x
 • Romanya E-VISA

  Romanya E-VISA

  Romanya vizesi başvurularınızı ROMANYA E-VISA portalı aracılığı ile de yapmanız mümkündür. Detaylı bilgi için bizi arayınız...

  Devamı
 • Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya'ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vize başvurunuzu en hızlı şekilde yapmak, vize ücreti ve gerekli evraklar konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

  Devamı
 • Transit Vize

  Transit Vize

  Balkanlar'a, Belarus'a ve Moldova'ya yapacağınız seyahatleri Romanya aktarmalı olarak gerçekleştirecekseniz transit vizeye ihtiyacınız olacaktır. Romanya transit vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

  Devamı
 • Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus vize başvuruları, vize sonuçlanma süresi, vize ücreti ve gerekli evraklar için tıklayınız...

  Devamı

Romanya e-vizesi alacaklara !

1) Romanya vize başvurularınızda tüm e-vize süreci yetkililerimiz tarafından yürütülecektir. Romanya vize başvurularınızda yapmanız gereken sadece randevu günü konsoloslukta hazır bulunmak olacaktır.

2) Romanya vizesi için tavsiye edilen en erken başvuru yapma tarihi: 90, en geç ise 45 gün önce olarak belirlenmiştir. Romanya vize başvuru randevularınızın onayı, Romanya Konsolosluğunun yoğunluğu ve Romanya vize başvurularınızın değerlendirme süresi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu 90 gün önceden gerçekleştirmeye özen gösteriniz.

3) Belarus, Ukrayna, Bulgaristan, Moldova’ya Romanya üzerinden yapacağınız karayolu transit geçişlerinizde detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

Önemli !

Alınacak olan Romanya vizesi Schengen vizesi değildir. Geçerli Romanya vizeleri ile istisnai durumlar dışında Schengen alanlarına giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Romanya vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi randevudan sonra 5-10 iş günüdür. Yapılan randevu talebi sonrası konsolosluğun cevap süreci 1-4 haftayı bulabilmektedir.

Romanya vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Her başvurularda başvuru sahibi bizzat gelmesi gerekmektedir. Daha önceden alından Romanya vizesi bu durumu değiştirmemektedir.

Başvuru için otel ve uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Romanya vizesi sayfamıza hoş geldiniz. 

Schengen vizesi kategorisine girmeyen ancak geçerli multi giriş, çıkışlı Schengen vizesi sahiplerine vizesini kullanmış olma şartı ile izin verilmektedir. Aldığınız vize tek girişli ise bu hakkınızı da Romanya‘da kullanmanız durumunda giriş ve çıkış yaptığınız zaman vizenizi kullanmış sayılacaksınız.

Romanya Schengen vizesi işlem kapsamında olmadığı için Romanya Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekecektir.

Romanya, Bordo Pasaport sahibi kişilere vize işlemlerini şart koşmaktadır. Romanya ziyaretinde bulunacak kişiler Romanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen prosedürlerin tümünü tamamladıkları takdirde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Romanya vize uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazımızla Romanya vize şartları, Romanya vizesi kaç günde çıkar, Romanya vize fiyatları gibi genel bilgileri edinebilirsiniz. Vize işlemleri kişisel özelliklere göre değişiklik gösterebileceğinden seyahat amacınızı, planınızı ve ziyaret sürenizi belirledikten sonra evraklarınız ve diğer başvuru prosedürü için danışmanlarımızdan süreç hakkında bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Romanya vizesi sayfamızda sizin için derlediğimiz bilgiler genel vize şartlarını kapsamaktadır. Romanya Büyükelçiliği kişisel durumunuza göre ek evrak talep edebilir ve sizi mülakata çağırabilir.

Romanya vizesi için başvurunuzu vizen kapında uygulamamızdan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz evinizden ya da ofisinizden ayrılmadan uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilir, vizeniz güvenle alınarak pasaportunuz sizi yormadan adresinize ulaştırılır. Size en yakın şubemiz ya da merkez ofisimizden uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Romanya Vize İşlemleri

Romanya vize işlemleri Büyükelçilik himayelerinde çalışan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla tamamlanmaktadır. 
Romanya vizesi online olarak temin edilerek doldurulacak formun talebiyle başlar ve evraklarınızın bu form ile birlikte sisteme girişi ile devam eder. Süreç basit ve kolay görünse de evraklarınızda ya da işleminizin herhangi bir adımında yapacağınız hata ret almanıza neden olabilmektedir.

Romanya konsolosluğu vize merkezlerine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz, sürenizi belirlemeniz gerekir. Seyahat amacına göre Romanya vize kategorileri de farklılık göstermektedir.

Romanya Vizesi Kategorileri

 • Havaalanı transit vizesi (A tipi )
 • Transit vize (B tipi)
 • Kısa süreli vize (C Tipi)
 • Turist Vizesi (C/TU)
 • Ziyaret Vizesi (C/VV)
 • Ticari Vizesi (C/A )  
 • Nakliye Vizesi (C/TR)
 • Spor faaliyetleri (C/SP)
 • Kültürel, kısa süreli tıbbi tedavi bilimsel, insani ya da diğer faaliyetler vizesi (C/ZA)
 • D Tipi Vize 
 • Romanya E-Vize

Yukarıda belirtilen vize kategorilerinden seyahatinize uyumlu olan vize türünde  başvurunuzu yapabilirsiniz. Mesleki, Kişisel ve mali evraklarınızla birlikte sisteme gireceğiniz dosya Konsolosluk vize yetkilileri tarafından incelenecektir. Sunduğunuz dosyada yer alan beyan ve ibrazların doğruluğu kontrol edilerek söz konusu şartlara uygunluğunuz halinde vizeniz olumlu sonuç alacaktır. 

Vize başvurunuzun teyit edilemez evraklar, eksik beyan gibi sebeplerle ret almaması için profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Romanya Vize işlemleri için danışmanlarımızı arayarak iş birliğimizi başlatabilirsiniz. Vize almak ciddi iştir, işlemlerinizi riske atmayın.

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu kısa süreli vize işlemleri Büyükelçilik onayıyla gerçekleşmektedir. 
Online temin edilecek form eksiksiz doldurulmalı ve vize kategorinize uyumlu, süreniz ve kişisel özelliklerinizi karşılayan evrak listeniz talep edilen normlarda teslim edilmelidir.

Romanya oturum vizeleri ise sadece Romanya İçişleri Bakanlığı Romanya Göçmen Bürosu’nun onayı kapsamındadır.

Romanya vize randevu şartı uygulamaktadır. Online formunuzun doldurulmasını takiben tarafınıza otomatik olarak bir randevu oluşturulur. Randevu gününü seçme şansınız yoktur.

Euroasia GVS ülke uzmanlarımızı arayarak başvuru, randevu ve evraklarınıza dair kişisel özelliklerinize uygun olan yasal düzene uygun işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye ve Romanya Devleti arasında yapılan anlaşma gereği; Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Türkiye'de Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Konsolosluğu aracılığıyla ve bölge düzenlemesine göre yürütülmektedir.

EAGVS Şube ve merkez ofislerimize ulaşarak ya da müşteri hizmetleri veya canlı destek servisimizden bizlere ulaşarak vizen kapında uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Vizen kapında uygulaması bulunduğunuz yerden ayrılmadan; evinizde ya da ofisinizde başvuru imkanı sunar. Bu sayede hem zamandan hem de yaşanabilecek olumsuzluklarda korunarak asgari riskle başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. 

Romanya vize başvurusu ile ilgili her türlü sorun, soru ve işbirliği için lütfen tıklayınız. Romanya vize uzmanlarımız kişisel evrak listeniz, vize ücret hesaplamanız ve vize ret mektuplarınız dahil her türlü vize sorunuzu cevaplayacaklardır.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya Vize Evrakları

Romanya vize evrakları başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali özelliklerini kapsayan nitelikte talep edilmektedir. Bu sebeple evraklarınız şahsınıza özel olarak hazırlanarak sisteme girilmelidir. Aşağıda bilginize sunduğumuz Romanya vize başvuru evrakları genel bazda talep edilen belgelerdir.
Kişisel özelliklerinize, ziyaret sebebinize ve ziyaret sürenize uygun liste için lütfen danışmanlarımıza ulaşınız.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

