x
Litvanya

Vize İşlemleri

Litvanya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Llitvanya Vize Başvuru, Bursa

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz tarafından sizler için hazırlanan Litvanya vize başvurularına dair tüm bilgileri hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda Bursa Nilüfer, Osmangazi, Orhangazi, İnegöl, Büyükorhan, Mustafakemalpaşa, Harmancık, Yıldırım, Gürsu, Mudanya, Orhaneli, Keles, Karacabey, Gemlik, Kestel, Yenişehir ve İznik ilçelerimiz başta olmak üzere Bilecik, Kütahya, Yalova ve Kocaeli gibi çevre şehirlerimizden yapmak istediğiniz Litvanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisi de Litvanya’dır. Daha önce herhangi bir Schengen vize uygulamasında bulunan ülkeden alınan geçerliliği ve seyahat gün sayısı devam eden bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Litvanya seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaportlardan birine sahipseniz vize almanıza ihtiyaç olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak şartı ile Litvanya seyahatinde bulunabilirsiniz. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Litvanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bursa şubemiz ile yapacağınız Litvanya vizesi için sizler için aşağıda listelediğimiz vize başlıkları için Litvanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan evrak listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan evrak listelerine nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Hazırlanan evraklarınız arasında gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Bu uygulamamız sayesinde belge hatası ya da eksikliği nedeniyle seyahatinizde meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0224 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bursa@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Litvanya Vize Başvuru Formu Bursa

Litvanya konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olan ve Litvanya seyahati gerçekleştirecek olanların doldurması zorunlu olan Litvanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık halindeyken internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı girilen bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlarımız size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.

Litvanya vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bursa

Başvurusu yapılan Litvanya vizeleri 7 ila 14 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve Litvanya resmi tatilleri gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

0224 322 01 59 numaralı telefonumuzdan ya da bursa@eagvs.com adresimizden bizimle görüşme yapabilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Başvurusu gerçekleştirilen Litvanya vizelerinin sonuçlanması 4 aşamada tamamlanmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları tek tek listeledik:

  • Litvanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Litvanya konsolosluk yetkililerinin meslek bilgilerinize göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. İstenen belgeleri hazırladıktan sonra isterseniz kargo yoluyla isterseniz de ofisimize gelerek bize teslim edebilirsiniz. Kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzman yetkililerimiz tarafından eksiksiz bir şekilde incelenir ve kontrol edilir.
  • Litvanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken ön koşul vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerinden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek isterseniz de banka hesabımıza yatırarak ödeyebilirsiniz. 
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Litvanya vize başvuruları için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme işleminiz tamamlandıktan sonra evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Litvanya konsolosluk yetkililerinin başvuru işleminizi sona erdirmesinin ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek kendiniz alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Litvanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bursa

Litvanya Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden  yaşını dolduran bireylerin ve daha önce Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerden birinden alınan bir vizeye sahip olmayanların başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı hızlı bir şekilde tamamlamış olursunuz. 2016 yılından sonra alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Litvanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Litvanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';