x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Litvanya Ankara Büyükelçiliği

Litvanya Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres: Mahatma Gandi caddesi  No: 38   06700  Gaziosmanpaşa/ ANKARA

Posta Adresi:   PK  06700  Gaziosmanpaşa/ ANKARA

Telefon:  0 312 447 07 66

Fax :  0 312 447 06 63

E-posta Adresi:  amb.tr@urm.lt

Web adresi : http://tr.mfa.lt

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Litvanya Ankara büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  08.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Litvanya Konsolosluk hizmetleri servisi Pazartesi-Perşembe 09.00-12.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Uyarı (!) Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapabilmek için giderken yanınızda sizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın bulunmasına dikkat ediniz.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Litvanya’nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve Litvanya hükümetleri arasında antlaşmalar ile tesis edilen siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin yürütülmesi konularında görev yapmaktadır. Türkiye’de, ülkesinin ulusal çıkarlarını korumakla görevli olan Ankara Litvanya Büyükelçiliği, İki ülke arasında turizm, yatırım ve ticaret alanlarında yeni işbirliklerinin kurulması için gayret sarf etmektedir.

Türkiye’de oturum izni bulunan Litvanya vatandaşları süresi biten pasaportlarını yenileme, yeni kimlik belgesi çıkarma ve evrak tasdik işlemleri için Ankara Litvanya Büyükelçiliğinden yardım alabilirler. Türkiye’deki Litvanya vatandaşlarının evlilik, doğum ve ölüm olayları sonrasında ihtiyaç duydukları vatandaşlık hizmetleri, Litvanya Ankara Büyükelçiliği tarafından karşılanmaktadır.

Litvanya Ankara büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Litvanya vatandaşlarına daha etkin hizmet verebilmek çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla Litvanya vatandaşlarının sivil kayıtlarını tutarak, ihtiyaç halinde kayıtlar üzerinde düzeltme ve ekleme taleplerini yerine getirmektedir.

Türkiye’deki Litvanya vatandaşlarının noter tasdik işlemleri ile ehliyet ve araç kayıt belgelerinin yenilenmesi Ankara Litvanya Konsolosluğu aracılığıyla yapılmaktadır.

Litvanya’da yapılan seçimlerde, Türkiye’deki Litvanya Cumhuriyeti vatandaşlarının diplomatik temsilciliklerde ve konsolosluklarda oy kullanabilmeleri için gerekli hazırlıkları yapmak Litvanya’nın Ankara Büyükelçiliğinin görevleri arasındadır.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği, kısa veya uzun süreli Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu kişilerin, Litvanya vize başvurularını kabul ederek karara bağlar.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

İstanbul, Yalova, Erzincan, Çanakkale, Karabük, Urfa, Erzurum, Adana, Rize, Amasya, Çorum, Mardin, Antalya, Burdur, Aksaray, Ardahan, Ağrı, İçel, Samsun, Bayburt, Balıkesir, Bartın, İzmir, Çankırı, Iğdır, Van, Ankara, Afyon, Giresun, Gümüşhane, Isparta, Gaziantep, Muş, Eskişehir, Denizli ve  Konya gibi Türkiye’nin bütün bölgelerindeki illerinden yapılan vize başvurularını, Litvanya Ankara Konsolosluğu kabul etmektedir.

Turistik, ticari veya akraba ziyareti yapmak gibi çeşitli nedenlerle Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ile yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları, Litvanya Ankara Konsolosluğunda değerlendirmeye alınarak sonuçlandırılmaktadır. Konsolosluğa yapılan Litvanya vize başvurularını kabul etme veya red etme yetkisi, Litvanya Ankara Büyükelçiliğinin yetki alanı içerisindedir.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Schengen vize kriterlerine göre hazırlanan Litvanya vize başvuru formu, Litvanya Ankara konsolosluğunun web adresi üzerinden, bilgiler online girilerek hazırlanmaktadır. Konsolosluk başvuru formu aracılığıyla sizlerden, kimlik bilgileriniz ve seyahatiniz ile ilgili bilgiler talep edilmektedir. Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak beyan etmelisiniz.

Litvanya vize başvurunuz için seyahatinizin amacını ve süresini belirten bir vize talep dilekçesi hazırlamalısınız. Litvanya Konsolosluğuna hitaben yazacağınız dilekçenizde başvurduğunuz vize türünü ve seyahatinizin maddi finansman kaynağını da belirtmelisiniz.

Ankara Litvanya Büyükelçiliği  Vize Çıkış Süresi

Litvanya vize başvurularının sonuçlanma süresi, talep edilen vize türlerine göre değişebilmektedir. Kısa süreli turistik vizeler 7-10 günlük bir zamanda sonuçlanabilirken, uzun süreli ticari vizeler biraz daha fazla zaman alabilmektedir. Bu süreler öngörülen süreler olup konsoloslukta oluşabilecek yoğunluklara bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Litvanya’ya yapacağınız seyahatinizi çeşitli nedenlerden dolayı sıkıntıya sokmamak için vize başvurunuzu en az 1 ay öncesinden yapmayı tercih edebilirsiniz.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Konsolosluğa ödenen vize harcı ile koordinasyon hizmet bedellerinden oluşan Litvanya vize ücreti, başvuru sahibinin yaşına ve talep etmiş olduğu vizeye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Litvanya Ankara Büyükelçiliği 12 ve üzeri yaş gruplarının başvuruları için vize harcının ödenmesini zorunlu kılarken,12 yaş altı başvuru sahiplerinden vize harç parası talep etmemektedir.

Ayrıca vize başvuru formunuzun hazırlanması, seyahat sağlık sigorta poliçenizin düzenlenmesi gibi hizmetler için ödenen bedellerde vize ücretini etkilemektedir.

Litvanya Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';