 • Romanya Vizesi Başvuru Formu – Form Büyükelçilik resmi yönlendirmesiyle online olarak temin edilerek  doldurulmaktadır. Formunuz eksiksiz olmalı ve diğer evraklarla teyit edilebilir beyanlar içermelidir. Örnek form için tıklayınız.
 • İngilizce vize talep dilekçesi – Seyahat sebebinizi içeren, seyahat sürenizi belirten dilekçeniz seyahat planınızı da içermelidir. Danışmanlarımız size dilekçe yazımı konusunda yardımcı olacaklardır. Örnek Ticari Vize Talep Dilekçesi ve Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız. 
 • Pasaport - Vize bitişinizden sonra azami 6 ay geçerli ve Romanya Vizesi  için en az 2 boş sayfası bulunan pasaportunuz kimliğinizle aynı bilgileri içermelidir.
 • Biometrik fotoğraf – 2 Adet belirtilen özelliklerde fotoğrafınız dosyanıza eklenmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Banka hesap dökümü – Adınıza açılmış banka hesabınızın son 3 aylık giriş çıkışı Romanya vizesi evrakları dosyanıza eklenmeli ve belge banka yetkilisi tarafından kaşelenerek imzalanmalıdır. Yetkilinin imza sirküleri de talep edilecektir.
 • Gelir belgeleri – Maaşınız (son 3 aya ait maaş bordrosu), kira gelirleriniz gibi gelirinizi onayan evraklar faaliyet alanına göre tasnif edilerek dosyanıza eklenmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği – Aile bağlarınızı ve ikamet kaydınızı da içeren evrakınız Romanya vize belgeleri arasında bulunmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi – Pasaport bilgilerinizle aynı bilgileri taşıyan kimlik fotokopiniz dosyanızda bulunmalıdır.
 • Seyahat Rezervasyonları – Uçuş ve konaklama rezervasyon belgelerinizi tarihler belirgin olacak şekilde dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Uluslararası seyahat özelliklerini kapsayan poliçeniz dosyanızda bulunmalıdır. Romanya vize danışmanlık hizmetimiz kapsamında uygun şartları taşıyan poliçe tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Romanya vize ücreti dekontu- Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde söz konusu kategoriyi ve seyahat süresi üzerinden hesaplanmış ücretin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.

Romanya Vizesi Mesleki Evraklar

Şirket Evrakları – Tamamı güncel tarihli olmak kaydıyla; Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri, İş veren ise 4B Hizmet Dökümü çalışan ise 4A Hizmet dökümü dosyaya eklenmelidir.

Romanya Vizesi Başvurusunda bulunacak kişi Emekli ise

 • Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi
 • Emekli olunmuş kurumdan alınan yazı

Memur ise

 • Çalışılan kurumdan alınan görev ve izin Belgesi 
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi 
 • Orijinal Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzalı)

Öğrenci ise

 • Eğitim alınan kurumdan alınan öğrenci belgesi (Orijinal, güncel)
 • Başvuru sahibi 18 yaş altında ise ailesi tarafından noterden onaylatılmış izin belgesi orijinal olarak Romanya Vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Çiftçi ise
Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Ziraat Odasından alınmış sicil kaydı, gelir elde edilen bir toprak var ise o toprağa ya da ürüne dair belgeler Romanya vizesi gerekli evraklar içinde olmalıdır.

Romanya Vizesi Ret

Romanya vize ücreti 2024

Romanya vize başvuru formu ile birlikte verilen evraklarla talep edilen harç ödemesi Romanya vize ücreti 2024 tarifesinde listelenmiştir. Euro bazında ödeme alınır ve ortalama kısa süreli bir vize için 80 Euro harç ödemesi yapılmaktadır.

Romanya vizesi idari ücretlendirme başlığı altında alınan harç ücretleri Büyükelçilik tarafından her yılbaşında kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Lakin vize süreniz, kategoriniz ya da varsa sizi ayırt eden özel bir durumunuz ücretlendirmede farklılık yaratacaktır. 

Özelliklerinize uygun harç hesaplaması ve ödeyeceğiniz diğer ücretlerin tam listesi için Romanya Vizesi uzmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.
Romanya vizesi ücreti devredilemez, şahsa özel olarak işleme alınır. Ayrıca başvurudan vaz geçmeniz ya da olası bir ret durumunda iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzun gerekli özen ve dikkatle yapılması çok önemlidir.

