x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 43

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Antalya

Değerli misafirlerimiz sizler için hazırladığımız Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz ile gerçekleştirmek istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Bizimle iletişime geçmek için tel:0242 255 01 43 numaralı telefonumuzdan veya antalya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Antalya Demre, Aksu, Alanya, Manavgat, Korkuteli, Akseki, Elmalı, Döşemealtı, Konyaaltı, Gündoğmuş, Muratpaşa, İbradı, Kepez, Serik, Kumluca, Finike, Kaş, Kemer ve Gazipaşa ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Karaman ve Isparta gibi çevre şehirlerimizden yapılmak istenen Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Litvanya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden biridir. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini yapabilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Önceden herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği devam ediyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliliği varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahati yapabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Euroasia GVS Antalya şubemiz tarafından gerçekleştirilmek istenen Litvanya vize başvuruları için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori başlığına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Gereken belge listelerine nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.Gereken belgeleri hazırladıktan sonra hatalı, eksik ya da gerçeği yansıtmayan belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Yapılan bu uygulamamız sayesinde belge hatası veya eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Litvanya Vize Başvuru Formu Antalya

Litvanya seyahati yapmak isteyenlerin seyahatleri için en gerekli belge olan ve doldurması zorunlu olan Litvanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve belgelerinizin arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girişi yapılan hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzman yetkililerimiz size gereken desteği sağlayarak formunuz için gerekli olan bilgileri sizden alacağı bilgilerle doldurarak hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Litvanya vize başvuru formuna sahip olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Antalya

Başvurusu yapılan Litvanya vize başvurularının sonuçlanma süreleri 7-14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre tam zaman belirtmemekle beraber Litvanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Litvanya resmi tatilleri ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

tel: 0242 255 01 43 numaralı telefonumuzu arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, mesleki ayrıntılarınıza göre ve seyahat sürenize göre sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan belgelerinizi dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de ofisimize gelerek kendiniz teslim edebilirsiniz. 

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden, tüm işlemlerden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize uğrayarak şahsen ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvuruları için parmnak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun başlatılaması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun bitmesi ile birlikte yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Antalya

Litvanya Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerdendir. Bu nedenle 12 yaşını tamamlayanların ve 2016 yılından sonrasına ait Schengen vizesine sahip olmayanların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde parmak izi verme aşamanızı hızlı ve sorunsuzca tamamlamış olursunuz. 2016 yılınan sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi yüz yüze görüşmeye konsolosluğa davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

 

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES