x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 03

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Balıkesir

Sayın ziyaretçimiz, Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat etmeyi planlayan ve vize başvuru işlemlerini Balıkesir ya da  çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Balıkesir şube sayfamıza hoş geldiniz. Suudi Arabistan vize prosedürünü güncel bilgiler eşliğinde anlattığımız sayfamızı okumaya devam ederek bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ile Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde yapabilir ve işlemleriniz sona erene kadar kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak ve Suudi Arabistan vize işlemlerini Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile gerçekleştirmek için +90 (266) 225 50 03 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığına ülkemizden seyahat planlayan vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde vize sahibi olma zorunluluğuna tabidir. Vize zorunluluğu pasaport ayrımı yapılmaksızın Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümü için geçerlidir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemleri öncesinde seyahat amacını belirlemiş olmak oldukça önemlidir. Seyahat amacına uygun olan vize türüne ait gerekli evrakları ile birlikte başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan vize başvurusu için öncelikle seyahat amacını belirlemeniz gerekmektedir. Suudi Arabistan Krallığına seyahat etme amacınıza uygun olan vize türüne ait gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız oldukça önemlidir. Evraklarınızı kurumumuza şahsen ya da kargo yolu ile ulaştırmanız halinde vize başvuru süreciniz başlamış olmaktadır. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz evraklarınızı kontrol eder ve herhangi bir hata ya da yanlışlık gözlemlenmesi halinde sizinle iletişime geçer. Uzman ekibimiz aracılığı ile başvurunuz prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirilir. Hazırlanan vize başvuru dosyanız sizin adınıza şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın kurumumuz tarafından konsolosluğa iletilir. Suudi Arabistan vize değerlendirmeniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iade edilir. Suudi Arabistan vize başvuru süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi

Suudi Arabistan’a umre ziyareti gerçekleştirecek vatandaşlarımızın için uygulanan vize prosedürü tüm pasaport türleri için geçerlidir. Hususi (Yeşil) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Siyah (Diplomatik) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport türlerinden herhangi birine sahip olarak umre vizesi başvurunuzu Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Suudi Arabistan umre vizesi için gerekli olan evraklara sitemiz üzerinden ulaşarak eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evraklarınızı elden ya da şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaması nedeniyle kargo yolu ile kurumumuz iletebilirsiniz. Kurumumuz evraklarınızı başvuruya hazır hale gelecek şekilde düzenler ve konsolosluğa iletilir. Suudi Arabistan umre vize başvurunuz kurumumuz aracılığı ile en doğru şekilde tamamlanmış olur. İşlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza gönderilir. Suudi Arabistan umre vizesi ya da diğer vize türleri ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (266) 225 50 03 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 

Suudi Arabistan vize başvurusu aşamasında ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Seyahat amacını belirledikten sonra başvuru yapılacak vize türüne ve seyahat süresine göre ödenmesi gereken vize ücret detayına kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz dekont konsolosluğa sunulacak olan diğer gerekli evraklarınız arasına eklenmelidir. Herhangi bir nedenden dolayı olumsuz sonuç alan başvurulara ait vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. 
Suudi Arabistan Krallığı için 2023 yılında belirlenmiş olan vize ücretlerini Euroasia GVS Balıkesir şubemiz ile +90 (266) 225 50 03 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Suudi Arabistan’a yapılan vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Suudi Arabistan seyahat planı doğrultusunda gerçekleştirilen vize başvuruları ortalama 4 ila 5 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri konsolosluk yoğunluğu, resmi tatiler ya da ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda değişikliğe uğrayabilir. Suudi Arabistan vize başvuru aşamasında evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmek sonuçlanma aşamasında gün kaybetmemek ve vize reddi almamak açısından oldukça önem arz etmektedir. Planlamış olduğunuz Suudi Arabistan seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi 1 ay öncesinden tamamlamanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerinde teslim edilmesi gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerini başlatmadan önce Suudi Arabistan seyahatini ve ziyaret amacını belirlemiş olmanız oldukça önemlidir. Suudi Arabistan sınırları içerisine Turistik Vize sahibi olarak seyahat etmek mümkün değildir ve böyle bir hizmet verilmemektedir. Evraklarınızı hazırlarken sizden istendiği gibi ve eksiksiz olacak şekilde bir araya getirmeniz oldukça önemlidir. Eksik evrak gözlemlenmesi ek evrak talep edilmesine ve başvuru sonuçlanma süresinin uzamasına ya da vize talebinizin kabul edilmemesine neden olabilir. 
Suudi Arabistan vize türleri ve gerekli evraklarına sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleri sırasında doldurulması zorunlu olan ve konsolosluğun değerlendirme aşamasında oldukça önemli bir rol oynayan resmi bir formdur. Bu nedenle şahsınıza yöneltilen sorulara gerçeğe uygun yanıtlar vermeniz gerekmektedir. Vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara eksik ya da yanlış bilgi vermeniz başvurunuzun konsolosluk tarafından reddedilmesine neden olabilir. Konu ile ilgili dikkatli davranmanızı tavsiye ederiz. Suudi Arabistan vize başvuru formunu Türkçe ve İngilizce dillerinden biri ile doldurma seçeneğiniz bulunmaktadır. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemizden ulaşabilir ve prosedüre uygun olarak doldurulduğuna emin olmak için Euroasia GVS Balıkesir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan çalışma vizesi başvuru aşamasında sizden istenen evraklar arasında sağlık raporu yer almaktadır. Sağlık raporunu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden almanız gerekmektedir. 
  • Suudi Arabistan vize başvuru için davetiye sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı davetiye verme yetkisi olan kurumdur. 
  • Vize başvuru işlemleri öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 olduğuna ve pasaportunuzun karşılıklı 2 boş sayfası bulunduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. Umre vizesi için istenen pasaport geçerlilik süresi en az 7 ay olarak belirlenmiştir. 
  • Vize başvuru sırasında Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafından davetiye hangi temsilciliğe gönderilir ise işlemlerinize o konsolosluk üzerinden devam edilir. 
  • Tek giriş, çift giriş ve çoklu giriş seçenekleri ile verilebilen Suudi Arabistan vizesi sahip olunan davetiyenin niteliğine göre belirlenmektedir. İstediğiniz giriş hakkı ile ilgili davetiye bilgisine kurumumuz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Sayın ziyaretçimiz, Balıkesir çevre il ve ilçelerinde ikamet ederek Suudi Arabistan vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızı okudunuz. Euroasia GVS Balıkesir şubemize +90 (266) 225 50 03 telefon numarası ve balikesir@eagvs.com e-posta adresini kullanarak kolaylıkla ulaşabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.  

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';