Romanya vize danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurularınızda zaman kaybı yaşamaz, gereksiz risk almazsınız. Vize işlemleri uluslararası kanunlar bazında düzenlenir ve belli kriterler sizin dikkatinizden kaçsa dahi vize merkezindeki yetkililerden kaçmayacaktır. 

Romanya vize şartlarını tam anlamıyla taşıdığınızı düşünseniz dahi sisteme kaydedilen dosya bu güveni vermiyorsa vize alımınızı gerçekleştiremezsiniz.
Romanya vize başvurularınız için vizen kapında uygulamasının avantajlarını kullanarak eksiksiz dosya teslim ederek, her türlü olasılığa hakim bir ekiple vizenizi güvenle alabileceksiniz. Vize ciddi iştir risk almayın.

Romanya vize ücreti 2024 tarifesine dair ek bilgi, başvuru evraklarınızın listesi ve diğer konular için danışmanlarımıza ulaşmanız yeterli.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya vizesi çıkma süresi ortalama 5 ila 10 iş günüdür. Bu süre vize şartlarının tamamını taşıyan doğru bir dosya ile başvuru yapıldı ise mümkün olacaktır.
Romanya ülke uzmanlarımız asgari 15 gün önceden sisteme dosyanızın girişinin yapılmasını tavsiye ederler. Türkiye ve Romanya resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik değişiklikler başvuru işlem sürecini uzatabilecektir.

Ayrıca başvurunuz eğer yanlış evrak ile yapılış ise olası ret ya da alternatif evrak isteği sürecinizin daha da uzamasına sebep olacaktır. 

Romanya vizesinin onay alması Romanya topraklarına giriş garantisini vermez. Ülkeye girişinizde sınır polisleri ayrı bir inceleme yapacaktır.
Romanya’ya kendi özel araçlarınızla seyahat edecekseniz “Rovignette” adı verilen elektronik otoyol geçiş kartlarını sınır kapılarında alarak araçlarınızın ön camlarına takmanızı öneririz.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize reddi karşınıza çıkabilecek bir olasılıktır. Vize reddi aldığınızda tarafınıza teslim edilen belgede ret konunuz net olarak belirtilecektir.
Vize ret evrakınızı danışmanlarımızla paylaşarak sorununuzu çözebilir vakit kaybetmeden yeni başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize reddi genel olarak evrakların eksik, yanlış ya da güncel olmaması nedeniyle karşımıza çıkmaktadır. Bu konuların dışında elbette önceki seyahatlerinizde kurallara uyumunuz da önemlidir.

Vize reddi alındığında ödediğiniz ücretler iade olmayacak, zaman kaybedildiği için evraklarınız güncelliğini yitirecek ve tüm sürece baştan başlamanız gerekecektir. Tüm bu risklerin asgari düzeyde olması için profesyonel yardım almanız başvurunuzun süreci için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Romanya vize başvuru evrakları nelerdir?, Romanya vizesi ne kadar?, Romanya vizesi kaç günde çıkar? Gibi tüm sorularınız için bizlere ulaşabilir. Ret mektubunuzu bizimle paylaşabilir ve çözüm sürecini danışmanlığımızla tamamlayabilirsiniz.

Keyifli seyahatler...

Romanya Vizesi Bilgi

 

