x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Hakkında Sorular & Yorumlar

Rusya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Belarus'tan Rusya'ya Geçiş Vizesi
C. Baş 30/03/20, 19:30 Cevabı Görüntüle
Belarus’a gideceğim. Belarus’tan Rusya’ya özel araçla geçmek istiyorum, mümkün mü? Rusya vizesi için gerekli evraklar hakkında yardımcı olabilir misiniz?
Rusya Vizesi Antalya Başvuru Merkezi
E. Tosun 30/03/20, 19:10 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben Antalya merkezli bir çelik malzeme firmasının sahibiyim. Ürünlerimizi Antalya’da ürettik ve Moskova’ya yolladık. Montaj ve kurulum için 3 elemanımızı da göndermemiz talep edildi. Rusya ticari vize için evraklarımızı tamamladık, davetiyeleri temin ettik. Rusya vizesi Antalya başvuru merkezinize başvuruyu iletsek ortalama kaç günde vize çıkar? Vize talep ettiğimiz elemanlarımızdan biri Türkmenistan vatandaşı. Yabancı pasaportlar için başvuru şartları nedir? Önerileriniz bize kılavuzluk edecektir, şimdiden teşekkürler.
Rusya Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır
A. Demirci 30/03/20, 19:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba, yeni medya çalışmaları alanında doktora yaptım. Saint Petersburg State University’den Russian Media Studies alanında çalışma yapmam için post doktora programına davet edildim. Aynı zamanda üniversiteden konaklama için belli bir miktar hibe ayrıldığı tarafıma bildirildi. Üniversite şahsım adına hazırlanmış daveti mektubunu en kısa sürede ileteceğini bildirdi. Fakat hangi tip (Rusya turistik vize veya Rusya bilimsel etkinlik vizesi gibi…) vizeye başvuracağımı bilemiyorum. Rusya öğrenci vizesi nasıl alınır, turistik vize nasıl alınır? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Rusya Büyükelçiliği Vize Evrakları
H. Kale 28/03/20, 21:57 Cevabı Görüntüle
Samara’da faaliyet gösteren bir inşaat firması ile renovasyon ve inşaat malzemeleri kalkınma projesi anlaşmamız kapsamında 3 kişilik ekibin kısa süreli transferi üzerine anlaştık. Ekibimizde 2 mühendis ve 1 usta bulunmaktadır. Usta üniversite mezunu değil, bu durum başvuruda sorun teşkil eder mi? Rusya’dan temin edilecek onaylı davetiye teslim süresi ne kadardır? Rusya Büyükelçiliği vize evrakları nelerdir, geri dönüşlerinizi rica ederiz. Teşekkürler.
Rusya Ticari Vize Evrakları
İ. Tekin 28/03/20, 21:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba, kendim ve kızım için Rusya vizesi başvurusu yapmak istiyorum ve eşimden iki yıl önce boşandım. Şu anda planlanmış bir seyahatim olmamakla birlikte Rusya ile iş yaptığımdan acil kararlar ile ara sıra gitmekte olduğumdan vizem elimde hazır olsun istiyorum. Rusya ile ihracat yapan firmanın ortağıyım ve şahsi mal varlığı bulunmakta. Rusya uzun süreli vize almak için nasıl bir başvuru yapmam gerekir? Teşekkürler.
Rusya Ticari Vize Nasıl Alınır
Ö. Erden 28/03/20, 21:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Mayıs ortası iş toplantısı için Kazan’a gideceğim. Davet mektubu temin edeceğim. Şirket çalışanları davetiyenin nasıl temin edileceğini bilmiyor. Davetiye talebi için şirketten konsolosluğa e-mail göndermesini mi istemem gerekiyor? Eşim AB (Belçika) vatandaşı. Rusya vizesinden muafiyet durumu söz konusu mu? Rusya ticari vize nasıl alınır? Teşekkürler.
Rusya Transit Vize
S. Deniz 27/03/20, 17:40 Cevabı Görüntüle
İyi günler, ben Moskova aktarmalı olarak Kazakistan’a uçak bileti almayı planlıyorum. Kazakistan’a iş için gideceğim, ancak planladığım tarihe uygun uçak bileti bulamadığım için Moskova aktarmalı gitmeyi düşünüyorum. Moskova’da da 1 gece konaklamayı ve gezmeyi düşünüyorum. Bu durumda Rusya transit vize mi almam gerekir? Teşekkürler.
