x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Başvuru Evrakları

S. Ertokuş 28/11/19, 11:40
İyi günler, ben bu ay içinde Rusya’ya seyahat etmeyi planlıyorum. Rusya vizesi başvuru evraklarını iletebilir misiniz? Sitenizde bir yerde pasaport ve fotoğraf yeterli yazıyor. Doğru mu? Teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler, Rusya seyahati için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat amacına uygun vize türünü seçmeniz oldukça önemlidir. Rusya vizesi için gerekli evraklar başvurduğunuz vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin; Rusya Turistik vizesi için Rusya Vize Bilgi Formu, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet 35*45 mm ölçülerinde güncel ve beyaz fon üzerinde biyometrik fotoğraf, yabancı uyruklu vatandaşlar için Türkiye Cumhuriyeti ikamet izninin aslı gerekmektedir. Ayrıca Rusya hotel voucher belgesi gerekmektedir. Rusya vizesi hotel voucher belgesi vize servimiz tarafından ek ücret talep edilmedin temin edilecektir.

Seyahat amacınız ticari ise, belirtmiş olduğunuz mail adresinize gönderilen Rusya Ticari vize teklifinin çıktısını sizden istenen diğer evraklarla birlikte bize göndermeniz gerekmektedir. Ticari Vize için Rusya Dışişleri Bakanlığından onaylı orjinal ya da elektronik davetiye bulunması gerekir. Rusya vizesi için gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için +90 (212) 963 36 21 numaralı merkez ofis hattımızı  arayarak uzman danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim N.

N. Ertan 04/12/19, 11:56

Selam, Rusya Turistik vizesi almak istiyorum. Bordo pasaportumu yeni aldım daha önce hiç vize işlemi olmadı. Rusya vize başvuru evrakları nelerdir bilgi alabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 04/12/19, 11:57

Merhaba, Rusya vize başvuru evrakları sizlerin tercih edeceği vizeye ve kalış sürenize bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Rusya vize başvuru şekliniz vize başvurunuzun her aşamasını belirler. Turistik amaçlı seyahatlerde Rusya Konsolosluğu'nun talep ettiği Rusya vize başvuru evrakları aşağıdaki gibidir:

Rusya vize başvuru formu. Formu eksiksiz ve istenilene göre doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir form da istenilen seyahat durumu bilgileriniz ve kimlik bilgileriniz tamamiyle doğru olmalıdır.

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuz.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Rusya Turizm acentasından alınmış Otel Voucher belgesi

2 Adet yakın zamanda çekilmiş ve arka fon beyaz olan biyometrik fotoğraf 35x45mm ölçülerinde.

Rusya turistik vize evrakları yukarıda belirtilmiştir. Belirli aksi durumlar istenilen evraklarda değişime neden olabilir veya konsolosluğun ek evrak talebi olabilir.  Formda sizlerden istenilen ve doldurmanız gereken bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmak durumundadır aksi takdirde vize başvurunuz reddedilir. Rusya hotel Voucher belgesi uçak biletiniz ve kalacağınız yer rezervasyonları içindir herhangi birisi iptal olduğunda Rusya vizeniz de iptal olur. Bu nedenle voucher belgenize de oldukça dikkat etmelisiniz.

Rusya Turistik vize en fazla 3 ay süreli ve 2 girişli alınabilen bir vizedir. Rusya'da 30 gün serbest dolaşım izniniz vardır. Rusya turistik vizesi tüm belge ve evrak tesliminin ardından muhtemel olarak 4-7 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak konsoloslukların yoğunluk durumu, tatil günleri ve başvurunuzda herhangi bir aksaklık bulunması bu sürede değişime neden olabilir ve vizeniz belirtilen tarihten geç çıkış yapabilir. Rusya Turistik vizesi almak için Rusya vizesi gerekli evrakları için bizlere ulaşabilir güncel ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize başvurunuzun form doldurma evrak ve belge hazırlama aşamalarının tamamında uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olurlar. Rusya vizesi konsoloslukta şahsen bulunmanızı gerektirmez. Rusya vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti alabilmek için bizlere telefon numaralarımızdan veya web sitemizden ulaşmanız yeterlidir.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';