x

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 21

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

konya@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Suudi Arabistan seyahati ve vize sürecini anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Konya ve çevresinde ikamet eden ve Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız sayfamızın devamında bilinmesi gerekenlere ulaşabilirler. Suudi Arabistan vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde Euroasia GVS Konya şubemiz ve uzman ekibimiz ile gerçekleştirebilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Euroasia Global Visa Services Konya şubemize +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek merak ettiklerinize dair detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığına Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Gri (Hizmet), Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümü Suudi Arabistan vize zorunluluğuna tabi tutulmaktadır. Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçerek Suudi Arabistan vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize süreci ile ilgili detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini başlatmak için Konya şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan ülke sınırları içerisine seyahat amacını ve planını belirdikten sonra başvuru yapılacak vize türüne ait gerekli evrakları bir araya getirmeniz gerekmektedir. Gerekli evraklarınızı Euroasia GVS Konya şubemize elden ya da kargo yolu ile teslim etme seçenekleriniz bulunmaktadır. Kurumumuz evraklarınızı düzenleyerek vize başvurusuna hazır hale getirmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru dosyanız sizin adınıza Konya şubemiz aracılığı ile konsolosluğa iletilmektedir. Vize değerlendirme süreciniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru süreci ile merak ettiklerinizi Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan’a umre ziyareti dolayısıyla seyahat edecek vatandaşlarımızın umre vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Umre vizesi sahibi olarak Suudi Arabistan’a umre ziyareti gerçekleştirebilme şartı Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümünü kapsamaktadır. Umre vizesi için hazırlamanız gereken pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekli evraklarını kurumumuza elden ya da kargo yolu ile ulaştırarak vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Evraklarınız kurumumuz tarafından düzenlenerek sizin adınıza konsolosluğa iletilmekte ve süreç sona erdiğinde pasaportunuz şahsınıza teslim edilmektedir. Umre vize ve gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak ya da merak ettiklerinizi sormak için +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vize başvurusu için konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize ücretleri başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan ülkesini ziyaret etme amacını ve başvuru yapılacak vize türüne belirledikten sonra ödenmesi gereken vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemiş olduğunuzu gösteren ücret dekontu Suudi Arabistan vize başvurunuz için hazırladığınız diğer evraklara eklenerek konsolosluğa sunulmaktadır. Olumsuz sonuçlanan başvurularda vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. 
Son belirlenen 2023 güncel vize ücretlerini öğrenmek için Euroasia GVS Konya şubemiz ile +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Suudi Arabistan seyahatleri için ülkemizden gerçekleştirilen vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuruların değerlendirme süresi ortalama 4-5 iş gününü kapsamaktadır. Suudi Arabistan ya da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatiline denk gelen başvuruların sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir. Konsolosluğun yoğun olması ya da değerlendirme aşamasında şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda işlemleriniz sonuçlanması tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Vize başvuru sonuçlanma aşamasında gün kaybetmemek için evraklarınızı eksiksiz ve doğru olarak teslim etmeniz oldukça önemlidir. Suudi Arabistan seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Konya şubemiz ile birlikte 1 ay önceden gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.  

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında konsolosluğun başvuru sahiplerinden talep ettiği gerekli evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Suudi Arabistan gerekli evrakları hazırlama aşamasına geçmeden önce başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Suudi Arabistan sınırları içerisine turistik amaç doğrultusunda Turistik Vize sahibi olarak seyahat gerçekleştirmek mümkün değildir. Geçerli vize türleri gerekli evraklarını hazırlarken eksiksiz olarak bir araya getirmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Eksik evrak teslim etmek başvurunuzun olumsuz sonuç almasına ya da ek evrak talep edilerek sonuçlanma aşamasında gün kaybetmenize neden olabilir. Hazırlamış olduğunuz evraklar üzerinde yer alan tarihlerin 3 aydan daha eski olmaması gerekmektedir. 
Suudi Arabistan geçerli vize türlerine ve gerekli evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleriniz sırasında doldurmanız gereken resmi bir formdur. Başvuru formu içerisinde şahsınıza yönelik olarak hazırlanmış sorulara tutarlı ve gerçeği yansıtan yanıtlar vermeniz oldukça önemlidir. Suudi Arabistan vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara yanlış, eksik ya da tutarsız yanıtlar vermeniz ve diğer gerekli evraklarınız ile verdiğiniz yanıtların birbirini desteklememesi halinde başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilebilir. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru formu sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Vize işlemleriniz sırasında Suudi Arabistan vize başvuru formu doldurulması aşamasına geldiğinizde Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabiliyor olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan vizesi tekli, çiftli ve çoklu giriş seçenekleri doğrultusunda verilmektedir. Ülke sınırlarına giriş hakkı sahip olunan davetiye tarafından belirlenmektedir. İhtiyacınız olan giriş hakkı için sahip olunması gereken davetiye niteliği ile ilgili detaylı bilgiye kurumumuz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
  • Çalışma vizesi gerekli evrakları arasında yer alan sağlık raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmalıdır. 
  • Vize başvuru işlemlerini başlatmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin 1 yıldan daha kısa olmadığına ve pasaport içerisinde karşılıklı 2 boş sayfa bulunduğuna emin olmanız gerekmektedir. Yalnızca umre vizesi için belirlenmiş olan pasaport süresi en az 7 aydır. 
  • Suudi Arabistan vize başvurusunun davetiyesiz olarak yapılamadığını hatırlatmak isteriz. İhtiyacınız olan davetiye Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Vize işlemleriniz davetinin gönderildiği konsolosluktan yapılmaktadır.

Sayın ziyaretçimiz, Konya ve çevresinden Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için +90 332 225 40 21 telefon numarası ve konya@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';