x
  • slovenya

    slovenya

    Slovenya ve Macaristan devletleri arasında “Ortak Vize Merkezi” anlaşması bulunmaktadır. Dolayısıyla, Slovenya Schengen vizesi başvurularınızı Macaristan Konsolosluğu’na da yapabilirsiniz.

  • Slovenya

    Slovenya

    Slovenya vizesi için Euroasıa vize uzman ekibi ile iletişim halinde olabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusu

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz,

Değerli ziyaretçimiz, Slovenya vize istiyor mu, Slovenya vize işlemleri nasıl ilerler, Slovenya vizesi nereden alınır, Slovenya vizesi almak zor mu, Slovenya vizesi kaç günde çıkar, Slovenya vizesi için gerekli evraklar nelerdir gibi Slovenya vize işlemlerine dair sorularınızın yanıtlarını sayfamızın devamında sizler için derledik. Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından vize işlemleri için belirlenen başvuru şartları ve evraklar listesine, Slovenya vize başvuru formuna içeriğin devamından ulaşabilirsiniz. Slovenya’ya kısa süreli seyahat planlayan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri vize işlemlerine tabi olmakta, Diplomatik (Siyah), Hususi(Yeşil) ,Hizmet(Gri)  Pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Slovenya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Slovenya’ya 90 günden az seyahatler için vize kategorileri; turistik vize, iş vizesi ve kültürel, sportif etkinlikler veya eğitim vizesidir. Slovenya Schengen ülkeleri içinde yer alır. Dolayısıyla alınacak olan vize Schengen vizesidir.  Slovenya Konsolosluğu tarafından verilen Schengen vizesi, Slovenya Cumhuriyetine ve diğer Schengen ülkelerine sınırlı bir seyahat hakkı tanır.

 Sayfamızda yer alan bilgileri okuduktan sonra  iletişim adreslerimizden size en yakın ofisimizi arayın. Seyahatinizin amacını ve süresini anlattıktan sonra Eurosia yetkililerimiz tarafınıza  Slovenya seyahatiniz için hazırlamanız gereken 2023 evrak listesini ve Slovenya vize ücreti 2023 hakkında bilgi içeren e postayı  gönderecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Vize Bilgi Sistemine kayıtlı parmak izinizin olduğu bir schengen vizeniz varsa Türkiye’nin her bölgesinden bize başvuru evraklarınızı gönderebilirsiniz. Şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvuru sürecinizi başlatmakta ve süreç hakkında sizlere detaylı bilgi vermekteyiz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile,

Slovenya Vizesi Nereden Alınır?

Slovenya seyahatiniz için vize işlemlerinizi Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Gaziantep, Tekirdağ ve Bursa ofislerimizden tamamlayabilirsiniz. Size en yakın ofisimizi arayıp seyahatiniz için detaylı bilgi aldıktan sonra konusunda uzman  Euroasia yetkililerimiz sizi Slovenya vize için gerekli evrakları nasıl hazırlamanız gerektiği konusunda yönlendirecektir. Daha önceden alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz varsa şahsen gelmenize gerek olmadan standart evraklarınızı (pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf vb.) ofislerimizi kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınızı alır almaz kontrollerini tamamlayıp eksik belge olması durumunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Eğer Vize Bilgi Sisteminde olan bilgilerinizin güncel olup olmadığını bilmiyorsanız yetkilerimiz bilgilerinizin güncelliğini kontrol etmektedir. Daha önceden hiçbir schengen ülke için verilmiş bir parmak iziniz yok ise Slovenya Konsolosluğundan randevu alıp biometri prosedürlerinizi tamamlamanız gerekecektir. Randevunuzu şahsen almanız durumunda Slovenya Konsolosluğu ileri bir tarihe randevu verebilir. Uygun olduğunuz gün ve saati yetkililerimize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza Slovenya Konsolosluğunda randevu almaktayız. Parmak izi verme işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına talebiniz olursa size eşlik etmekteyiz.

Slovenya vize başvurularınızı tamamlarken eksik ya da hatalı evrak olmamasına özen göstermelisiniz. Slovenya vize başvurunuzun ret olmaması adına vize işlem sürecinizi titizlikle yürütmekteyiz. Sizlere kaliteli ve konforlu bir hizmet sağlamak adına sıkıcı vize prosedürlerini kolaylaştırılmış bir hizmet olarak sunmaktayız. Slovenya vize işlemleriniz Slovenya Konsolosluğu tarafından olumlu sonuçlanırsa sizin yorulmanıza gerek kalmadan vizenizin işlendiği pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargo ile göndermekteyiz.

Slovenya Vize İşlemleri Ankara

Slovenya vize işlemlerini Ankara’dan tamamlamak isteyen başvuru sahipleri başvurularını Ankara ofisimiz aracılığı ile tamamlayabilirler. ankara@eagvs.com adresinden bizlere Slovenya vize işlemleriniz hakkında sorular sorup bilgi alabilirsiniz. Ankara’da ikamet edenler, Ankara’nın tüm ilçelerinden ya da başka şehirde ikamet edip Ankara’dan başvurularını tamamlamak isteyenler bölge sınırlaması olmadan başvurularınızı ofislerimizin bulunduğu her ilden gerçekleştirebilirsiniz. Ankara ofisimizi arayıp seyahatinizin amacına yönelik detaylı bilgiler verin. Seyahatinizin türüne göre değişen vize türleri hakkında yetkililerimizden detaylı bilgi alabilir, seyahatinizin türüne uygun olarak hazırlamanız gereken evrakları öğrenebilirsiniz.

Slovenya Vize İşlemleri İstanbul

İstanbul’da ve ilçelerinde ikamet eden ve Slovenya vize başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri  vize başvuru işlemlerini İstanbul ofisimiz aracılığıyla tamamlayabilirler. Slovenya seyahatiniz için seyahat türünüze ve mesleki statünüze uygun evraklara sitemizden ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan başvuru yapmak için İstanbul’da ikamet etmenize gerek olmamaktadır. Slovenya vize başvurunuzu ister Bursa’da ikamet edin ister Antalya’da yine de İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat amacınızı İstanbul ofis Schengen yetkililerimizi arayarak anlatın. Standart evraklarınızı ofisimize gönderin ve başvuru sürecinizi başlatalım.

DİKKAT!

Slovenya vizesine İstanbul’dan başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin vize başvurularını anlaşmalı konsolosluk olarak Macaristan Konsolosluğu kabul etmektedir. Alınacak olan vize Macaristan vizesidir ancak bu vizeyle Slovenya’ya seyahat edebilirsiniz.

Slovenya Erasmus Vize

Avrupa Birliği Erasmus programlarının amacı ülkelerin yükseköğretim kurumlarının işbirliği içinde olmasıyla  eğitimde Avrupa standartlarının yaygınlaşması ve denkleştirilmesidir.  Avrupa üniversiteleri arasında akademik değişimi destekleyen erasmus programlarına Türkiye 2004’te dahil olmuştur  ve 2004 ten bu yana  Avrupaya’ya giden öğrenci sayısı neredeyse 5 kat artmıştır. Siz de Slovenya Erasmus vize almak için vize başvurusunda bulunuyorsanız Euroasia Global Visa Services olarak vize işlem süreciniz boyunca desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Değerli ziyaretçimiz, Slovenya Erasmus vize için başvuruda bulunuyorsanız öncelikle erasmus şartlarını yerine getirmeli gerekli olan belgeleri hazırlamalısınız. Slovenya vize işlemleri için hazırlamanız gereken standart evrakların yanında erasmus değişim programı çerçevesinde ek evraklar temin etmeniz gerekecektir. Slovenya Erasmus vize işlemlerinizi başlatmak için bölge sınırlaması olmadan Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Gaziantep, Tekirdağ ve Bursa ofislerimizden herhangi birinden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Standart evraklarınızı hazırladıktan sonra çağrı merkezimizi arayarak temin etmeniz gereken diğer evraklar konusunda bilgi alabilirsiniz. Slovenya erasmus vize için üniversitenizden ya da araştırma merkezinden bir davet mektubu almanız gerekir. Alacağınız bu davet mektubunun orijinali ile vize işlemlerinizi yapmalısınız. Temin etmeniz gereken bir diğer evrak ise Türk Ulusal Ajans’tan alınmış bir mektup ya da TUBITAK 'tan alınan AB destekli bir değişim programa gidileceğine dair yazıdır.

Evraklarınızı ofisimize ulaştırın.

Standart ve seyahat amacınıza uygun diğer evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize gönderin.  Slovenya vize belgeleriniz bize ulaştığında kontrollerini tamamlayıp başvuru sürecinizi başlatmaktayız. Slovenya Erasmus vize hakkında daha detaylı bilgi almak için konusunda uzman temsilcilerimize arayabilir ya da help@eagvs.com adresinden bizlere yazabilirsiniz.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Slovenya vizesi almak için seyahat türünüze göre değişen evraklar hazırlamanız gerekecektir. Örneğin; Slovenya’nın turistik yerlerinden biri olan Bled Gölü ve Bled Şatosunu görmek adına turistik bir gezi planlıyorsanız turistik gezi için hazırlamanız gereken evraklar vardır. Slovenya’ya işiniz gereği bir seminere katılmak için gidiyorsanız ticari vize türüne ait belgeleri hazırlamanız gerekir ya da Slovenya’ya erasmus yapmak için gitmeyi planlıyorsanız eğitim amaçlı hazırlamanız gereken evraklar vardır. Hem seyahat türünüze hem de mesleksel statünüze  göre hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterir. Çalışan ya da işveren iseniz, emekli ya da öğrenci iseniz durumunuza göre farklı evraklar temin etmeniz gerekecektir.  Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu kişilerin başvuru evraklarının içinde diğer evraklarıyla birlikte oturum kartları da olmalıdır.

