x
Slovenya

Vize İşlemleri

Slovenya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Slovenya Vize Başvuru, Bodrum

Değerli ziyaretçilerimiz, sizlere Slovenya seyahatiniz için yapılacak olan işlemler hakkındaki bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfanın devamında 2023 yılı güncel vize işlemeleri hakkında gerekli bilgiler sunulacaktır. Takip ederek gereken bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. 

Bodrum şubesi olarak Muğla, Denizli ve Burdur gibi çevre illerden yapılacak olan Slovenya Vize başvurusu için sizlere hizmet sunuyoruz. İlçe ve çevre illerden vize almak isteyen sayın yolcularımız daha kapsamlı bilgi almak isterseler uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirler. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan arayabilir dilerseniz Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

Slovenya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Değerli seyahat severler, yapacağınız yolculukta sahip olduğunuz pasaporta göre vize alıp almama durumunuz vardır. Eğer bordo pasaporta sahipseniz Slovenya seyahati öncesinden vize almanız gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip yolcularımız şubemizi ziyaret ederek vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanında Siyah, Gri ve Yeşil pasaporta sahip yolcularımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahatlerini gerçekleştirebilirler. 

Slovenya Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? Bodrum

Sayın ziyaretçilerimiz, yolculuk yapmadan önce çıkartmak istediğiniz vizenizin hangi amaca yönelik olduğunu seçmeniz gerekmektedir. Seyahat gerekçenizi aşağıda sizlere sunduğumuz linklerden birini seçerek işlemlerinize başlamış oluruz. Sizler için hazırladığımız kategoriler şunlardır;

Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz kategorilerden tercih yapma konusunda kararsız kaldıysanız ya da seyahatinizin hangi amaca yönelik olduğuna karar veremediyseniz uzmanlarımızdan konu hakkında yardım isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan arayabilir dilerseniz Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bodrum

Değerli ziyaretçilerimiz, bu başlık altında sizlere alacağınız vizenin aşamalarından bahsedeceğiz. 4 adımda gerçekleşen vize işlemlerini sayfanın devamını takip ederek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

  1. Slovenya Başvurusu İçin Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli seyahat severler, vize başvurusu için uzmanlarımız sizlerden gerekli olan evrak ve belge talebinde bulunurlar. Sizlerden istenilen evrakları sorunsuz bir şekilde teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanmış olur. Eksik veya yanlış evrak olma durumda uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek sorunu düzeltme konusunda yardımcı olurlar. 
  2. Parmak İzi Sürecinin Takibe Alınması: Değerli seyahat severler, ikinci bir adım olan parmak izi örneğinin alınması ülke için gereken bir istektir. Bunun için uzmanlarımız sizler için konsolosluktan bir görüşme talep eder. Hazırlanan evraklar ile birlikte dilerseniz bir temsilcimiz ile mülakata gidebilirsiniz. Mülakat sırasında olabilecek her hangi bir sorun karşısında size eşlik eden temsilcimizden yardım talep edebilirsiniz. Olabilecek her hangi bir sorun için temsilcimiz gereken yardımda bulunacaktır. 
  3. Vize Başvuru Ücretini Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, işlemleriniz sonrasında seçtiğiniz seyahat kategorisi için hazırlanan evraklar ve konsolosluk harç ücretinin de içinde bulunduğu hizmet karşılığı ödenen vize ücreti seyahat ettiğiniz ülkede konaklama süreniz ve seyahat gerekçenize göre farklılık gösterebilir. Konu hakkında daha kapsamlı bilgiye sahip olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebiliniz. 
  4. Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Hizmet karşılığında ödenen vize ücreti sonrasında konsolosluktan gelecek olan karar beklenir. Bu süre zarfında konsolosluk ek evrak talebinde bulanabilir. Sizlerle iletişime geçip istenilen ek evrakları tamamlayıp konsolosluğa iletiriz. Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen son adımdan sonra konsolosluğun verdiği olumlu karar neticesinde pasaportunuz hazırlanıp sizlerin belirttiği adrese teslim edilebilir dilerseniz ofisimizden şahsen alabilirsiniz. 

Slovenya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Bodrum

Sayın seyahat severler, Slovenya’ya alacağınız vize normal şartlar durumunda 15 iş günü içinde sonuçlanır. Ülkenin resmi tatillerde kapalı olarak belirttiği konsolosluk, ülkenin politik ve ekonomik durumu bu süreyi 15 günden daha fazla uzatabilir. Bunlar gibi nedenler ile karşılaşmak istemiyorsanız vize başvurunuzu 1 ay öncesinden yapmanızı öneririz. Ek bilgi olarak 18 yaş altındaki bireylerin Slovenya vizesi alabilmeleri için hazırlanan evrak ve formlarda ebeveyn imzaları olması gerekmektedir. Ebeveyn imzası olmayan belgeler işleme alınmayacaktır. 

Değerli Bodrum EAGVS ziyaretçilerimiz, sizlere yapacağınız Slovenya seyahatiniz için gereken bilgileri sunduk. Vize için merak ettiğiniz her şeyi uzmanlarımızdan yardım talep ederek sorularınıza geçerli cevaplar alabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan arayabilir dilerseniz Bodrum@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Bizlerden bilgi almayı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ve EAGVS ailesi olarak huzurlu yolculuklar dileriz...

Slovenya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';