x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Kayseri

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz tarafından sizler için tasarlanan Litvanya vize başvurularına dair tüm gerekli, detaylı ve kapsamlı bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

0352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Kayseri Akkışla, Tomarza, Özvatan İncesu, Talas, Melikgazi, Felahiye, Sarız, Bünyan, Kocasinan, Develi, Hacılar, Yahyalı, Sarıoğlan, Pınarbaşı ve Yeşilhisar ilçelerimiz başta olmak üzere Nevşehir, Yozgat, Kahramanmaraş ve Sivas gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz vize başvurularına dair gereken belgelere ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden bir diğeri de Litvanya’dır. Litvanya seyahati yapmak isteyen Hususi (Yeşil), Siyah (Diplomatik) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak koşulu ile seyahatlerini yapabilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatlerinin öncesinde geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Daha önceki tarihlerde alınan Schengen vizeniz varsa geçerliliğini koruyorsa ve seyahat gün sayısı yeterliliği varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahati yapabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2022

Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvuruları için aşağıda belirttiğimiz vize kategorileri için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. Gerekli olan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Belgelerinizi hazırladıktan sonra gerçeği yansıtmayan, hatalı ya da eksik belgeniz olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Bu uygulama ile belge hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuzlukların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat gerekçenize uygun kategori başlığı bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Litvanya Vize Başvuru Formu Kayseri

Litvanya seyahatinde bulunmak isteyenlerin doldurması gereken ve Litvanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olma özelliğine sahip olan Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınır ve evraklarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, eksik ya da gerçeği yansıtmayan belgeniz olması durumunda başvurunuz uzayabilir hatta reddedilebilir. Kurumumuzda bulunan uzmanlarımız size bu konu da gereken desteği vererek sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu dertten kurtarır.

 

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Başvurusu yapılan Litvanya vize başvurularının tamamlanma süreleri yaklaşık olarak 7-14 iş günüdür. Bu süre kesin olarak zaman vermemekle beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Litvanya konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Litvanya resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan ya da kayseri@eagvs.com mail adresimizden bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Kurumumuz ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları 4 aşamada tamamlanmaktadır. Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Talep edilen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo ile bize gönderebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Belgelerinizde hatalı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Litvanya vize başvuruları için yapılması gereken ön şart vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Vize başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerde olduğu gibi Litvanya için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra yetkilimiz hiç vakit kaybetmeden dosyalarınızı konsolosluğa teslim ederek başvurunuzun başlatılmasını sağlar.

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlaması ile birlikte yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimize gelerek kendiniz teslim alabilirsiniz.

 

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Litvanya Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerdendir. Bu nedenle Litvanya vize başvurusu yapmak isteyen 12 yaşını aşmış bireylerin ve 2016 yılından sonra alınan Schengen vizesi bulunmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu aşamayı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız. 2016 yılından sonra alınan bir Schengen vizeniz varsa verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize ihtiyaç olmadan Litvanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri sizi yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES