x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 39 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi olarak Suudi Arabistan vize sürecini anlattığımız şube sayfamıza hoş geldiniz. İstanbul ve çevresinden Suudi Arabistan Krallığına seyahat etmeyi düşünen vatandaşlarımız sayfamızı okumaya devam ederek vize işlemleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirler. Suudi Arabistan vize türleri, umre vizesi, vize ücretleri, gerekli evrakları gibi konu başlıkları altında vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi amaçladık. Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile belirlenmiş Suudi Arabistan vize prosedürüne en uygun vize başvurusunu gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Suudi Arabistan vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS İstanbul şubemize +90 (212) 963 39 35 telefon numarası ya da help@eagv.com ve ask@eagvs.com e-posta adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığı ülkemiz sınırları içerisinde seyahat gerçekleştirecek olan ziyaretçilerinden vize talep etmektedir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerine sahip olan vatandaşlarımızın tümü Suudi Arabistan seyahatleri öncesinde vize sahibi olmak zorundadır. Vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat amacınıza uygun olarak yapacağınız vize türüne göre hazırlık yapmanız gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini Euroasia GVS İstanbul şubesi uzman kadromuz ile birlikte prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vizesi için seyahat amacınıza uygun olarak hazırladığınız evrakları kurumumuza elden ya da kargo yolu ile teslim ederek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Euroasia GVS İstanbul şubemiz evraklarınızı konsolosluğun vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenler. Gerekli evraklarınız ile ilgili herhangi bir eksiklik ya da hata gözlemlenmesi halinde İstanbul şubemiz sizi bilgilendirir ve Suudi Arabistan vize başvurunuzun en doğru şekilde yapılması sağlanır. Vize başvurunuz şahsen bulunmanıza gerek olmadan evrakların sizin adınıza kurumumuz tarafından konsolosluğa teslim edilmesi ile yapılmış olur. Süreç sona erene kadar işlemlerinizi bizimle iletişimde kalarak kolaylıkla takip edebilirsiniz. Suudi Arabistan vize değerlendirmeniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza gönderilmektedir. Vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için help@eagvs.com e-posta adresini kullanabilir ya da kurumumuzu arayabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan umre vize başvurusunda bulunacak Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi olan vatandaşlarımızın öncelikle konsolosluğa sunulmak üzere gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. 
Başvuru işlemleri için pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekmektedir. Umre vize başvurunuz şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 39 35 telefon numaramızı kullanarak bizi arayabilir ya da gerekli evraklarınızı help@eagvs.com e-posta adresine göndererek vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücretleri

Suudi Arabistan vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacı ve planı belli olduktan sonra başvurmanız gereken vize türüne ait ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından güncellenen vize ücretlerinin son belirlenen 2023 yılına ait ücret detayına ulaşmış olmanız ödeme aşamasında sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir.  
Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile +90 (212) 963 39 35  telefon numarası ve help@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek Suudi Arabistan güncel vize ücretlerine ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Ülkemiz sınırlarından Suudi Arabistan’a yapılan vize başvuruları ortalama 4 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olması, başvurunun resmi tatile denk gelmesi ya da başvuru sırasında eksik evrak teslim etmek sonuçlanma süresinin uzamasına neden olabilir. Şahsınızdan ek evrak talep edilmemesi ve değerlendirme aşamasında gün kaybetmemek için evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeye özen göstermelisiniz. Türkiye’den yapılan başvuruların değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu ve Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Seyahat planı ile ilgili herhangi sorun yaşamamak adına Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinizi seyahat başlama tarihinin 1 ay öncesinden tamamlanmış olması oldukça önemlidir.  

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vizesi için hazırlamanız istenen evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Suudi Arabistan Konsolosluğu Turistik Vize hizmeti vermemektedir. Suudi Arabistan davetiyesi olmadan ülkeye turistik amaç doğrultusunda giriş yapabilmek mümkün değildir. 
Suudi Arabistan vizesi için gerekli olan evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Euroasia GVS İstanbul şubemiz ile +90 (212) 963 39 35 telefon numarası ya da help@eagv.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 
Suudi Arabistan için belirlenen Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi, Oturum Vizesi, Çalışma Vizesi, Umre Vizesi, İş Ziyareti Vizesi gibi vize türlerine ait gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan resmi bir formdur. Başvuru formu Suudi Arabistan vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle doğru ve tutarlı bilgiler kullanılarak doldurulmalıdır. Aksi gözlemlenen durumlarda başvurunuz kabul edilmeyebilir. Teslim etmiş olduğunuz diğer gerekli evraklar ve başvuru formuna verdiğiniz yanıtların birbirini desteklemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz. Suudi Arabistan Krallığına ait vize başvuru formunu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru formu sitemizde yer almaktadır ve doldurulması aşamasında Euroasia GVS İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan vizesinin davetiye olmadan verilmediğini hatırlatırız. Davetiye Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Davetiyenin doğruluk ve geçerliliğini kontrol etmek istemeniz halinde İstanbul şubemize help@eagvs.com e-posta adresini kullanarak gönderebilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan sınırlarına giriş hakkınız davetiyenin niteliğine göre belirlenmektedir. Tek girişli, çift girişli ya da çok girişli vize için gerekli olan davetiye bilgisine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
  • Suudi Arabistan vize başvurunuz için gerekli olan davetiye hangi temsilciliğe gönderilmiş ile işlemleriniz o konsolosluk üzerinden devam ettirilmektedir. 
  • Çalışma vizesi için gerekli olan sağlık raporu Suudi Arabistan Konsolosluğunun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmak zorundadır.
  • Suudi Arabistan vize başvuruları için pasaportunuzun en az 1 yıl geçerlilik süreci ve karşılıklı iki boş sayfası bulunmalıdır. Yalnızca umre vizesi başvurularında pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 7 ay olması talep edilmektedir. 

Suudi Arabistan Vize Reddi

Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etmek amacıyla yapılan vize başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Konsoloslukların vize başvurusunu kabul etmeme nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat başvurunuza ait ret nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırmak şartı ile tekrardan başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Vize reddi almanız halinde itiraz dilekçesi yazma seçeneğiniz olduğunu da hatırlatmak isteriz. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Suudi Arabistan vize sürecini anlattığımız sayfamızı okudunuz. Suudi Arabistan Krallığına ait vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ya da vize işlemlerinizi başlatmak için +90 (212) 963 39 35 numaralı telefonumuzu ve help@eagvs.com e-posta adresimizi kullanabiliriz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';