3 Yıllık Rusya Vizesi
F. Yıldırım 27/03/20, 16:31 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Moskova’da iş ortağımızla birlikte et işleme tesisi kuracağız. Rusya’da faaliyet gösteren iş ortağımızın talebi doğrultusunda 3 çalışanımızı Rusya’ya transfer etmek istiyoruz. Çalışanlarımız için 3 yıllık Rusya vizesi almak istiyoruz. Rusya vizesi için gerekli evraklar listesi, süreç ve fiyat hakkında bilgilendirme rica ediyorum.
Rusya Büyükelçiliği Vize
F. Ünal 26/03/20, 17:55 Cevabı Görüntüle
Eşim iş gezisi için Moskova’ya gidecek. Ben de ona eşlik etmek istiyorum. Ankara’da Ümitköy’de oturuyoruz. Rusya Büyükelçiliği vize başvurusunda bulunurken nelere dikkat etmemiz lazım. Çok girişli Rusya vizesi alabilir miyiz? Teşekkürler.
Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır
M. Altın 26/03/20, 16:49 Cevabı Görüntüle
Sayın Yetkili, Türkiye'de bir üniversitede doçentim. Rusya’da gerçekleşecek bir bilimsel kongreye katılacağım, kabul belgem de yakın zamanda gelecek. Rusya vize başvurusu nasıl yapılır, Rusya vize işlemleri için gerekli evraklar nelerdir? Mülakat süreci var mı? Teşekkür ederim.
Yabancı Pasaportlar İçin Rusya Vizesi
G.K. 26/03/20, 16:04 Cevabı Görüntüle
Bulgar vatandaşıyım. Hem TR hem de BG pasaportum var. Şu an Ankara’da teyzemin yanındayım. Yabancı Pasaportlar İçin Rusya Vizesi almak için Rusya vizesi Ankara başvuru merkezinizi ziyaret etmek istiyorum. Ücreti ne kadar? Hangi ülkelerin Rusya vizesinden muaf olduğuna dair yeterli açıklamaları Rusya Konsolosluğu’nun resmi sitesinde bulamadım, bu konuda bilgi verir misiniz?
AB Vatandaşları İçin Rusya Vizesi
V. Tuna 26/03/20, 15:27 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Belçika’da kıdemli ticaret uzmanı olarak çalışmaktayım. 3 yaşında bir oğlum var. İkimiz de hem Belçika hem Türkiye vatandaşıyız. Oğlum için muvafakatname mi düzenletmem gerekiyor? AB vatandaşları için Rusya vizesi alınmalı mı? Şu an İstanbul’dayız. Mayıs ayında iş görüşmesi sebebiyle Moskova’ya uçmam gerekecek. Oğlumu da götürmek istiyorum. Covid-19 pandemisinden dolayı yaşanan bu kritik süreçte vize işlemlerini kargo ile halletmek istiyorum.
Rusya Vize Randevu İzmir
M. Yener 25/03/20, 17:26 Cevabı Görüntüle
Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı ve Yazarlık Bölümü’nden mezunum. Sigortalı bir işte çalışmıyorum. Film sektöründe uluslararası uzun kısa metraj ödüllerim, medya haberlerim mevcut. Rusya vize randevu İzmir’den nasıl alınıyor? Moskova Güzel Sanatlar Akademisi atölye grubu üyesi olarak başvurum kabul edildi. Atölye Haziran ayında. Ek olarak Rusya vize başvurusunda hangi evrakların tamamen orijinal olması gerekir? Başvuru merkezinize gelerek başvuru işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum.
Rusya Vize Randevu Ankara
E. Avcıoğlu 25/03/20, 16:46 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İki kişi Mayıs ayında Rusya konferansa katılım amaçlı turist vizesi alarak Rusya seyahati planlıyoruz. İkimiz de şirket çalışanıyız. İş yerimiz Çankaya Esat civarında. Rusya vize randevu Ankara’dan almak için ne yapmamız gerekir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
Rus Vize Randevu
L. Turan 25/03/20, 16:01 Cevabı Görüntüle
İş görüşmesi amacı ile Rusya şirket davetiyesi alacağım (Amazon Russia). Şu anda da Türkiye’de bir yazılım firmasında çalışıyorum. Standart süreçte başvuruyu Nisan ayında yapmayı planlıyordum, fakat salgın nedeniyle görüşmeyi Temmuz ayına erteledik. Başvuruyu da Temmuz ayında yapacağım. Rus vize randevu nasıl alınıyor? Rusya vizesi için bankada yüklü miktarda para göstermem gerekir mi? Şu an çalıştığım şirketin Rusya’daki şirket ile irtibatım olduğunu bilmesini istemiyorum. Türkiye’deki şirketten de antetli kağıda izin yazısı almam gerekir mi?