x

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Bodrum

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi olarak Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri ile ilgili bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Suudi Arabistan sınırları içerisinde seyahat planı olan ve Bodrum ya da çevresinde ikamet eden vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek süreç ile ilgili bilinmesi gerekenlere ulaşabilirler. Suudi Arabistan vize sürecini Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile gerçekleştirerek süreci olabildiğince kolaylaştırabilir ve işlemlerinizin takibini yapabilirsiniz. 

Euroasia GVS Bodrum şubemize +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ve bodrum@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek Suudi Arabistan vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Ülkemiz sınırları içerisinden Suudi Arabistan Krallığına seyahat planı bulunan vatandaşlarımızın vize sahibi olması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize zorunluluğu ayrım yapılmaksızın tüm pasaport türleri için geçerlidir. Belirlemiş olduğunuz seyahat planı ve amacı doğrultusunda vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile yapabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak ve başvurmanız gereken vize türüne ait gerekli evrakları bir araya getirerek vize sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz. Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile şahsen bulunmanıza gerek olmadan Suudi Arabistan vize başvurusunu prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize sürecini başlatmak için öncelikle seyahat amacını ve planını belirlemeniz gerekmektedir. Hazırlamanız gereken evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun olan vize türünü belirledikten sonra sizden istenen evrakları eksiksiz olarak bir araya getirmeniz gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerini başlatmak için evraklarınızı elden ya da kargo yolu ile kurumumuza iletmeniz yeterli olacaktır. Uzman ekibimiz evraklarınızı teslim aldıktan sonra vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlemektedir. Herhangi bir eksik ya da hatalı evrak tespit edilmesi halinde şahsınız ile iletişime geçilir ve Suudi Arabistan vize başvurunuzun en doğru şekilde yapılması sağlanır. Evraklarınız kurumumuz tarafından konsolosluğa teslim edilir vize değerlendirme süreciniz başlamış olur. Suudi Arabistan vize işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza teslim edilir. Sürece dair merak ettiklerinize Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan umre vize prosedürü tüm pasaport türleri için geçerlidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Umuma Mahsus (Bordo) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olarak umre vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vizesi için hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz olacak şekilde elden ya da kargo yolu ile kurumumuza ileterek başvuru sürecini başlatmış olursunuz. Uzman kadromuz evraklarınızı düzenler ve herhangi bir hata gözlemlenmesi halinde sizinle iletişime geçer. Evraklarınız kurumumuz tarafından sizin adınıza konsolosluğa iletilir ve vize değerlendirme süreciniz başlamış olur. Suudi Arabistan umre vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ve bodrum@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan seyahati için sahip olunması gereken vize ücretleri başvurulan vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan’a seyahat amacını ve planını belirledikten sonra ödemeniz gereken vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Vize ücretleri ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler arasında olumsuz sonuçlanan başvurularda vize ücretinin iade edilmediği yer almaktadır. Başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde yapmış olmak herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak açısından oldukça önemlidir.
Suudi Arabistan için 2023 yılında belirlenmiş olan vize ücretlerine Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ve bodrum@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılmış olan Suudi Arabistan vize başvurularına ait değerlendirme ve sonuçlanma süresi ortalama 4-5 iş günü olarak belirlenmiştir. Resmi tatiller ya da konsolosluğun yoğun olması gibi durumlar haricinde başvurular genellikle belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize değerlendirme aşamasında evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde konsolosluk şahsınızdan ek evrak talep edebilir. Ek evrak talep edilmesi başvuru sonuçlanmasının tahmin edilenden daha uzun sürmesine neden olabilir. Sonuçlanma aşamasında gün kaybetmemek ya da eksik evrak teslim etme nedeni ile başvurunuzun olumsuz sonuç almaması için evraklarınızı sizden istendiği gibi hazırlamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan için yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vizesi gerekli evrakları başvuru yapılan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Evrak hazırlama aşamasına geçmeden önce seyahat amacı ve planını belirlemiş olmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan sınırları içerisine Turistik Vize sahibi olarak seyahat edilememektedir. Seyahat amacına uygun olan diğer vize türleri için hazırlamanız gereken evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Evraklarınızın konsolosluğa eksiksiz olarak teslim edilmesi başvurunuzun olumsuz sonuç almaması ya da şahsızından ek evrak talep edilmemesi açısından oldukça önemlidir. 
Aşağıda yer alan vize türlerine ait hazırlamanız gereken evraklar yer almaktadır. Sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan ve değerlendirme aşamasında oldukça önem arz eden resmi bir formdur. Bu nedenle dikkat doldurulmalı ve yer alan sorulara gerçeğe uygun yanıtlar verilmelidir. Aksi gözlemlenen durumlarda Suudi Arabistan vize başvurunuz konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilir. Başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce dillerinden birini kullanarak doldurabilirsiniz. Form içerisinde  yer alan sorulara verdiğiniz yanıtlar ile hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklar üzerinde yer alan bilgilerin birbirini desteklemesi gerektiğini unutmamanız oldukça önemlidir. 
Suudi Arabistan vize başvuru formunu prosedüre uygun ve hatasız olarak teslim etmek için doldurulması aşamasında Euroasia GVS Bodrum şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatırız

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan Krallığına vize başvurusunda bulunmak için pasaportunuzun en az 1 yıl daha geçerli olması ve pasaport içerisinde 2 boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Suudi Arabistan Umre vizesi için pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 7 ay olması gerekmektedir. 
  • Suudi Arabistan çalışma vizesi için sağlık raporu almanız gerekmektedir. Sağlık raporunu yalnızca konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alabilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan vizesi davetiye olmadan verilmemektedir. Davetiye Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. 
  • Suudi Arabistan davetiyesi Dışişleri Bakanlığı tarafından hangi temsilciliğe gönderilir ise vize işlemleriniz o konsolosluk üzerinden devam ettirilir. 
  • Suudi Arabistan vizesi tek girişli, çift girişli ve çok girişli olarak verilebilmektedir. Suudi Arabistan’a giriş hakkınız sahip olduğunuz davetiye doğrultusunda verilmektedir. Giriş hakkını belirleyen davetiyenin niteliği ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Bodrum ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızın Suudi Arabistan vize başvurularını gerçekleştirme sürecini anlattığımız sayfamızı okudunuz. Sürece dair detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığı ile başlatmak için +90 (252) 275 01 07 telefon numarası ve bodrum@eagvs.com e-posta adresini kullanarak iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';