x
Suudi Arabistan

Vize İşlemleri

Suudi Arabistan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 26

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Suudi Arabistan Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Suudi Arabistan Krallığı vize süreci ile ilgili bilinmesi gerekenleri bir araya getirdiğimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Suudi Arabistan vizesi ile ilgili belirlenmiş prosedüre ait güncel bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat planı olan ve vize başvuru işlemlerini Kayseri ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız kurumumuz ile iletişime geçerek süreci hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirler. 

Suudi Arabistan vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile kayseri@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (332) 225 40 20 telefon numarası üzerinden iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Seyahati İçin Vize Gerekir mi? 

Suudi Arabistan Krallığına ülkemizden seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın öncelikle vize sahibi olması gerekmektedir. Ayrım yapılmaksızın Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinin tümü vize zorunluluğuna tabidir. Euroasia GVS Kayseri şubemiz Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini uzman ekibimiz ile birlikte belirlenen prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmektedir. Suudi Arabistan vizesine hızlı bir şekilde şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Kayseri şubemiz ile kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Suudi Arabistan Krallığına seyahat edecek vatandaşlarımızın vize işlemlerine başlayabilmesi için öncelikle seyahat amacını belirlemiş olması gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olarak sahip olunan vize türleri gerekli evrakları birbirinden farklıdır. Başvuru yapacağınız vize türünü belirledikten ve gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırladıktan sonra kurumumuza ileterek vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Evraklarınızı kurumumuza elden ya da kargo yolu ile teslim etme seçenekleriniz bulunmaktadır. Euroasia GVS Kayseri şubemiz hazırlamış olduğunuz gerekli evrakları vize değerlendirmesine hazır olacak şekilde düzenleyerek konsolosluğa teslim etmektedir. Değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza ulaştırılmaktadır. Suudi Arabistan vizesi ve başvuru işlemlerine dair merak ettiklerinizi Kayseri şubemiz ile kayseri@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (332) 225 40 20 telefon numarasını kullanarak iletişime geçmeniz halinde öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Umre Vizesi 

Suudi Arabistan Krallığına umre ziyareti sebebiyle seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızın umre vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Umre ziyareti nedeniyle Suudi Arabistan sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımızın vize zorunluluğu tüm pasaport türlerini kapsamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olarak ve sitemiz üzerinden Umre Vizesi gerekli evraklarına ulaşarak başvuru işlemlerinizi kurumumuz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Umre vizesi için talep edilen evrakları hazırlayarak Euroasia GVS Kayseri şubemize elden ya da kargo yolu ile iletmeniz halinde başvuru işlemleriniz başlatılmaktadır. Kurumumuz evraklarınızı başvuruya hazır olacak şekilde düzenledikten sonra şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan sizin adınıza konsolosluğa iletmektedir. Umre vizesi talebiniz konsolosluk tarafından değerlendirildikten sonra pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınarak şahsınıza iletilmektedir. Suudi Arabistan umre vizesi ve gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak ya da merak ettiklerinizi sormak için Kayseri şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Ücretleri 2023

Konsolosluk tarafından belirlenen Suudi Arabistan vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne, giriş hakkına ve seyahat süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Suudi Arabistan’a seyahat amacını belirleyerek planını oluşturduktan sonra ödemeniz gereken vize ücretini kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Konsolosluk tarafından ret sonucu almış vize başvurularına ait ücretler başvuru sahibine iade edilmemektedir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini prosedüre uygun şekilde gerçekleştirmiş olmamak ve evrakları eksik olarak teslim etmek sürecin olumsuz bir sonuç alması ile vize ücretinin şahsınıza iade edilmemesi açısından oldukça önemlidir. 
2023 yılında konsolosluk tarafından belirlenmiş güncel Suudi Arabistan vize ücretlerini kayseri@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (332) 225 40 20 telefon numarasını kullanarak Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden gerçekleştirilmiş olan vatandaşlarımıza ait vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Suudi Arabistan Ankara Büyükelçiliği ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Suudi Arabistan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 4-5 iş günü olarak belirlenmiştir. Suudi Arabistan ya da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerine ya da konsolosluk yoğunluğuna denk gelen başvurular haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde değerlendirme süreci sona ermektedir. Vize başvuru aşamasında evraklarınızı eksik teslim etmeniz değerlendirme aşamasında konsolosluğun ek evrak talep etmesine neden olabilir. Ek evrak teslim etme süreci başvurunuza ait sonuçlanma süresinin tahmin edilenden daha uzun sürmesine yol açabilir. Suudi Arabistan vize başvuru işlemlerini seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına seyahat başlama tarihinin 1 ay öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. 

Suudi Arabistan Vize Türleri ve Gerekli Evraklar 

Suudi Arabistan vizesi için konsolosluğun talep ettiği başvuru evrakları vize türüne göre farklılık göstermektedir. Seyahat etme amacınıza uygun olan vize türünü belirledikten sonra gerekli evraklara kurumumuz sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Suudi Arabistan vize başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru olarak hazırlamanız konsolosluğun vize değerlendirme aşamasında talebinizi geri çevirmemesi açısından oldukça önemlidir. Gerekli evraklarınız üzerinde bulunan tarihlerin 3 ayda daha eski olmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Suudi Arabistan Turistik Vize hizmeti veren bir ülke olmaması nedeniyle turistik amacı hizmet eden başvuruları kabul etmemektedir.
Suudi Arabistan geçerli vize türlerine ve gerekli evraklarına aşağıda sıralanan liste üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu

Suudi Arabistan vize başvuru formu vize işlemleriniz sırasında doldurmak zorunda olduğunuz resmi bir formdur. Konsolosluğun vize başvurunuzu değerlendirmesi aşamasında oldukça önemli bir rol oynaması nedeniyle dikkatle doldurulması gerekmektedir. Suudi Arabistan vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vererek eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Şahsınıza yöneltilmiş sorulara eksik, yanlış ya da tutarsız yanıtlar verdiğinizin gözlemlenmesi halinde vize başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilmeyebilir. Suudi Arabistan vize başvuru formuna sitemizden ulaşabilir ve doldurulması aşamasında Euroasia GVS Kayseri şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Suudi Arabistan Vizesine Dair Dikkat Edilmesi Gerekenler 

  • Suudi Arabistan Krallığı için vize başvurusu davetiye olmadan yapılmamaktadır. Başvuru için ihtiyacınız olan davetiye Dışişleri Bakanlığı tarafından verilmektedir. Davetiyenin gönderildiği temsilcilik vize işlemlerinizin devamında rol almaktadır. 
  • Suudi Arabistan’a vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması gerektiğini bildiririz. Pasaportunuz içerisinde karşılıklı 2 boş sayfa bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Umre vizesi için pasaportunuzun en az 7 ay daha geçerli olması gerekmektedir. 
  • Suudi Arabistan çalışma vizesi için gerekli olan sağlık raporu konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastanelerden alınmak zorundadır. 
  • Suudi Arabistan sınırları içerisine girme hakkınız sahip olduğunuz davetiye tarafından belirlenmektedir. Tekli, çiftli ya da çoklu giriş türlerinden birine sahip olmak için davetiyenizde olması gereken nitelikleri kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia GVS Kayseri şubesi olarak hazırladığımız ve Suudi Arabistan vize sürecini anlattığımız sayfamızı okumuş bulunmaktasınız. Detaylı bilgi almak ya da Suudi Arabistan vize başvuru sürecini başlatmak için Kayseri şubemiz ile kayseri@eagvs.com e-posta adresi ya da +90 (332) 225 40 20 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Suudi Arabistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';