x

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 04 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, İzmir

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İzmir şube sayfamıza hoş geldiniz. İzmir ve çevresinden Suudi Arabistan’a seyahat planı bulunan vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfa içerisinde sürece dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesini kolay ve hızlı bir şekilde şahsen bulunmanıza gerek olmadan kurumumuz aracılığı ile alabilir olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Euroasia GVS İzmir şubemiz ile +90 (232) 335 04 15 numaralı telefon ve izmir@eagvs.com e-posta adresinden iletişime geçerek Suudi Arabistan vize sürecine dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığına ticari, aile/arkadaş ziyareti, umre ziyareti, çalışma ya da oturum gibi nedenlerle seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluklar bulunmaktadır. Vize zorunluluğu Yeşil (Hususi), Bordo (Umuma Mahsus), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport türlerinin tümü için geçerlidir. Pasaportunuz ve gerekli evraklarınız ile birlikte başvuru işlemlerini Euroasia GVS İzmir şubemiz ile kolayca gerçekleştirebilir ve süreç sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. Suudi Arabistan vizesine merak ettikleriniz için kurumumuz ile iletişime geçebilir ya da İzmir şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunmak için öncelikle seyahat amacı ve planı belirlenmiş olmalıdır. Başvuru aşamasında teslim edilmesi gereken evraklar sahip olunacak vize türüne göre farklılık göstermektedir. Suudi Arabistan seyahat amacı belirlenerek uygun vize evrakları hazırlandıktan sonra dosyanızı kurumumuza elden ya da kargo yolu iletebilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubemiz evraklarınız kontrol ederek konsolosluğun vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenlenmektedir. Eksik ya da hatalı evrak gözlemlenmesi halinde kurumumuz şahsınız ile iletişime geçer ve konu ile ilgili bilgi vererek başvurunuzun en doğru şekilde yapılmasını sağlar. Suudi Arabistan vize başvuru evraklarınız şahsen bulunmanıza gerek olmadan İzmir şubemiz aracılığı ile konsolosluğa sunulmaktadır. Vize değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz tekrardan teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. 

Suudi Arabistan Umre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Suudi Arabistan Krallığı sınırları içerisine umre ziyareti sebebiyle seyahat edecek vatandaşlarımızın öncelikle gerekli evraklarını bir araya getirmesi gerekmektedir. Umre vize zorunluluğu pasaport ayrımı yapılmaksızın tüm vatandaşlarımız için geçerlidir. Umre vizesi için gerekli olan evrakları şubemizi ziyaret ederek ya da kargo yolu ile kurumumuza teslim etme seçenekleriniz bulunmaktadır. Euroasia GVS İzmir şubemiz evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenleyerek sizin adınıza konsolosluğa teslim etmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi başvuru değerlendirme işlemleriniz sona erdiğinde kurumumuz pasaportunuzu teslim alarak şahsınıza iletmektedir. Umre vizesi ve başvuru süreci ile ilgili merak ettiklerinizi sormak için İzmir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 2023

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru yapılacak olan vize türüne, ülkeye alınan giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan’a planlamış olduğunuz seyahat doğrultusunda ödenmesi gereken vize ücret detayını kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Konsolosluk tarafından herhangi bir neden dolayısıyla ret sonucu almış başvurulara ait vize ücretleri başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize ücreti ödeme aşamasında sorun yaşamamak adına son belirlenen ücret detayına ulaştığınıza emin olmanız oldukça önemlidir. Suudi Arabistan vize ücretine ait ücret dekontu diğer evraklarınız arasına eklenerek konsolosluğa sunulmalıdır. 
Suudi Arabistan Krallığı için 2023 yılında belirlenmiş olan vize ücret detaylarına +90 (232) 335 04 15 numaralı telefon ve izmir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onaylanması süresi ortalama 4-5 iş gününü kapsamaktadır. Başvuruların Suudi Arabistan ya da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerine denk gelmesi halinde başvuru sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilir. Konsolosluk yoğunluğu ya da vize değerlendirme aşamasına şahsınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Suudi Arabistan vize başvurunuzun olumsuz sonuç almaması ya da ek evrak talep edilmemesi için evraklarınızı eksiksiz ve sizden istendiği gibi hazırlamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Ülkemizden yapılan başvuruların vize değerlendirmeleri Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinizi seyahatinizin 1 ay öncesinden yapmış olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamak ve Suudi Arabistan ziyaretini planladığınız gibi gerçekleştirmek açısından oldukça önemlidir. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında konsolosluğun talep ettiği gerekli evraklar başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık göstermektedir. Gerekli evraklarınızı hazırlama sürecine geçmek için öncelikle seyahat amacını ve sahip olmanız gereken vize türüne belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru aşamasında evraklarınızın tam ve istendiği gibi hazırlanmış olması vize talebinizin reddedilmemesi açısından oldukça önemlidir. Evraklarınıza ait tarihlerin 3 aydan daha eski olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan Krallığı Turistik Vize hizmeti vermemektedir. Bu nedenle turistik seyahat doğrultusunda vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Diğer vize türlerinin gerekli evraklarına aşağıda sıralanan listeden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz eden ve dikkatle doldurulması gereken resmi bir formdur. Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etme nedeninizi öğrenmeye ve sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Sorulara gerçeğe uygun yanıtlar vermemiş olduğunuzun gözlemlenmesi halinde vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Euroasia GVS İzmir şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi ve Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan sınırlarına giriş hakkı davetiye doğrultusunda belirlenmektedir. Tek, çift ve çoklu giriş seçeneği bulunan Suudi Arabistan vizesi için davetiye niteliklerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
  • Vize başvuru işlemlerini başlatmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en 1 yıl olduğuna ve pasaportunuza ait karşılıklı 2 sayfanın boş olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Umre vizesine ait pasaport geçerlilik süresi en az 7 ay olarak belirlenmiştir. 
  • Çalışma vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan sağlık raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmak zorundadır. 
  • Suudi Arabistan vizesi davetiye olmadan verilmemesi nedeniyle öncelikle Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından davetiye temin edilmesi gerekmektedir. Vize işlemleriniz davetiyenin gönderilmiş olduğu konsolosluk üzerinden devam ettirilir. 

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan vize ile ilgili gerekli bilgileri sizlerle paylaştığımız Euroasia GVS İzmir şube sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak, Suudi Arabistan vize işlemlerini başlatmak ve merak ettiklerinizi sormak için +90 (232) 335 04 15 numaralı telefon ve izmir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak İzmir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';