x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Trabzon

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz ile yapmak istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz. 

0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Sürmene, Vakfıkebir, Akçaabat, Of, Araklı, Çarşıbaşı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Tonya, Köprübaşı, Düzköy, Beşikdüzü, Maçka, Yomra, Hayrat, Şalpazarı ve Ortahisar ilçelerimiz başta olmak üzere Bayburt, Giresun ve Rize gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştireceğiniz Litvanya vize başvuruları için tüm bilgilere erişebilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Litvanya Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerdendir. Önceki tarihlere ait alınmış olan Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliliği varsa ve güncelliği devam ediyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan rahatlıkla Litvanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak kaydı ile Litvanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Litvanya seyahatiniz için Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori başlıklarına tıklayarak erişebilirsiniz. Gerekli olan belgeleri nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Gerekli olan belgeler arasında eksik, yanlış ya da gerçeği yansıtmayan belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yaptığımız bu uygulama ile belge hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde karşınıza çıkabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahatiniz için gerekli olan kategori bağlantısı bulamıyor ya da seyahatinizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, 0462 215 60 10 numaramızdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Litvanya Vize Başvuru Formu Trabzon

Litvanya seyahatiniz için en önemli belge olan ve doldurulması zorunlu olan Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girişi yapılan gerçeği yansıtmayan, yanlış veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Size bu konu da uzmanlarımız gereken desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgilerle doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Litvanya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Trabzon

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvurularının tamamlanma süreleri 7 ila 14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ortalama zaman olmakla beraber Litvanya resmi tatilleri, Litvanya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir problem yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz

0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan arayarak veya trabzon@eagvs.com adresimizden bize e-posta atarak uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvuruları 4 aşamada karara bağlanmaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubemiz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik: 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin seyahat amacınıza göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlandıktan sonra belgelerinizi isterseniz kargo ile gönderebilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvurularının işleme alınması için yapılması gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerde olduğu gibi Litvanya için de parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra yetkilimiz zaman kaybetmeden evraklarınızı konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar. 

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelerek kendiniz alabilir dilerseniz de kargo yolu ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu yüzden önceden alınan bir Schengen vizesi bulunmayanların ve 12 yaşını dolduran bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliğiyle parmak izi verme aşamanızı sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız. 2016 yılından sonrasında alınan bir Schengen vizeniz varsa yeniden verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri sizi ihtiyaç duyduklarında birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES