x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Litvanya Vize Başvuru , Gaziantep

Sayın konuklarımız Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz ile yapacağınız, sizler için hazırladığımız Litvanya vize başvurularına dair gündel, gerekli ve detaylı bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Gaziantep Şehitkamil, Karkamış, Araban, Yavuzeli, Şahinli, Oğuzeli, Nizip, İslahiye ve Nurdağı ilçelerimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş, Kilis ve Adıyaman gibi komşu şehirlerimizden gerçekleştirilecek olan Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden bir diğeri de Litvanya’dır. Daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden alınan bir vizeniz varsa geçerliliği ve seyahat gün sayısını koruyorsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya ziyaretinde bulunabilirsiniz. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin Litvanya seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak kaydı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Litvanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir  Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz ile yapacağınız Litvanya vize başvuruları için sizler için aşağıda belirtilen kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Gerekli olan belge listelerini nasıl ve nereden bulacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Belgelerinizin arasında hatalı eksik ya da gerçeğe aykırı belge olması halinde aranarak haberdar edilirsiniz. Bu uygulamamız sayesinde belge hatası ya da eksikliği sebebiyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Litvanya seyahatiniz için uygun kategori bağlantısı bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriye girdiğini bulmakta zorluk çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 63 numaralı teefonumuzu arayarak ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Gaziantep

Litvanya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin seyahatleri için en gerekli belge olan ve seyahatleri için doldurmaları zorunlu olan Litvanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konu da size gereken desteği sağlayarak sizden alacağı bilgilerle formunuzu doldurararak hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır.

Litvanya vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Gaziantep

Başvurusu yapılan Litvanya vize başvurularının sonuçlanma süreleri 7-14 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre kesin zaman belirtmemekle beraber Litvanya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Litvanya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 63 numaralı telefonumuzdan ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Diğer ülkelerde olduğu gibi Litvanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bir takım prosedür ve aşamalar mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat amacınıza göre Litvanya konsolosluk yetkililerinin sizden istedikleri belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra belgelerinizi isterseniz kargo ile bize ulaştırabilir isterseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz

Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. İşlem ücretlerinden, tüm harç bedellerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize gelerek kendiniz ödeyebilir isterseniz de banka hesabımıza göndererek ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerde olduğu gibi Litvanya için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizi verdikten sonra belgelerinizin konsolosluğa teslim edilmesi, başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır. 

Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek kendiniz alabilir dilerseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep

Litvanya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden alınan vizesi bulunmayanların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik yapar. Yetkilimizin rehberliği sayesinde parmak izi verme süreciniz hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanır. 2016 yılından sonra alınan bir Schengen vizeniz varsa verilmiş olan parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Litvanya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';