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Romanya Vize Başvuru Formu
N.T. 06/06/20, 12:39 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vize Başvuru Formu konusunda yardımcı oluyor musunuz? İşlemlere başlamadan önce hangi aşamada form doldurma işlemleri yapılıyor? Edindiğim bilgilere göre form Konsoloslukta el ile dolduruluyormuş. Doğru mu? Daha önce Schengen vize başvurusunda bulundum Hollanda’ya gitmek için, ama seyahat amacımı inandırıcı bulmayıp tarafıma verilecek vizeyi uygun bulmadılar. Şimdi bu vize başvurusunda bulunmadan önce her şey prosedür nasıl gerektiriyorsa öyle olsun istiyorum. Siz bu konuda yardımcı oluyor musunuz? Hali hazırda senelerdir aile şirketimizde faal olarak çalışıyorum ve sigortam her ay düzenli yatıyor. Bana niçin ret verdiklerini seyahatimi niçin inandırıcı bulmadıklarını anlamış değilim. Romanya konusunda da aynı problemleri yaşamak istemiyorum işin açığı. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Romanya Vize İşlemleri
K.T 06/06/20, 12:21 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vize İşlemleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyor musunuz? Ben Romanya’da şirket sahibiyim. Şirketi yaklaşık iki sene önce kurdum. İki senedir aktif bir şekilde çalışmaktayım. Kendim, Romanya’da şirket sahibi olduğum için uzun süreli oturum ile kalabiliyorum. Ailem Türkiye’de olduğu için sık aralıklara Türkiye’ye gidip geliyorum ama şimdi eşimde artık gelip bi Romanya’yı görmek; havasından, suyundan nemalanmak istiyor. Eşim için nasıl bir yol izleyebiliriz? Vize alırken sıkıntı yaşar mıyız? Benim Romanya’dan hazırlamam gereken evraklar vs nelerdir? Benim buradan bir davetiye mektubu falan ayarlamam gerekiyormuş sanırım. Konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Vize almak istiyoruz ama ne gibi bir yol izleyeceğiz? Hiçbir fikrimiz yok. Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.
Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
K.M. 05/06/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar konusunda bilgi almak istiyoruz. Romanya’ya yapılacak seyahatlerde çocuklar ve yetişkinlerin hazırlaması gereken evraklarda ne gibi farklılıklar var? Romanya’ya yapılacak seyahatte ben eşim ve iki yaşında ki çocuğum olacağız. Ama bir ihtimal eşim bizimle gelmeyebilir. Olası bir durumda sadece kendim eve çocuğum için vize başvurunda bulunabiliriz. Böyle bir durumda Noter onaylı mufavafakat almamız gerektiği doğru mu? Daha önce Schengen vize başvurusu yaptığımızda eşim ve ben çocuğumuzun yanında olamamıza rağmen bizden yine de muvafakat istenildi. Şimdi ne gibi bir işlem yapmamız gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.
Romanya Vize Randevusu 2020
Y.K. 05/06/20, 13:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vize Randevusu 2020 yılı itibariyle başvuru yaptıktan sonra kaç gün içerisinde geri dönüş sağlıyor Konsolosluk? Örn; Bugün vize işlemlerimi yapmak üzere sisteme girdim, sistem bana başvuru yaptığım günden kaç gün sonrası için randevu veriyor? Romanya’ya turistik bir seyahatte bulunacağız ama vize işlemlerimizi ne şekilde yapacağımız konusunda çok fikir sahibi değiliz. Konsolosluğa gitmeden önce sistem üzerinden başvuru vs yapılıyor diye söylenildi. Bir de Konsolosluğa kendimizin de gitmesi gerekiyor mu? Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica edeceğim.
Romanya Vize Ücreti 2020
S. 04/06/20, 14:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Romanya vize ücreti 2020 yılında değişiklik gösterdi mi? Biz geçen sen ticari bir seyahat için Romanya’ya seyahat ettiğimizde bizden bu senekinden farklı bir ücret talep edilmişti. Ama dün yetkililerle konuştuğum üzere geçen sene ödediğimiz ücretten biraz daha fazla bir para talep edildi. Vize ücretleri konusunda işleyiş ne şekilde oluyor? Her sene belli bir zam oranı referans alınıp harçlarda ücret artışı oluyor sanırım. Konu hakkında yardımlarınızı talep ediyoruz. Biz Romanya’ya ticari bir seyahatte bulunacağız ve bu süreklilik kazanacak. Yani daha sonraki zamanlarda yine gidiş gelişlerimi olacak. Nasıl uzun süreli vize alabiliriz? Teşekkürler.

Romanya Vize Ücretleri
E.S 04/06/20, 13:11 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Romanya vize ücretleri konusunda yardımlarınızı rica ediyoruz. Ben, eşim ve çocuğum için vize başvurusunda bulunacağız ama her birimiz için aynı ücret mi alınıyor? Okuduğum kaynaklara göre yetişkinler için ayrı, çocuklar için ayrı ücretler talep ediliyormuş. Çocuklarımdan biri 11 diğeri ise 10 yaşında. Onlar için de kendimiz için verdiğimiz danışmanlık ücreti ve Konsolosluk harcını vermemiz mi gerekiyor? Yoksa çocuklar için gerçekten de yetişkinlerden alınan ücretlerden daha az bir ücret mi alınıyor? 2020 yılı itibariyle önceki yıllar ile aynı ücret mi alınıyor? Yoksa değişik bir ücret tarifesi mi uygulanıyor? Konu haklkında ilgi, alkanız ve cevaplarınızı talep ediyoruz. Teşekkürler.
Romanya Vize Başvurusu
L.U 04/06/20, 12:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Romanya vize başvurusu yapmak istiyoruz. Haziran ayı içerisinde Romanya’ya seyahat etmek istiyoruz ama malum durumlardan dolayı seyahatimizi yapıp yapamayacağımızı bilemiyoruz. Resmi açıklamalara göre ayın 16’sı gibi uçak seferlerinin başlayacağı söyleniyor. Biz de o tarihleri referans alarak uçak bileti rezervasyonu yapalım diyoruz. Ben hali hazırda özel bir danışmanlık firmasında sigortalı olarak çalışıyorum. Eşim ve çocuklarımla birlikte yapacağımız bu seyahatte onlara da ben sponsor olmayı düşünüyorum. Bunda bir sakınca olur mu? Eşim doğum yaptıktan sonra çalışmamaya başladı. Şu an için ailede tek çalışan birey benim. Bu durumda aileye benim sponsor olmam gerekiyor herhalde değil mi? Teşekkürler geri dönüşleriniz için. Saygılar.
Romanya Vizesi 2020
Y.Ü 03/06/20, 17:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Daha önce Romanya’ya iki üç defa gidip gelmişliğim oldu. Romanya vizesi 2020 yılı itibariyle problem teşkil eden bir şey var mı? Şimdi tekrardan Romanya’ya seyahat etmem gerekiyor ve olabildiğince uzun süreli vize almak istiyorum. Daha önce Romanya’ya girip çıkmış olmamın bir avantajı var mı? Bu şimdi yeniden alacağım vizeyi nasıl etkiler? Daha önce vize alırken uyguladığım prosedür şimdi hali hazırda aynı şekilde tekrardan uygulanacak mı? Vizemi aldıktan sonra Romanya dışında aldığım vize ile farklı olarak hangi ülkelere seyahat etmem gerekiyor mu? Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Romanya Vize
M.T 03/06/20, 17:08 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Romanya’ya kız arkadaşımın yanına 1 haftalığına bir seyahatte bulunmayı düşünüyorum. Hali hazırda Türkiye’de güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım. Romanya vize konusunda nasıl bir prosedür uygulanmaktadır? Başvurumu seyahat tarihinden ne kadar süre önce yapmam gerekiyor? Başvurumu yapmadan önce Romanya’dan bir davetiye mektubu vs temin etmem gerekiyormuş sanırım. Doğru mu bu? İşin aslı ben sürpriz yapmak istiyordum ama şimdi davetiye mektubu vb bir şeyden bahsedersem onun haberi olacak ve sürprizimin bir anlamı kalmayacak. Konu hakkında yardımlarını rica ederim.
Romanya Schengen Vizesi
K.S 03/06/20, 15:59 Cevabı Görüntüle
Merhaba Temmuz ayı itibariyle Romanya Schengen Vizesi alarak ilgili ülkeye ticari bir seyahatte bulunmayı düşünüyoruz. Ülkeye seyahat edebilmemiz için ticari vize konusunda be tür bir prosedür uygulamamız gerekiyor? Romanya ticari vizeler konusunda ne tür bir prosedür uygulamakta? Konu hakkında görüşleriniz ve yarımlarınıza ihtiyacımız ver. Romanya Konsolosluğu vereceği vizenin süresini neye göre uzun veya kısa tutuyor? Daha önce turistik bir vize aldık ama şimdi hali hazırda yapacağımız vize başvurusu ticari olduğu için, prosedüre hakim değiliz. Biz olabildiğince uzun süreli bir vize almanın derdindeyiz. Konu hakkında yardımlarınızı rica eder, geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederiz.
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';