabistan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurularının değerlendirme ve sonuçlanma işlemleri ortalama 4-5 iş gününü kapsamaktadır. Başvuruların iki ülkeden birinin resmi tatiline ya da konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi gibi durumlarda haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri sırasında evrakların tam ve doğru olarak hazırlanması ek evrak talep edilerek sonuçlanma aşamasında gün kaybetmemek açısından oldukça önem arz etmektedir. Suudi Arabistan’a yapmış olduğunuz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerini 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Vize başvurusunda bulunma aşamasında Suudi Arabistan vize prosedürü doğrultusunda hazırlanacak evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Evrak hazırlama aşamasına geçmeden önce seyahat amacının belirlenmiş olması gerekmektedir. Suudi Arabistan Turistik Vize hizmeti veren bir ülke olmaması nedeniyle turistik gezi amacı ile vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. 
Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi, Oturum Vizesi, Çalışma Vizesi, Umre Vizesi, İş Ziyareti Vizesi için gerekli olan evraklara sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Evrakların hazırlanması aşamasında özen gösterilmesi ve evrakların sizden istendiği gibi eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurularda değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilebilir ve vize işlemleriniz tahmin edilenden daha uzun sürebilir ya da vize başvurunuz konsolosluk tarafından eksik evrak teslim edilmesi nedeni ile reddedilebilir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile birlikte başlatarak başvurunuzun prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirildiğine emin olabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleriniz sırasında doldurmanın zorunlu olduğu ve vize değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir role sahip olan resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde yer alan sizi tanımaya ve Suudi Arabistan’a seyahat etme amacınızı öğrenmeye yönelik olarak hazırlanmış sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Formda bulunan sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar verdiğinizin gözlemlenmesi halinde başvurunuz konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlandırılabilir. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Formda bulunan sorulara verdiğiniz yanıtlar ile hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklar birbiri ile tutarlılık göstermek zorundadır. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşarak doldurulması aşamasında Euroasia GVS Tekirdağ şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan işçi vizesi için gerekli olan sağlık raporu yalnızca konsolosluğun anlaşma yaptığı hastanelerden alınmaktadır. 
  • Suudi Arabistan vizesine davetiye olmadan başvuru yapılması mümkün değildir. Davetiye Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilir ve vize işlemleriniz davetiyenin gönderildiği konsolosluk üzerinden yapılır.
  • Suudi Arabistan sınırlarına giriş hakkı sahip olduğunuz davetiye belirlemektedir. Giriş hakkını belirleyen davetiye niteliğini öğrenmek kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Suudi Arabistan vizesi tekli, çiftli ve çoklu giriş seçenekleri doğrultusunda verilmektedir. 
  • Vize başvuru işlemlerinden önce dikkat etmeniz gereken konulardan biri pasaport geçerlilik süresidir. Suudi Arabistan vizesi için pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 olması şartı bulunmaktadır. Pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Yalnızca Suudi Arabistan umre vizesi için pasaport süresi en az 7 ay olarak belirlenmiştir. 

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Suudi Arabistan vize işlemlerine dair bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize sürecini kurumumuz ile başlatmak için +90 (282) 255 50 31 telefon numarası ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';