Seyahat amacınızı belirledikten sonra  Slovenya vizesi için Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldururken yanlış bilgiler vermemeye özen göstermelisiniz. Özellikle e posta ve telefon numaralarınızı doğru yazdığınızdan emin olun. Hazırladığınız evraklar haricinde Slovenya Konsolosluğu ev evrak talebinde bulunabilir. Böyle bir durumda size ulaşması gerekecektir. Herhangi bir aksilik yaşamamanız adına Slovenya Konsolosluğu tarafından  arandığınız zaman lütfen temsilcilerimize haber verin. Slovenya Schengen vize başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli yerlere imza atmalısınız. Başvuru sahibi 2 yaşında bir bebek olsa bile onun için bir başvuru formu doldurulmalı ve imza atılması gereken yerlere anne babası ya da yasal temsilcisi imza atmalıdır. Hazırlamış olduğunuz Slovenya vize evraklarının eksiksiz olduğuna emin olun. Seyahatinizi planladığınız tarihler aralığında gerçekleştirmek istiyorsanız süre kaybı yaşamamanız adına başvuru sürecini iyi yönetmelisiniz. Örneğin planladığınız seyahat tarihinden en az 15 gün öncesinden başvuru yapmalısınız. Çünkü evraklarınızda bir problem çıkması durumunda tekrar onu tamamlamanız gerekecektir. Dolayısıyla bir süre kaybı yaşamanız söz konusu. Bu süre kayıplarını önceden öngörmeli ve Slovenya vize başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce pasaport sürelerinizi, pasaportunuzda yeterli sayfa olup olmadığını ve bilgilerinizin güncel olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Seyahatinizin gerektirdiği evraklar konusunda daha detaylı bilgi almak için lütfen Euroasia Global Visa Services yetkililerimizi arayınız.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya kısa süreli  vize işlem prosedürleri başvuru sahibinin seyahat tarihinden 2 gün önce sonuçlanmaktadır. Ancak Slovenya Konsolosluğuna belgelerin eksik sunulması işlem sürecini uzatabileceğinden bu süreler uzayabilir. Ayrıca Türkiye’de oturma izni olan yabancı vatandaşların vize sonuçlanma aşaması da bu süreler dışında daha üzün sürebilmektedir.  Slovenya Konsolosluğu gerek görmesi halinde başvuru sahipleriniz mülakata tabi tutabilir. Mülakat için sizi çağırılma durumlarında mülakat saatinizden önce Slovenya Konsolosluğunda olmanızı tavsiye ederiz. Slovenya başvurunuz için seyahat tarihlerinizi ve seyahatiniz sonrasında ülkenize döneceğinizi belirten dilekçe sunmalısınız. Planladığınız seyahatin her detayından bahsetmeniz vize sonuçlanma aşamasına olumlu katkı sağlayabilir.

Slovenya seyahati için vize başvuruları seyahat tarihinden 3 ay önce başlamaktadır. Ancak seyahatine 15 günden daha az kalan Slovenya vize başvuru sahiplerinin başvuruları Slovenya Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyebilir. Başvurularınızda herhangi bir aksilik yaşamamanız adına en az 1 ay önceden vize başvuru işlemlerinizi başlatmanızı öneririz. Slovenya vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi sadece Slovenya Konsolosluğuna aittir. Vizeniz olumlu sonuçlanırsa pasaportunuzu bulunduğunuz ile göndermekteyiz. Slovenya vizesi hakkında detaylı bilgi almak için temsilcilerimiz arayabilir ya da help@eagvs.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services olarak, siz değerli yolcularımıza şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Slovenya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Slovenya Vize Başvurusu, Diyarbakır
M. Özdemir 19/12/18, 13:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba
İsmim Mehtap. Diyarbakırda ikamet etmekteyim. Sömestr tatilini geçirmek için Slovenyaya seyahat etmek istiyorum. Ablamın bana davetiye yollamasına gerek var mı? Birde bu davetiyenin kargo ile mi gelmesi gerekiyor? Davetiye olmadan seyahatimi gerçekleştirebilir miyim? Başvurumu Diyarbakırdan yaparsam sorun olur mu? Konu hakkında gerekli bilgileri verirseniz çok mutlu olurum .Teşekkür ederim.
BASE_URL = '';