x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Konya

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Litvanya vize başvurularına ait tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Bizimle iletişime geçmek için 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Derebucak, Ahırlı, Meram, Kadınhanı, Selçuklu, Karatay, Emirgazi, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Bozkır, Derbent, Altınekin, Çumra, Doğanhisar, Güneysınır, Akören, Cihanbeyli, Ilgın, Halkapınar, Akşehir, Beyşehir, Seydişehir, Çeltik, Derebucak, Ereğli, Hadim, Hüyük, Karapınar, Kulu, Sarayönü, Taşkent ve Yunak ilçelerimiz başta olmak üzere Afyonkarahisar, Aksaray ve Karaman gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştirilecek Litvanya vize başvuruları için güncel ve detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Litvanya Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerdendir. Litvanya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Litvanya seyahatlerini yapabilirler. Önceden Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden alınan seyahat gün sayısı yeterliliği bulunan ve geçerliliği devam eden bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvuruları için aşağıda belirtilen kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken evraklara ulaşmak için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan evrakları nasıl ve nereden alacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Gereken belgeler arasında hatalı, eksik veya gerçeği yansıtmayan belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapılan bu uygulama ile eksik ya da hatalı belge sebebiyle seyahatinizde oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Litvanya seyahat gerekçenize uygun vize kategorisi bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategori bağlantısı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com  adresimizden bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Konya

Litvanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olan ve Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu olan Litvanya vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve belgelerinizin arasına konulur. Başvuru formu sırasında hatalı, gerçeği yansıtmayan ya da eksik belge girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir. Uzman yetkililerimiz size bu konu da gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.

Litvanya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Konya

Litvanya vize başvurularının karara bağlanma süreleri 7 ila 14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre kesin zaman olmamakla beraber Litvanya resmi tatilleri, Litvanya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az  ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz. 

0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan ya da konya@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Litvanya vizeleri 4 aşamada tamamlanmaktadır. Euroasia GVS Konya şubemiz ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Talep edilen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yolu ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvurunuzun işleme alınması için gerekli olan ön şart vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti ise tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize gelerek dilerseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvuruları için parmak izi verme şartı vardır. Parmak izinizi verdikten sonra yetkilimiz hiç zaman kaybetmeden dosyalarınızı teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun bitmesinin ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilir dilerseniz de kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?  Konya

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerdendir. Bu yüzden 12 yaşını dolduran bireylerin ve 2016 yılından sonra alınan Schengen vizesi bulunmayanların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 yılından sonra alınan bir Schengen vizeniz varsa verdiğiniz parmak izi VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri sizi gerek gördüklerinde birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';